Rüyada kalem görmek ne anlama gelir

Kalem


Rüyada kalem görmek yetenekli bir kişi olduğunuzu ve istikbalinizin parlak olduğunu belirtir. Kalemle yazı yazmak istediğiniz şeylerin gerçekleşeceğine yorulur.

Hediye kalem alan birisi iyi bir işe girecek demektir. Rüyada kalemin kırıldığını görmek de kalkışacağınız bir işten zarar edeceğinizin haberidir.

Rüyada elinde yazı kalemi olduğunu görmek, evlat sahibi olacağına veya bir işe gireceğine delalet etmektedir. Rüyada görülen dolma kalem, çocuğun çokluğuna ve zenginliğe işarettir. Rüyasında kurşun kalem gören kimse, şiir, edebiyatla gibi şeyler ile meşgul olur.

Rüyada kalem görmek ne anlama gelir
Rüyada kalem görmek ne anlama gelir

Rüyada Kalem Görmek

Rüyada kalem görmek İslam alimleri tarafından hayır ile yorumlanır. Eğitimli olmaya, ilim yolunda ilerlemeye işaret eder. Aynı zamanda yetenekli bir çocuğa da yorulur.

Rüyayı gören kişinin makam ve mevkiinde artış görülerek statüsünde yükselme meydana gelir. Hayırlı, iyiliklerin olduğu bir rüya olarak görülür.

Rüyada Elinde Kalem Tutmak

Rüya gören kişi eğer elinde bir kalem tutuyor ise yeni bir işe girişerek başarılı olacağına yorulur.

Rüyada kalem görmek ayrıca yemin edilecek durumlar ile karşı karşıyayız kalınacağına işaret eder. Kardeşler ile yüz yüze gelinecek durumların varlığını da gösterir.

Rüyada Mürekkepli Kalem Görmek

Mürekkepli bir kalemi elinde tutan ya da gören kişi evli ise erkek bir çocuk ile hayatı devam eder. Rüyada kalem görmek genel anlamda hayırlıdır.

Yeni işlerin ve başlangıçların, doğacak erkek çocukların habercisidir. Hayatın düzenli bir şekilde kurulup devam edilmesi ile bağlantılıdır.

Rüyada Kalem ile Yazı Yazmak

Kalem, ilim ve eğitim ile ilgili olarak tabir edilir. Rüyada kalem görmek de eğitim ve başarılar ile ilgili yorumlanır. Sırların saklamasına, başarılı işler yapıp adından bahsettirmeye işaret eder.

Cömertlik ve iyi bir insan olmanın yanı sıra düşmanları yenip galip gelmeye de delalet eder.

Rüyada Kalem Kırmak

Rüya esnasında görülen kalemin kırıldığını görmeniz ya da elinizde kırılması devlet dairesinde bir işinizin olacağına yorumlanır.

Mahkemelik bir işiniz olabilir ya da mahkemelik bir durumdan dolayı mirasa sahip olabilirsiniz. Bazı âlimlere göre hayırlı bir rüya sayılırken, bazılarına göre de hayırsız bir rüya olarak tabir edilir.

Rüyada Kırmızı Kalem Görmek

Kırmızı bir kalemin rüyada kendisinde olduğunu gören bir kimse zararlı işlere imza atacaktır.

Dikkatsiz ve aceleci tavırları ile maddi kayıplar yaşayacak ve büyük sıkıntıların içine girecektir. Yapacağı anlaşmalarda sözü dinlenmeyecektir.

Rüyada Kırık Bir Kalem Görmek

Kırık bir kalem rüyada hayra yorulmaz. Rüya tabiri yapan kişilere göre kırık bir kalem görülmesi beklenilen bir durumun gerçekleşmeyeceği anlamına gelir.

Olma ihtimalinin bile yok denecek kadar düşmesi anlamını taşır. Bu yüzden rüyada kırık bir kalemin görülmesi hayırlı rüyalar arasında sayılmaz.

Rüyada Kalemle Yazı Yazıp Silinmesini Görmek

Kalemle yazdığı bir yazının silindiğini gören rüya sahibinin işinden kovulacağına delalet eder. Ayrıca bu rüyayı gören kişi esnaf ya da ticaret erbabı ise işlerinde büyük maddi zarara uğrayacaktır.

Hatta elinde bulunan tüm mal ve mülkün kısa süre içinde elinde çıkacağına da işaret eder.

Rüyada Okur Yazar Olmayanın Kalem Tutması

Rüyada kalem görmek İslam alimleri ve rüya tabiri yapan yorumculara göre okur yazar olmayan bir kimsenin rüyada görülmesi hayırlı sayılmaz. İşlerin ters gideceğine, olumsuzlukların meydana geleceğine işarettir.

Aynı zamanda acı haberlerin de tez zamanda alınacağına yorulur.

Rüyada Mavi Kalem Görmek

Rüya sahibi kişi rüya sırasında mavi bir kalem görürse işlerinde yükselmeye başlayacaktır. Alacak olduğu maddi kazançların hepsini bir bir eline geçirecektir.

Yeni iş girişimlerine ya da yeni bir yüksek eğitim kurumuna giriş yapacaktır. Kaç zamandır olmasını bekleyip de olmadığı tüm işlerinin önü açılacak, işleri yoluna girecektir.

Rüyada Kalem Ucu Açmak

Bir kalemin ucunun kalemtıraş ile açtığını gören rüya sahibi yeni başlangıçlara adım atacaktır. Bekar ise evlenecek, mevki sahibi biri ise işinde daha da yükselip terfi alacaktır.

Bunların yanı sıra eline beklemediği bir yerden ya da bir dostundan para geçecektir. Tahsil edemediği kazançları varsa bir bir tahsil etmeye başlayacak ve gelirinde müthiş artış gözlenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap