Rüyada el görmek ne anlama gelir

EL


Kardeş, evlat, ortak, memuriyet, mal servet, iş, amel ve beceri ile tabir edilir. Uzun el görmek cömertliğe, güç ve kuvvet ile tabir olunur. Kısa el cimrilik ve acizlik ile yorumlanır. Elinin kesilip vücuttan ayrılması bir yakının vefatına, akraba ile kavga etmeye işaret eder. Kesik bir elin yanında olmaması para kaybetmeye işaret eder.

Eli kesildiği halde acımadığını hisseden kişi birine âşık olur. Bir suçtan dolayı ellerinin kesildiğini gören kişi kötü bir kadın ile birliktelik yaşar. Bir elinin diğerinden daha açık renkte olduğunu gören kişi sıkıntıdan kurtulur. Ellerini yıkamak iftiradan ve isyandan kurtulmaya işaret eder. Elleri göğsü üzerinde bitiştirdiğini görmek dostunuz tarafından üzüleceğinize, ellerini diğer elinin içine koymak bir sebepten dolayı aile fertlerinin bir araya gelmesi anlamına gelmektedir. Ellerin titremesi uzun ömür ve ticarete gerilemeye, ellerin kuruması hayır işlerine işaret eder. Güzel el görmek bir sanat okuluna gireceğine ve başarı göstereceği anlamına gelir.

Rüyada el görmek ne anlama gelir
Rüyada el görmek ne anlama gelir

Kuvvetli bir el görmek kişinin başarılı olacağına işaret eder. Kötü bakımsız el fakirlik ve hayal kırıklığı ile tabir olunur. Rüyada el görmek çok farklı şekillerde yorumlanır. Sağ el çalışkan insana, sol ise tembel bir insana tabir edilir. Sağ elinin kesildiğini gören kişi boş yere yemin eder. Sol elinin kesildiğini gören kişi bir akrabasından hayır görür. Elinin bilek kısmından kesildiğini gören kişinin malı azalır. Rüyasında iki elinin açık olduğunu gören kişi cömert olur. Elinin üzerinde yürüdüğünü gören kişi kardeşleri ile ortak olur. Sağ elinin altın olduğunu olan kişi çok mal ve para kazanır.

Sağ elinin konuştuğunu gören kişinin geçimi güzel olur. Sol elin konuştuğunu gören kişi yakınından bir kötülük görür. Elini koltuğunun altına sokup çıkardıktan sonra parladığını ve nurlandığını gören kişinin ameli iyi olur ve yüksek mevkilere ulaşır.

Tüccar ise kazancı artar. Elinden ateş çıkan kişinin konuşması düzgün olur. Rüya sahibi büyük bir mevkide ise otoritesi artar. Elleri ile bir şey alıp vermek iyi amele sahip olmaya işaret eder. Sağ el ailedeki erkekler ile sol el ise ailedeki bayanlar ile yorumlanabilir. İki elin birden yok olduğunu görmek yakını kaybedeceğine işaret eder. Sağ elinden bir eşyayı sol ele almak o kişinin şahsi yapacağı ihanetler ile tabir olunur.

Kimsenin iki elinin birden kısaldığını görmek yardıma muhtaç olması ile tabir olunur. Rüyada elini yummak eline geçen tüm fırsatları teptiğine ve cimrilik yapmaya işaret eder. Rüyada elinin boynuna bağlandığını gören kimse günah işlememek için tövbe eder.

İki elinin topraklı olduğunu gören kişi fakir olur. Rüyasında elinin fazla olduğunu gören kişi tutumlu olmaya işaret eder. Rüyasında elinin bir hayvan eline benzediğini gören kişi din yolundan döner.

Rüyada El Görmek

Rüyada el görmek, insan yaşamına dair pek çok farklı anlam ifade edebilir. İnsanlar uykunun önemli bir kısmını rüya görerek geçirirler ama bu rüyaların pek azını hatırlarlar. Rüyada bir el görmek olağan görsel akış sırasında olabileceği gibi dikkat çekilen odak noktası haline de gelebilir. El işareti yapmak, tokalaşmak, özellikle ellerin incelenmesi veya el yaralanmaları gibi durumlar farklı anlamlar ifade eder. Kimi zamansa insanlar rüyalarında ellerinin olmadığı endişe verici durumlar yaşarlar. Peki, ama rüyada el görmek ne anlama gelir?

Rüyada Ek Görmek Ne Demektir?

Rüyada el görmek, yakın zamanda güzel haberler alacağınıza ve bu haberin sadece sizi değil tüm aile bireylerini sevindireceğine delalet eder. Rüyada el görmek aynı zamanda rüyayı göreni huzurlu bir hayatın beklediğine delalet eder. Rüyada şişmiş bir el görmek, kişinin borçlarının sona ereceği anlamına gelir. Kişinin zevkleri için para harcadığı şeklinde de yorumlanır. Aynı zamanda rüyada şişmiş bir el görmek, kişinin sevdiklerinden tepki alacağına ve yaşantısını düzene sokmak zorunda kalacağına delalettir.

Bir kimse rüyasında eline başka bir elin dokunduğunu görürse, malının kat kat artacağına, kudretine ve kuvvetine delalet eder. Bazen bu rüyayı gören kişinin bir erkek kardeşi veya çocuğu olacağına işarettir. Rüyada kendi elinin başkasının elinde olduğunu görmek, mülk edineceğinize delalettir. Rüyada elin konuşması ve çıkan sözlerin kötü olması, bu kişinin hareket ve davranışlarının gerçek yaşamında çirkin olduğuna işarettir.

Rüyada ellerinizin vaaz verdiğini veya tavsiye verdiğini görmeniz, uyarıya işaret eder. Ellerinizin üzerinde yürüdüğünüzü görmeniz ise ellerinizden geçiminizi sağlayacağınız anlamına gelir. Rüyada, bir eli diğerinin üzerine koymak, aile üyeleri ve akrabaların nikah veya düğün gibi bir nedenle bir araya geleceğinin işaretidir.

Rüyada El Görmek Konusunda Diğer Yorumlar

Rüyada elinin boynuna bağlı olduğunu gören kimsenin günah işlemesi muhtemeldir. Bir talebe, rüyasında elini kolunun altına koyduğunu ve elinin parladığını görürse, bu ilim yolunda ilerlemeye ve iradesinin gerçekleşmesine delalet eder. Bir tüccar için rüyada el görmek, ilerleme, şöhret ve adalette bir artış anlamına gelir. Rüyayı gören kişi zanaatkar ise bu onun şöhret kazanacağına delalet eder.

Rüyada elinin altın olduğunu görmek, rüya sahibinin elinde tuttuğu değerli şeyin uzaklaşacağına delalettir. Bir rüyada elin fazlalığı, hastalığa işaret eder. Rüyada elinizle bir şey alıp vermek, hayır ve salih amellere işarettir. Rüyada elinin temiz, güzel ve hoş olduğunu görmek, babanın ve çocuğunun güzelliğine veya temiz mal ve iyi gelire delalettir. Bazen rüyada el görmek, gören kişinin arkadaşları ve tanıdıkları ile durumuna uygun samimi eylemlerin bir işaretidir.

Rüyada Siyah El Görmek

Rüyada siyah bir el görmek, rüyayı gören kişinin kötü işlere karıştığı anlamına gelir. Bu, iş hayatında rüya sahibinin büyük kayıplara uğrayacağını da gösterebilir. Bazı rüya yorumcularına göre rüyada siyah el görmek, rüya sahibinin arkadaşları ile olan ilişkisinin son bulacağına ve bu durumun en büyük sebebinin kendisi olacağına işarettir.

Rüyada Birinin Elini Uzattığını Görmek

Rüya yorumcularına göre, rüyada birinin elinin uzandığını veya değdiğini görmek, yakın bir dosttan yardım alacağınıza ve bu yardımın hem maddi hem de manevi olacağına işarettir.

Rüyada Başkasının Elini Görmek İncelemek

Rüyada başkasının elini görmek, kişinin elindekinin kıymetini bilmesi gerektiğine veya işlerinin kıymetini bildiği için işlerinin her zaman yolunda gideceğine delalettir. Ama isyan edip yaramazlık yaparsa elindekileri kaybedebilir. Rüyada el görmek, iş hayatında veya günlük hayatta bir başkasından yardım alacağınıza delalettir.

Rüyada Havada Bir El Görmek

Bu, rüya sahibinin eğitim hayatında her zaman başarılı olacağına ve başarıdan başarıya gideceğine delalettir. Rüyada gökyüzünde el görmek, mal ve mülkün değerini bilmekte teselli bulacağınıza da delalettir.

Rüyada Parıldayan El Görmek

Rüya kitabı yorumcularına göre, rüyada elinin parıldadığını gören bir kişinin büyük bir günah işleyip pişmanlık yaşayacağına ve çok üzüleceğine yorumlanır. Rüyayı gören kişinin, yardıma ihtiyacı olan kişilerin yakın bir gelecekte günahlarının bağışlanmasına yardımcı olacağına delalettir.

Bu rüya pek çok müfessir tarafından olumlu yorumlanır. Rüyada elinizi parıldarken görmeniz bir güç ve bereket işaretidir. Rüyada parıldayan sağ eli görmek, kişinin sıkıntılarının biteceğine işarettir. Bu rüya, kişinin iş dünyasında arkadaşlarıyla birlikte başarılı olacağı anlamına da gelir. Bu rüya ayrıca, finansal zorluklardan kurtulmanın bir işaretidir. Parıldayan sol el ise yeni bir aşka, yeni bir ilişkiye yorumlanır.

Rüyada El Ele Tutuşmayı Görmek

Rüyada el görmek özelinde bu iyi anlamlar ile yorumlanan bir rüyadır. Rüyada birinin elini tutmak, destek almak anlamına gelir. Bu, kişinin birinden iyi bir destek alacağına işaret eder. Eli tutulan kadın ve bekar ise evleneceği şeklinde yorumlanır. Bir erkeğin elini bir rüyada tutmak, zor işlerin üstesinden gelmek anlamına gelir. Rüyayı gören erkek ise zor günler geçireceğine işarettir. Rüyayı gören kadın ise ve başka bir kadının elini tutmuşsa zarar göreceğine yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap