Rüyada Diş Dökülmesi Görmek

Rüyada diş dökülmesi görmek rüyayı görenler rüyada dişlerinin düşmesinden korksalar da bu durum iyi şeylerin habercisi de olabilir.

Her rüyanın yorumu rüyanın diğer detaylarına göre farklı belirlenir. Peki ama rüyada diş dökülmesi görmek ne demektir? 

Uyku fiziksel ve zihinsel sağlığımız için gereklidir, peki ya rüyalar? Herkes uyurken çok sayıda rüya görür.

Bunların büyük kısmı hatırlanmasa da hatırlanan rüyaların yorumları her zaman merak uyandırmıştır. Rüya tabirleri arasında en merak edilen konulardan biri de rüyada diş kaybıdır.

Tuhaftır ki pek çok insan bu rüyayı yaşamında bir kez de olsa görmüştür. 

Dişlerle alakalı neredeyse tüm rüyalar merak uyandırır, ancak dişlerin düşmesi veya benzeri rüyalar, rüyayı gören kişiyi düşünmeye daha çok teşvik eder.

Rüyada diş kaybetmek veya diş çekmek ne anlama gelir sorusunun cevabı, rüyanın diğer detaylarına göre değişiklik gösterebilir.

Rüyada diş düşmesinin başka anlamları olduğu gibi, kendi elinizle diş çekmek de farklı anlamlara gelebilir. Şimdi rüyada diş dökülmesi görmek ne demektir daha detaylı inceleyelim.

Rüyada Diş Dökülmesi Görmek Çok Sık Yaşanır

Rüyanızda normal bir gün yaşarken dişleriniz dökülmeye veya çıkmaya başlıyor! Siz de bu rüyayı gördüyseniz, dünya üzerinde bu rüyayı gören belki de milyonlarca kişiden birisiniz.

Çünkü rüyada dişlerin düşmesi veya rüyada düşmesi çok sık görülen bir durumdur.

Bazı rüyalar vardır ki benzerleri pek çok insan tarafından yaşamlarının bir döneminde görülmüştür. Rüyada uçmak, suda boğulmak, bir yerden düşmek bunlara verilebilecek birkaç örnektir.

Aynı şekilde rüyada diş dökülmesi görmek de pek çok insan tarafından tecrübe edilmiştir. Bu sebeple rüyanın ifade ettiği anlam açısından oldukça merak konusudur. 

Rüyada Diş Dökülmesi Görmek Ne Anlama Gelir?

Bu konu hakkında imam-ı Nablusi’nin yorumu şöyledir: Bir kimsenin rüyada dişlerinin nasıl döküldüğünü görmesi, yaşıtlarından daha uzun yaşayacağına işarettir.

Rüyada bütün dişlerinin döküldüğünü gören ve eteğinde ya da dizlerinin üzerinde tutan kişinin tüm dişleri dökülünceye ve ailesi büyüyene kadar yaşayacağına delalettir.

Rüyada borçlunun dişleri dökülürse, bu onun (rüyayı gören) borcunu ödeyeceğine işarettir. Rüyada dişin düşmesi kişinin bir kişiye olan borcunu ödeyeceğine işarettir.

Bazı yorumculara göre bu, onun herkese olan tüm borçlarını ödeyeceğinin bir işareti olarak yorumlanmaktadır.

Dişlerinde ağrı olmadan hepsinin birbiri ardına döküldüğünü (düştüğünü) görmek, onun (rüya sahibinin) amellerinin (ibadetlerinin) kabul edilmeyeceğine delalettir.

Düşen bu dişler ağrı ve inleme ile düşerse, tabir rüya sahibinin evindeki bazı eşyaların yok olacağına (bozulacağına) ve bu cismin kontrolden çıkacağına yorumlanır.

Ayrıca rüyada diş dökülmesi görmek, sıkıntıların biteceğine ve mevcut borcun kapatılacağına delalettir. Rivayete göre, rüyada düşen diş gören kişi gerçek hayatta şifa bulur.

Aynı zamanda rüyada dişin düşmesi, rüyayı görenin sevilen birine veya bir akrabasına zarar geleceğine ve bu duruma üzüleceğine delalettir.

Rüyada Diş Kırılması Görmek Ne Anlama Gelir?

Rivayete göre, bir kimse rüyasında dişinin kırıldığını görürse, problemlerden ve borçlardan hemen kurtulur, iş hayatında daha sağlam adımlar atmazsa, yine kendini sıkıntı ve fakirlik içinde bulur.

Bir diğer rivayete göre, bir kimse rüyasında kırılan dişin çürük halinde olduğunu görürse, çocuğundan veya akrabalarından büyük yardım görecek ve bu yardım sayesinde başarıya ulaşacaktır.

Rüyada Çürük Diş Dökülmesi Görmek Anlamı 

Rüyada diş dökülmesi görmek rüyada çürük diş kaybetmek hem iyiye hem de kötüye yorumlanabilir. Rivayetlere göre rüyayı gören büyük borçlara girecek, israftan dolayı maddi sıkıntılar çekecek, sorumluluğu altındaki insan sayısı artacak, hanesi daralacaktır.

Başka bir rivayete göre ise rüyada diş dökülmesi görmek, rüyada diş dökülmesi görmek kişinin önünde uzun bir ömür olması, tutumlu ve sabırlı olmayı bir gelenek haline getirirse çok para kazanacağı ve iş hayatında büyük başarılara imza atacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Alt Diş Dökülmesi Görmek Ne Demek?

Rüyada alt dişlerin düşmesi anne tarafından akraba ve kadınlara delalet edilir.

Rivayete göre rüyada alt dişlerinin döküldüğünü gören kişi, anne tarafından akrabalarıyla tartışacak ve yakınlarından ölüm haberini alacaktır.

Rivayete göre bir kimse rüyasında alt dişlerinin döküldüğünü görürse işi bozulur ve sağlığı bozulur.

Rüyada Üst Dişlerin Dökülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada üst dişlerin kaybedilmesi, akrabalardan büyük miktarda para ve miras alınmasına işaret olarak yorumlanır.

Rüyada sadece üst dişlerinin döküldüğünü gören, babasından büyük faydalar görecektir. Şöhret ve servet sahibi olacak, kötülüklerini düzeltecek, hasta olursa şifa bulacak, beklenmedik kazançlar elde edecek, serveti ortaya çıkacak ve etrafındakiler tarafından sevilip sayılacaktır.

Rüyada Dişini Çekmek Anlamı

Bir rüyada diş çekmek, ani bir hastalığa, sıkıntılara, sevdiklerinizden gelen kötü haberlere işaret eder. Rivayete göre, kişinin rüyada kendi dişini çekmesi, sevilen biri için hastane yatağına düşme veya ölüm alametidir.

Rüyada başka birinin dişi çekilirse, rüyayı görenin zor zamanlar, finansal zorluklar, akrabalarla çatışmalar ve kırgınlıklarla karşılaşacağı söylenir.

Rüyada Başkalarının Dişinin Döküldüğünü Görmek

Rüyada birinin dişlerinin döküldüğünü görmek, çevrenizde sevilen bir kişi veya kişilerin hayatını kötü bir şekilde sürdürebileceğine delalettir. Aynı zamanda hastalıkların ortaya çıkması bu hastalığın daha ciddi hale geleceğine işaret etmektedir.

Rüyada diş dökülmesi görmek, başkaları için geçerli olduğunda hoş olmayan haberler almak anlamına gelip hem maddi hem de manevi zararı haber vermektedir.

Rüyada Tüm Dişlerin Döküldüğünü Görmek

Rüyada tüm dişlerin döküldüğünü görmek, rüyayı görenin bazı üzücü olaylarla karşılaşacağına delalettir.

Aynı zamanda diğer rüya yorumcularına göre ise rüya sahibinin akrabaları ile olan sorunları çözeceğine yorumlanır.

Bu rüya, kişinin kendi mücadelesinde yaşadığı zorluk ve sıkıntılardan kurtulacağına ve doğru yola döneceğine delalet eder. 

1 Yorum

Bir yorum hem iyi hem kötü nasıl olabilir gerçekten anlamış değilim. Çok sinir bir durum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap