Rüyada düğün görmek ne anlama gelir

Düğün


Rüyada bir düğünde bulunduğunu ve bu düğünde verilen yemekten yediğini gören kişinin elem ve sıkıntıdan kurulacağına yorumlanır ancak kişi kendisi bir düğün yemeği veriyorsa başkalarının işlerini üstleneceğine işaret eder. Rüyada düğün görmek mutluluğun geleceğinin habercisidir. Eğer ki rüyada kendi düğününü görmüş ise kişi uzaktaki bir akrabasından kötü haber alacaktır.

Rüyada Düğün görmek başka bir rivayete göre de kişinin hayatının çok renkli olacağına beklemediği şaşırtıcı sürprizlerle karşılaşacağıdır. Rüyada çalgı çengi olmaksızın sadece ve gürültüsüz bir düğün görmek refah hayır ve doğrulukla müjdelenir fakat içkili gürültülü kalabalık partili bir düğün görmek hayra yorulmaz. Üstüne birde düğünde oyun varsa bu musibete işaret eder.


Ebu Sait El-Vaiz’e göre: Rüyada düğün görmek düğün sahibi için musibet davetliler içinse eğer yemek yok ise sevinç ve mutluluktur.


Kirmanî’ye göre (RA): Rüyasında bir düğünün işleriyle uğraştığını gören kişi vefat eder ve hasmı cenazesinde bulunmaz. “Çeşitli çalgılardan bir kaçının bulunduğu bir düğün görmekten ikrah ederim” diyor Kirmanî. Bunun sebebi düğünde çalmak oynamak ve eğlenmek hüzne ve kötülüğe yorumlanır.
Ibni Kesir’e göre: Düğün görmek cenaze ile yorumlanır. Kendi düğününü gören kimsenin yakında cenaze töreni yapılır. Oğlunu / çocuğunu evlendirip düğün yaptığını ve çalgı çaldırıp oynadığını gören, oğlunun / çocuğunun cenaze töreninde bulunur. Bir düğüne davetli olup, orada yemek yediğini gören, ölü için yapılan yemekten yemiş olur.


Bir başka rivayete göre de: Bir kişi rüyada bir düğün yemeğinde bulunur ise veya bizzat kendisi bir düğün yemeği yapsa, üzüntü ve kederin gitmesine ve halkın kendisine müracaat edecekleri bir rütbe ve mevkiiye işaret eder. Bazen de düğün yemeği, üzüntü, keder, el veya dille kalp kırmaya incitmeye işarettir.

Rüyada düğün görmek ne anlama gelir
Rüyada düğün görmek ne anlama gelir

Rüyada Düğün Görmek

Rüyada düğün görmek çeşitli anlamalara gelir. Rüyada düğünde çok gürültü var ama çalgı yoksa bu hayır, bereket ve feraha ermek demektir. Düğünde alkol tüketiliyor ve çoğu kişi oynuyorsa, bu bir musibet olacağı manasına gelir. Bir kişi rüyasında düğüne gönderiliyor ise usun dönem sıkıntı yaşayacağını anlamına gelir.

Rüyada düğün görmek ve yemekli bir düğünde oturmak, rüya sahibinin bütün dert ve kederleri üzerinden atacağı anlamına gelir. Düğün için yemek vermek ise bereketli günlerin geleceğini müjdeler. Bir kişi rüyasında evlendiğini ve kendi düğünü görürse, üzerine bir sorumluluk binecek demektir.

 Ayrıca eğer uzaklarda sevdiğiniz bir kişi varsa, ondan size bir haber geleceğini müjdeler. Çoğu rüya tabircisi, kişinin rüyasında kendi düğününü görmesini bir müjde olarak yorumlanmıştır. Kazanç ve bu mevkide yükselme anlamına da gelir.

Rüyada Düğün Görmek Anlam Ve Yorumu

Rüyada düğün görmek cenaze çağrıştırır. Bu yüzden çok hayırlı bir rüya olduğu söylenemez. Çoğu Zaman riya sahibinin üzüntülü bir haber alacağı anlamına gelir. Çoğu yorumcuya göre, çalgı çengi olmadan düğün yapmak, son derece hayırlıdır. Düğünde çalgı ve oyun varsa, üzüntü, keder ve ayrılığı ifade eder. Çalgısız bir şekilde insanların toplanıp düğün yapması, rüya sahibi için sevinçli bereketli bir durum anlamına gelir. Bazı rüya tabircilerine göre, düğün görmek felaket demektir.

Rüyada Hasta Evinde Düğün

Rüyada düğün görmek genel de iyi bir anlam taşımaz. Özellikle bir hastanın evinde düğün görmek, o hastanın durumunun kötüye gideceğine haber verir. Rüyada evli ve çocuklu bir kişinin düğünü yapılıyorsa, rüya sahibinin çocuğunun hasta olacağı haberini alabilir. Eğer davetli olup, başkasının düğününe gidilmiş ise yine rüya sahibinin hastalandığı anlamını taşıyabilir. Ya da tanıdığını bir kişinin ölü yemeğine katılabilir.

Bazı rüya tabircileri düğün görmeyi, eğlence görmeyi mutluluk ve ferahlık olarak yorumlanmıştır. Kişi rüyasında kendisini evleniyorsa ve bekarsa, karşısına iyi bir kısmet çıkacağı anlamına gelir. Rüyada çalgısız çengisiz düğün görmek, her zaman iyi bir anlam taşır. Düğünde görülen yemek berekettir. Düğünde dans edilmesi, kötü şeylerin habercisidir. Ebu Sait El Vaiz bu konu da düğün görmenin rüya sahibi için, bir musibet olduğunu söylemiştir. Eğer düğünde yemek yoksa neşeli ve sevinçli günlerin kapıda olduğunu müjdelemiştir

Çoğu rüya yorumcusu bir kişinin bir düğüne memur olduğunu görürse, bu hiç hayırlı değildir demiştir. Rüyada hasta bir kişinin evinde düğün olması, o hasta için bir felakete yorumlanır. Çalgıcılar, dansçılar ve oynama olan düğünler, hiç hayırlıdır değildir. Genellikle musibet ve hüzün olarak yorumlanır.

Rüyada Kendi Düğününe Gitmek

Rüyada evli bir kişinin kendi düğününe gitmesi, yemek yemesi ve oynaması demek, ayrılığa işaret eder. Kişinin evladı varsa, hastalandığı anlamına gelir. Düğünde dans etmek ve yemek, kişinin eşi ile arasının bozulacağı ve başından kederli olaylar geçeceği anlamına gelir. Rüya tabircileri, rüya da düğün ile ilgili şeyleri, hiç hayırlı olarak görmemiştir. Genel de sıkıntı, hüzün, keder, rüya sahibinin basının belaya girmesi gibi anlamlar taşır.

Rüyada düğün görmek bazı rüya tabircileri için ise hiç kötü değildir. Düğün her zaman rüyalarda hüzün olarak yorumlanır. Bazı rüya tabircileri, düğünde oyun, çalgı olmadığı sürece çok hayırlı bir rüya olduğunun müjdesini vermiştir. Özellikle bekar bir kişi düğün görüyorsa, bu onun karşısına hayırlı bir kişi çıkacağı, evlilik yapacağı ve mutlu bir ömür süreceği anlamını da taşır. Rüya da düğün görmenin şekline göre, rüya yorumlanır.

Rüyada Bekâr Bir Kişinin Kendi Düğününü Görmesi

Rüyada bekar olan bir kişi kendi düğününü görüyor ve düğünde gelin de varsa, bu en kısa süre de kişinin muradına dahil olacağına işaret eder. Gelin görmek, çoğu rivayete göre, murad demektir. Rüyada bekar kişi kendini gelinlik ve yanında bir damar ile görüyorsa, bu hayırlı bir rüyadır. Gelinlik temizlik ve hayırlara yorumlanır.

Rüyayı gören bir genç kız ise en kısa zamanda bir evlilik yapacağı anlamına gelir. Bu evlilikte değer göreceği ve seçileceği gibi anlamlarda taşır. Eğer rüyasında bir kişi gelinlik ile dans ediyorsa, bu onu biraz sıkıntılı günlerin beklediğini gösterir. Çoğu rüya yorumcusu göre, rüyada oynamak, çok hayırlı olarak yorumlanmaz.

Rüyada Evde Düğün Görmek

Rüyada evde düğün görmek, rüya tabircilerine göre, çok hayırlı bir durum değildir. O ev de bir hasta olacağına ve durumunun kötüye gideceğine işaret eder. Yine bildiğiniz bir ev de düğün yapılıyorsa, bu da hayırlı bir haber değildir. O evde kavgalar musibetler olacağına işaret eder. Eğer düğün yapılan ev de pilav yeniyor ve kimse oynamıyorsa, bu rüya hayırlıdır. O kişinin evinde huzur, bereket ve zenginlik olacağı anlamına gelir. Düğün görmek tek başına bir musibet olarak yorumlanmaz. Düğünde oynayanlar, davul ya da çalgı görmek, kötü bir haber olarak yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap