Rüyada deniz görmek ne anlama gelir

DENİZ


Dilek ve isteklerin gerçekleşmesine, tehlikeli iş ve dünya münasebetlerine, denize girmek devlet adamları ile olan ilişkilere, deniz suyundan içmek mülke, uzun ömürlü olmaya ve güçlü olmaya işaret eder. Denizde yıkanmak günahlardan arınmaya, denizi uzaktan görmek sıkıntılı günler geçirmeye, doyasıya seyretmek mutlu ve huzurlu olmaya işaret eder.

Denize dışkı yaptığını gören hatalı bir davranışta bulunur. Deniz suyunun azalması veya eksilmesi finansal olarak zor günler geçirmeye, bulanık deniz suyu üzüntü ve kedere, denizde boğulmak günahlarıyla boğulmaya işaret eder. Denizin derinine inip tekrar çıktığını gören kişi, dünya nimetlerinden faydalanmak için çok fazla çaba sarf etmektedir.

Rüyada deniz görmek ne anlama gelir
Rüyada deniz görmek ne anlama gelir

Dalgalı deniz görmek cehennem ile abdest almak ise hayır ve menfaate işaret eder. Deniz kâfir bir kimse için iman etmeye, günahkâr bir kimse için tövbe etmeye, içini rahatsız eden huzursuzluklardan kurtulmaya işaret eder.

Masmavi ucu bucağı olmayan deniz görmek, hayatınıza yön vereceğiniz bir yolculuğa çıkmaya işaret eder. Dalgaları dinlemek, hep yalnız bir hayatınız olacağına işaret eder. Sakin bir deniz görmek iş hayatınızda mutlu ve başarılı olacağınıza, fırtınalı bir deniz görmek hayatınızın değişeceğine işaret eder. Deniz kenarında durup denizi seyrettiğini gören kişi âşık olur.

Danyal Aleyhisselama göre; rüyada deniz görmek devlet büyüğü ile tabir edilir. Saf, sakin deniz adil bir başkana, dalgalı ve fırtınalı bir deniz görmek adaletsiz bir başkana işaret eder. Deniz suyundan içen kişi devlet büyüklerinden menfaat görür.

Deniz üzerinden gezdiğini gören kişi uzun bir yolculuğa çıkar. Suyu acı ve tuzlu bir deniz de batan kişinin önüne daima bir engel çıkar ve sıkıntıya düşer. Nablusi’ye göre: Rüyada deniz görmek, güçlü, heybetli, adil bir devlet adamı, tüccar ise bol mala işaret eder. Deniz kenarında oturmak veya yatmak, devlet kapısından bir işe girmeye işaret eder.

Denizin üzerinde durmak, hayal edemeyeceği bir rütbeye erişmeye, yüzmek hasta ise iyileşeceğine, fakir ise zenginleşeceğine, sıkıntıları var ise kurtulacağına işaret eder. Ibni Sirin’e göre: denize girip, dibe battığını gören kişi hükumet tarafından zarar görür.

Denize girip yüzemeyen kişi hapse girer. Denizde boğulup, daha sonra kurtulan kişi bir musibete uğrar. Kirmani’ye göre: deniz suyu içmek, mahkemelik olmaya, sıcak su olarak içmek bir sıkıntıya düşmeye, su kötü kokulu ve tadı kötü ise, düşmana karşı üstün gelmeye işaret eder. Magribi’ye göre; rüyada denizin azaldığını, kuruduğunu görmek, hükumetin zarar görmesine, deniz hayvanları ile konuşmak devlet sırlarını ortaya çıkarmaya işaret eder.

Denizin dalgalanıp karıştığını görmek isyan çıkmasına, denizden tuzlu su içmek haram mal yemeğe işaret eder. Cafer–i Sadık’a göre: rüyada deniz görmek şu şekilde yorumlanır; devlet başkanı, çok büyük kısmetler, âlim, ilim, mal, iş olarak tabir edilir.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; tatlı su ( göl ) denizin kuruduğunu görmek, devlet başkanının ölümüne, denizin taştığını görmek keder ve sıkıntıya düşmeye, boğulmak, ölmeye işaret eder.

Denize girip hemen çıktığını gören kişi bolca ibadet ile meşgul olur. Denizden su alıp başka bir kaba doldurmak, para ya da mal biriktirmeye tabir olunur.

Rüyada Deniz Görmek

Rüyada deniz görmek kişinin mutlu bir hayat geçirmesi olarak yorumlanır. Hayırlı bir rüya olarak tabir edilen deniz görülmesi rüya sahibi için olumlu günler yaşanması olarak ta tabir edilir. Durgun ve sakin bir deniz görülmesi de kederden kurtulmaya işaret eder. Ancak dalgalı bir deniz görülmesi hareketli bir hayatın devam edeceği ancak girilen işte başarısız olunacağı olarak tabir edilir.

Rüyada denize girdiğini görmek ise bir işte büyük başarıların elde edilmesi olarak yorumlanır. Rüyada mavimsi ancak köpüklü bir denizin görülmesi ise zorlu bir süreçten geçirileceği olarak yorumlanır. Rüya tabircileri denizin olduğu bir rüyanın görülmesini bu şekilde açıklarlar. 

Rüyada Deniz Görmenin Tabiri

Rüyada deniz görmenin çok farklı tabirleri vardır. Rüyada deniz görmek kazanç elde edilmesine de işaret eder. Masmavi ve ucu gözükmeyen bir deniz görülmesi ise kişinin zorlu bir hayat geçireceği olarak tabir edilir. Denizin içinde dalgalarla boğuşarak yüzdüğünü görmek ise mala ve mülke işarettir.

 Kalabalık bir deniz görmek ise rüya sahibinin uzak bir yerden misafirlerinin geleceği şeklinde tabir edilir. Aynı zamanda rüyada çarşaf gibi bir denizin olduğunun görülmesi rüya sahibinin rahata ereceğine işaret eder. Rüyada denizde yüzerken boğulduğunu görmek ise sıkıntılı günlerin geçirileceği ancak bu sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder. Rüyasında deniz gören kimse rahat bir hayat geçirir. Rüyada deniz görülmesi bu şekilde tabir olunur.

Rüyada Deniz Görmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada temiz ve durgun bir deniz gören kimse sessiz ve sakin bir hayat devam ettirir. Rüyada deniz görmek bazı rüya tabircilerine göre tehlikeli işler ile karşı karşıya kalınacağı şeklinde yorumlanır. Rüyasında denize giren bir kişi büyük bir gelir elde eder. Aynı zamanda rüyada deniz kenarında yürüdüğünü gören bir kişinin tüm arzu ve istekleri yavaş yavaş gerçek olur.

Rüyada deniz görülmesi bu şekilde yorumlanır. Genel olarak iyi bir rüya olarak değerlendirilen deniz görülmesi kişinin arzularının gerçekleşeceği olarak ta yorumlanır. Rüyada denizde yüzdüğünü gören kişi çalışma hayatında mertebe atlar ve en iyi yerlere gelir.

Rüyada Denizi Seyretmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada deniz görmek genel olarak iyiye işarettir. Rüyada deniz görmek çok farklı anlama gelir. Bir kişi rüyasında denizi seyrettiğini görürse yakın bir zamanda mutlu bir haber alır. Arkadaşları ile deniz kenarında denizi izlediğini gören rüya sahibi rahat bir hayat geçirir. Akşam saatlerinde denizi seyrettiğini gören bir kişi ise bir devlet adamı ile karşılaşır.

Rüyada deniz akşam saatlerinde seyrediliyorsa genel olarak bu anlama gelir. Rüya yorumcuları rüyada deniz görülmesini ya da seyredilmesini bu şekilde tabir ederler. Rüya sahibi rüyasında denizi izliyorsa hayırlı bir haber ile karşı karşıya kalır. Rüyanın genel anlamı bu şekildedir.

Rüyasında Deniz Gören Kişi Mutlu Olur

Rüya tabircileri rüyada deniz görülmesinin çok iyi bir rüya olduğunu açıklıyor. Rüyada deniz görmek mutlu haberlerin alınacağına işaret eder. Rüyada deniz kıyısı gören bir kişi tüm arzu ve isteklerine kavuşur. Deniz kıyısında denize taş attığını görmek ise başlanan bir işte zorluk yaşanması olarak açıklanır.

Rüyada deniz görmek ve denizin içinde yüzdüğünü görmek ise sıkıntı ve dertlerden kurtulunacağına işaret eder. Rüya sahibi kendisini deniz kenarında otururken görürse sevinçli ve müjdeli bir haber alır. Rüya tabircileri ve yorumcuları rüyada deniz gören kişilerin mutlu bir hayat sürdüreceklerini açıklamıştır. Rüyada deniz görmek ve denizde yüzmek genel olarak hayra yorumlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap