Rüyada hamam görmek ne anlama gelir

Hamam


Rüyasında hamam borca yorulur. Bu rüyayı gören kimse sıkıntıya düşer. İşleri azalır.Ya da hamam gören kimse bulunduğu çevreden uzaklaşır. Yine rüyada hamam yaptırmak kişinin kötü işler yapacağına delalettir.

Rüyada Hamam Görmek

Rüyada hamam görmek ve hamamda banyo yapmak hem kadınlar için hem de erkekler için ekonomik işlerde durgunluk olacağına, dertlerin ve kederlerin artacağına işaret eder. Rüyada banyo yapmak kötü bir işe, banyo ya da hamam görmek ise üzüntü ve kedere, küvette sıcak su ile yıkanmak sevinç ve mutluluğa, borç ödemeye ve günahtan kurtulmaya delalet eder. Uykudayken çok sıcak suyla banyo yapmak üzüntüye, soğuk suyla yıkanmak veya soğuk su içmek hastalıktan kurtulmaya işaret eder.

Rüyada hamam görmek ne anlama gelir
Rüyada hamam görmek ne anlama gelir

Rüyada Hamamda Banyo Yapmak

Rüyada hamam görmek bir banyonun kapılarını ve pencerelerini açmak, üzüntü ve kaygının ortadan kalkması anlamına gelir. Rüyada elbiseyle küvete girmek, üzüntüye, sıkıntıya ve ıstıraba, elbiseyle yıkanmaya, kötü bir insanla evlenmeye, çok acı çekmeye veya çok borca ??girmeye delalettir. Bir rüyada bir erkek ve bir kadınla küvette banyo yapmak, talihsizlik ve talihsizlik anlamına gelir. Rüyada küvete gitmek, bazı rüyalar gibi birçok şeyi çağrıştırır.

Bazen çok fena olan bir yeri sembolize eder. Çünkü hamam günah yeridir. İnsan kendini yıkayarak temizlediği için kendini kolaylıkla kuş gibi hisseder. Ancak Rüyada banyo yapmak, korku veya üzüntüden kurtulmaya, hastalıktan şifaya veya rahatlamaya yorumlanır. Rüyada hamama gitmek ilim yerine, camiye, çarşıya gitmeye veya tövbeye işaret eder.

Rüyada bir kimse banyo yapacağını görürse, rüyayı gören kişinin banyodaki sıcaklıkla ilgili rahatsızlıklardan kurtulacağına delalet eder. Rüyada hamama gitmek, rüyayı gören kişinin durumunun da değişeceğine işarettir. Rüyayı gören kişi iyi ve temiz bir yerden kötü ve pis bir yere taşınmışsa durumu iyiden kötüye doğru olacaktır. Rüyada banyo yapmak; İyi bir yerden kötü bir yere taşınmışsa, hayalperestin durumu tam tersi yönde gelişir.

Rüyada küvet ya da rüyada hamam görmek, sağlığınız nedeniyle bir süre çevreden ve insanlardan uzak kalacağınız anlamına da gelir. Yeni arkadaşlıklar olarak da yorumlanabilir. Rüyada banyo görmek bazen bir eşin, kız kardeşin veya eşin yaşadığı zorluklara işaret eder.

Rüyada hamamcı olduğunu görmek, iyi bir kimseyle evlenmeye, kadının hamamcı olduğunu görmesi de emrindekilerin ihyasına delalet eder. Rüyada küvet gördüyseniz, küvetin sıcak, sabunlu ve buharlı olması büyük bir problemdir. Sabun, buhar ve temiz su içermeyen bir banyo, rahatsızlıkların ortadan kalktığını gösterir. Bir yatak odasında banyo yapmak iyi değildir. Kırık bir banyo görmek ise güzele işarettir.

Rüyada Banyoya Girmeyi Görmek

Rüyada küvet görmek üzüntüye, orada yıkanmak, suyun sıcak olması tazelik ve neşe, sıcak olması ise üzüntü ve keder anlamına gelir. Kendini küvete girerken gören herkes, küvetin sıcaklığından keyif ve rahatlık duyacaktır. Rüya yorumlarına göre, hamamda banyo yapıp, vücudunu temizleyip abdest aldığını görürse güvende olur. 

Rüyada hamam görmek ve burada yıkanmak üzüntülerin rahatlayacağına, zayıf ve hasta kişinin iyi olacağına işaret edilir. Borcu olan kişinin dökülen kirleri ile birlikte borçlarının da azalacağı zenginleyeceği anlamında da yorumlanır. Kişi banyoda sıcak su içtiğini görürse ciddi bir hastalığa yakalanacağına işaret edilir. Uyurken mahalle ortasında rüyada banyo görmek de yakınlarda kötü birinin olduğuna işarettir.

Cafer ve Sadık’a (RA) göre; Rüyada küvet görmek altı şekilde yorumlanır: Karı koca, üzüntü ve keder, borç, tatil, iş yerindeki durgunluk ve dağınıklık, iyi bir arkadaş olduğunu iddia eder. Rivayetlere göre rüyada küvet görmek, küvette hizmet veren bir kadın veya evin en yaşlı kadını ile ilişkilendirilir. Bir kadın Türk hamamcı olduğunu görürse iyi bir erkekle evlenir ve bir kadın Türk hamamcı olduğunu görürse evini işletmek istediğinin kanıtıdır.

Rüyada Banyo Görmek Ne Anlama Gelir?

İbn Kesir’ e göre; rüyada banyo görmek ve onun içinde banyo yapmak bekar kimselerin evleneceğine yorumlanır. Hamamda bir yerden başka bir yere gittiğini gören kişi iyi ruh haline gelir, iyi ve temiz bir yerden kötü ve pis bir yere gelmek iyiden kötüye, iyiden kötüye işarettir. Hamamda bir şeyin çalındığını gören kişinin ilişki kurduğu ve görüştüğü kişilere dikkat etmesi anlamına gelir.

Rüyada görülen banyo temizse, bol sıcak ve soğuk suya sahipse, ılımlı sıcaklıklara sahipse ve kendini temizliyorsa her zaman iyiye işaret edilir. Banyoya girip her şeyi kirli görmek aşırı üzüntüye, küvette kadınların mahrem yerlerinin açık olduğunu görmek ise aldatmaya ve suça işaret eder.

Bazı müfessirlere göre rüyada banyo görmek konusunda, banyoya girip yıkandıktan sonra, ayağında beyaz bir elbise ve ayakkabı olduğunu gören bir kimse sıkıntılar yaşar. Hasta yıkandıktan sonra banyoya girip çıktığını görürse hastalıktan kurtulacağına yorum yapabilir. Banyoya giyinik girdiğinizi görmek üzüntü, sıkıntı ve hastalıktır. Banyoya, suyolundan veya pencereden girdiğinizi görmek, kötü bir kişinin evine girmek demektir.

Hamama girip temizlenerek temiz bir elbise ile çıkan kimse doğru yola gelir veya borcunu ödeyip ondan kurutturacağına dair yorumlar yapılır. Bu rüyanın sahibi bekar ise evlenir, fakir ise zengin olur. Erkek ve kadınları bir banyoda karışık ve iç içe geçmiş halde görmek, halkın isyan halinde olduğuna, asayişin bozulduğuna işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap