Rüyada hicri ayları görmek ne anlama gelir

AYLAR ( Hicri )

MUHARREM: Eğer rüyayı gören kişi bu ayda ise Salih bir kimsedir. Sıkıntıdan, hastalıktan, üzüntüden kurtulmaya işaret eder. Gurbette olan bir kimse kendini bu ayda görür ise yakın zamanda memleketine gider. Rüya sahibi günahkâr ise tövbe eder. Rüya sahibi evli ise çocuğu olur. Sıkıntı da ise, sıkıntıdan kurtulur. İşsiz ise iş bulur. Hasta ise şifa bulur. Fakir ise Allah onun fakirliğini giderir.
SAFER: safer ayında görülen rüya pek hayır sayılmaz. Üzüntü ve sıkıntı içinde olan bir kimsenin bu ayı görmesi onun durumunu aynı şekilde devam ettirir.
REBIÜ’L EVVEL: Bu ayı rüyasında gören kişinin kazancı artar. Sevinç ve ferahlığa kavuşur. Rüyayı gören kişi hamile ise erkek bir çocuğu olur. Rüya bu ay içinde görülmüş ise, devlet kişisinden müjdeli bir haber alır.
REBIÜ’L AHIR: Bir kişi rüyasında bu ayı görür ise düşmanlarına galip gelir. Çok cesur olur.
CE’ MAZIYEL EVVEL: bu ayda rüyayı gören kişinin işleri yavaşlar kazancı azalır. Kızı veya eşi ölür.
CEMAZIYEL AHIR: Bu rüyanın pek hükmü sayılmaz. Hayırda olsa şer de olsa böyledir.
RECEB: Bu ayda görülen rüya güç, kuvvet ve hayır ile tabir edilir. Şerefli ve meziyetli olmaya işaret eder.
ŞABAN: Bu ayda rüya görmek hayra işaret eder. Eğer şer olursa rüyada görülen şeyler ve işleriniz gecikir.
RAMAZAN: Bu aya bütün kötülük kapıları kapanır, görülen rüya hayırlıdır. Rüya ne kadar çirkin olursa olsun hükmü olmaz daima hayra çıkar. Eğer rüyayı gören kişi Kur’an öğreniyor ise muvaffak olur.
ŞEVVAL AYI: Bir kimse rüyasında şevval ayını görürse sıkıntıdan, üzüntüden, kederden kurtulur. Çünkü şevval ayı bayram ayıdır.
ZILKADE: Bu ayda rüya görmek pek hayır değildir. Yolculuğa çıktığını görmüş ise o yolculuğa gitmemesi gerekir.
ZILHICCE: Rüyada bu ayda olduğunu gören kişi veya kurban kestiğini gören kişi borçlarını öder, sıkıntılarından kurtulur. Tövbe eder, Allah yoluna döner.

ruyada-hicri-aylari-gormek-ne-anlama-gelir-64507
rüyada hicri ayları görmek ne anlama gelir

Rüyada Hicri ayları görmek, genellikle zamanın geçişini, manevi bir dönüşümü veya İslamî bir atmosferi sembolize eder.

Rüyada Hicri ayları görmek, kişinin zamanın geçişine dair farkındalığını veya yaşamında meydana gelen değişiklikleri yansıtabilir. Bu rüya, kişinin geçmişe veya geleceğe yönelik bir değerlendirme yapma, hedeflerini gözden geçirme veya yaşamında yeni bir döneme geçiş yapma ihtiyacını ifade edebilir.

Rüyada Hicri ayları görmek, aynı zamanda manevi bir dönüşümü veya ruhsal bir yolculuğu sembolize edebilir. Hicri aylar, İslam takviminde kutsal kabul edilen aylardır ve bazı müslümanlar için manevi bir anlam taşırlar. Bu rüya, kişinin manevi bir arayışa girişme, ibadetlerini güçlendirme veya dini bağlantılarını daha da derinleştirme isteğini yansıtabilir.

Rüyada Hicri ayları görmek, aynı zamanda İslamî bir atmosferi sembolize edebilir. Bu rüya, kişinin İslam dinine, dini ritüellere veya toplumun dini değerlerine yönelik bir ilgi veya bağlılık gösterebileceğini gösterebilir. Kişi, rüyada Hicri ayları gördüğünde aslında gerçek hayatta dini pratiklerini daha da derinleştirme veya İslamî değerlere daha fazla önem verme gereği hissedebilir.

Ancak rüyaların her zaman açık bir anlamı olmadığını ve yorumun kişiden kişiye değişebileceğini unutmak önemlidir. Rüyada Hicri ayları görmek, genellikle zamanın geçişini, manevi bir dönüşümü veya İslamî bir atmosferi sembolize eder. Rüyanın tam anlamını anlamak için kişinin bireysel deneyimlerini, duygusal durumunu ve yaşam koşullarını dikkate almak önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap