Rüyada hapishane görmek ne anlama gelir

Hapishane


Rüyada Hapishane görmek uğursuzluktur. Dikkat edilmelidir. Mutsuzluğa işarettir. Yaklaşan kötü günlerin habercisi olarak yorulur.

Rüyada Hapishane Görmek

Rüyada hapishane görmek birçok anlama gelebilir. Bu yazımızda hapishane ile ilgili farklı rüya tabirlerine değineceğiz.

Rüyada hapishane görmek ne anlama gelir
Rüyada hapishane görmek ne anlama gelir

Rüyada hapishane görmek, işiniz ile ilgili riskli kararlar vermek durumundaysanız çok dikkatli olmanız gerektiği konusunda bilgi verebilir. Diğer bir yoruma göre, kişinin kendisini cezalandırma isteği ve suçluluk duygusunun göstergesi olabilir.

Hapishane ile ilgili görülen rüyalar genel olarak bastırılmış duyguların ifadesi olarak ya da kişinin kendisini baskı altında hissetmesi gibi durumlarda görülebilir. Bu tür rüyalar kişinin kendisini baskı altında hissetmekten kurtulmasına neden olacak uyarıcılar olarak da değerlendirilebilir. Rüyada hapishane görmek, kişinin yaşadığı sınırlandırılmışlık duygularını ve kapana kısılmış hissettiği durumları ifade edebilir.

Hapishane rüyaları, kendini hapiste görmek, başkalarını hapiste görmek, hapisten kaçtığını görmek, hapishane ziyaretine gittiğini görmek, rüyada hapisten çıkmak, rüyada gardiyan görmek, hapishane kavgası görmek, hücre hapsinde olmak, hapishanede volta atmak, camdan hapishane görmek, rüyada hapisteki bir mahkumdan kaçmak vb durumlarda farklı anlamlar içerirler. Yazımızın devamında bu farklı anlamları açıklayacağız.

Rüyada Hapishanede Olmak

Kendinizi hapishanede tutuklu olarak gördüyseniz rüyanızda, hayatınızdaki önemli dönüm noktalarından birinde olduğunuzu ve yaşamınızda köklü değişiklikler meydana geleceğine dair bilgiler verebilir rüyanız. Ayrıca rüyada hapishanede olmak rüyası, kendinizi baskı altında hissettiğinizi, hayatınızın çok rutin bir dönemde olduğunu ya da kendinizi cezalandırma duygunuzu sembolize edebilir.

Rüyada Tanıdığınız Birinin Hapiste Olması

Rüyada bir tanıdığınızın hapiste olduğunu görmeniz, size zararı dokunan birisini affedemeyeceğinizi anlatıyor olabilir. Ya da aşk hayatınızda bir gerileme olduğuna işaret edebilir. Rüyada tanıdığınız birinin hapiste olması, kişinin rüyasında gördüğü insana güvenmediğinin göstergesi olabilir.

Rüyada Birden Fazla Kişinin Hapishanede Olması

Rüyanızdan birden fazla kişinin hapishanede olduğunu gördüyseniz, bazı kişilere hak etmediklerini bildiğiniz halde bazı ayrıcalıklar tanıdığınız anlamını taşıyor olabilir. Sizin için özel olan bir kişiye hak etmediği halde imtiyazlı bir davranışta bulunmuş olduğunuzun da göstergesi olabilir.

Rüyada Hapishaneden Kaçmak

Sizi uzun süredir rahatsız eden bir durumdan kaçma isteğinizi sembolize eden rüyada hapishaneden kaçmak, kendinizin farkınıza varmanızı ve doğru davranmanız gerektiğini belirtebilir. Ayrıca bu rüya, kişinin hayatının sevmediği, hoşnut olmadığı yönlerinden kaçma isteğini sembolize ediyor olabilir ya da tehlikelerin farkına erken varıp, ona göre önleminizi alabileceğiniz anlamına da gelebilir.

Rüyanızda hapishaneden kaçmayı başarırsanız, kendinizi endişelerinizden, stresli ortamlardan, yargılayıcı tutumlardan kurtarabileceğinizin bilgisini size sunuyor olabilir.

Rüyanızda köpeklerden veya gardiyanlardan kaçıyorsanız, yaptığınız işlerin veya hareketlerin sorumluluğundan kaçındığınızı ifade edebilir.

Rüyada Gardiyan Görmek

Rüyada gardiyan görmek, sizin çok gizli sırlarınızı bilen bir kişinin göstergesi olabilir. Ayrıca bu rüya, sizin sırlarınızı bilen kişinin, sizi deşifre edebileceğine dair bir işaret veriyor olabilir. Başka bir tabire göre, bir kişinin size zarar verebilecek bir harekette bulunabileceğini haber verebilir.

Rüyanızda gördüğünüz gardiyan, sizin için baskı oluşturan, kısıtlayan bir durumun olmasından endişe duyan başka bir kişinin yani güvendiğiniz bir kişinin varlığının bilgisini verebilir.

Bir başka tabire göre bu rüya, bir kişinin size zarar verebilecek bir planının olduğu anlamına da gelebilir.

Rüyada Hapisten Çıkmak

Sizin itibarınızı zedelemek isteyen kişilerin varlığına rağmen iş ve özel hayatınıza zarar veremeyecekleri ve çok şanslı bir dönem içinde olduğunuzu gösterebilen rüyada hapisten çıkmak konulu rüya, sizin kendinizi korumanız için bir işaret olabilir. Çevrenizdekilere dikkat etmeli ve onlara rağmen başarmak için hareket etmelisiniz.

Ayrıca bu rüyayı gören kişi hasta ise sağlığına kavuşacak demek olabilir. Kişinin projeleri ve yapacağı işler, başarılı olarak sonuçlanabilir şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada Hapisteki Birini Ziyaret Etmek

Rüyada hapisteki birini ziyaret etmek, size yanlış bir hareket veya söylemde bulunan bir kişiyi affetmek istediğinizin göstergesi olabilir. Bazen de bu tarz bir rüya, sizin başkasına yapmış olduğunuz yanlış bir eylem veya söylemden dolayı suçluluk duyduğunuz anlamını taşıyabilir.

Rüyada Hapishane Kavgası Görmek

Hapishane kavgasını rüyasında gören bir kişinin içinde devam eden bir mücadele olduğu bilgisini verebilir. 

Rüyada hapishane kavgası görmek, doğru olmadığını bildiğiniz bir planı devreye sokmak üzere olduğunuzun göstergesi olabilir. Siz yine de kötü olanı değil, iyi ve doğru olanı yapmalısınız.

Rüyada Hücre Hapsinde Olmak

Kendinizi hücrede hiç kimse ile irtibatınız olmadan tek başınıza görmek ile ilgili bir rüya, sizin kendinizi terk edilmiş ve yalnız hissettiğinizin bir göstergesi olabilir. Bir diğer anlam da, bazı kişiler tarafından engellendiğinizin bilgisini verebilir.

Rüyada hapishane görmek, genellikle insanların sizin hayatınızın bazı alanlarında ne yaptığınızı veya ne düşündüğünüzü kontrol etmeye çabaladığını gösteriyor olabilir.

Rüyada Hapishanede Volta Atmak

Gördüğünüz rüyada hapishanede volta atıyorsanız, fikirlerinizin ve yaratıcılığınızın üçüncü şahıslar tarafından sınırlandırılmaya çalışıldığını, sizin yaptığınız işleri eleştirdiklerini ve düşüncelerinizi ifade etmenizi engellediklerini sembolize ediyor olabilir. Rüyada hapishanede volta atmak, sizin her şeye rağmen çözümler geliştirdiğinizin ve kendinizi motive etmeye çalıştığınızın göstergesi olabilir.

Rüyada Hapishanede Çocuk Görmek

Hapishanede çocuk görmek rüyası, adaletsiz bir duruma dalalet olabilir. Kişinin endişeleri nedeniyle yapması gereken bazı konularda sorumlulukları ile yüzleşmek zorunda olmak istememesini ifade edebilir. Kişinin başkalarına zarar verebilecek adımlar atmaktan çekindiğinin de göstergesi olabilir.

Rüyada Cam Hapishane Görmek

Cam hapishane rüyası, kişinin başkaları tarafından yargılandığının ve gözlemlendiğinin göstergesi olabilir. Kişinin bulunduğu durumda hem zanlı hem de tutuklu pozisyonlarında bulunduğunu ifade edebilir.

Kendisini cam hapishanede gören kişinin geçmişte yapmış olduğu hatalarından dolayı diğer kişiler tarafından sorgulandığının ve irdelendiğinin bilgisini veriyor olabilir. Ayrıca bu tarz bir rüya, kişilerin sizi çok dikkatli bir şekilde izlediklerini ve sizi eleştirdiklerini de sembolize ediyor olabilir.

Bu rüya bazı durumlarda kapana kısılmış olduğunuzun da bilgisini veriyor olabilir. Geçmişte yapmış olduğunuz yanlış bir durumun, başka kişiler tarafından irdelendiğinin de göstergesi olabilir.

Rüyada Hapisteki Bir Mahkumdan Kaçmak

Rüyanızda hapisteki bir mahkumdan kaçtığınızı gördüyseniz, gerçek hayatınızda can sıkıcı bir kişiden veya durumdan kurtulacağınızı bildiriyor olabilir.

Hapishane Rüyası

Rüyasında hapishane ile ilgili rüya gören kişiler genellikle kendilerini baskılanmış, köşeye sıkışmış, yanlış adımlarının farkına varmış, sınırlandırılmış, başkaları tarafından göz hapsine alınmış, yalnızlaştırılmış, suçlu hissetmiş vb duygulara sahip olduğunun göstergesi durumunda olabilir.

Rüyada hapishane görmek, kişiye ağır gelen bir sorumluluğun altında olduğu, kısıtlı seçim özgürlüğü, iletişimde kendini sınırlayıp tam olarak ifade edememe, hayatın gerçekliği ile ilgili konularda yanlış duygulara kapılma gibi durumları ifade ediyor olabilir.

Rüyada hapiste babanızı görmeniz, vicdani olarak bir rahatsızlık duyduğunuzu ifade edebilir.

Rüyada hapiste annenizi görmeniz, sizin koruma duygunuzda, hassaslığınızda ve şefkatli yanlarınızda azalma olduğu bilgisi size sunuluyor olabilir.

Rüyada hapiste eşinizi görmeniz, duygularınızda daralma olduğu anlamına gelebilir. Başka bir yoruma göre, eşinizi her ne kadar iyi tanıdığınızı düşünseniz de ona çok fazla güvenmediğiniz anlamlarına da geliyor olabilir.

Bu tür hapishane rüyaları kişide özgürlüğün kısıtlanması, daraltıcı veya baskılayıcı bir ilişki, ağır bir sorumluluk hislerini sembolize edebilir. Ayrıca bu tarz rüyalar, kötü tavsiyelerin dinlenmemesi, kendinizi tetikte tutmanız konularında da uyarıcı niteliğinde olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap