Rüyada çiçek görmek ne anlama gelir

Çiçek


Rüyada Çiçek görmek, eğer çiçek renkli ve güzel bir çiçek ise sevince, kurumuş ve pörsümüş bir çiçek ise üzüntüye delalettir. Başında çiçekten yapılmış taç gören bekârlar evlenir. Taze çiçek görenler sıkıntılarından ve üzüntülerinden kurtulurlar. Renkli çiçekler görenler beklemedikleri nedenlerden sevinç yaşarlar. Papatya türünde, sarı renkli çiçekler görmek, kısa süreli sevinçlere, küçük yaşta ölecek çocuğa delalet eder. Rüyasında solgun renkli çiçekler gören insanın bir gönül yarası vardır. Rüyasında kurutulmuş çiçek gören insan kısa süreli bir sıkıntı yaşayacaktır. Rüyasında çiçek satan bir yer gören insan mutlu bir birlikteliğe adım atar. Çiçek suladığını gören insan işlerinde başarıyı yakalar. Bir demet çiçek görmek, zengin ama uzak bir akrabadan miras kalmasına delalet eder. Rüyada ağaç çiçeği görmek din ve dünyada irsad eden bir kişiye delalettir. Kırmızı karanfil, terbiyeli ve namuslu bir kadını temsil eder. Rüyasında kırmızı bir karanfili yerden aldığını gören insan görgülü, zengin ve hoş bir hanım ile evlenir.

Rüyada çiçek görmek ne anlama gelir
Rüyada çiçek görmek ne anlama gelir

Rüyada Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada çiçek görmek ne anlama gelir diye çok araştırılmaktadır. Bu rüyanın çok fazla çeşidi olsa da genellikle hayra yorulan bir rüyadır. Rüyada çiçek görmek sevinçli bir haber alınacağına ve huzurlu bir hayat yaşanacağına işaret eder.

Rüyada çiçek görmek aynı zamanda hayırlı, hoş bir kişi ile evlenileceğine işaret eder. Evli bir kişi için hamilelik haberi alacağına delalet eder.

Rüyada çiçek görmenin başka bir yorumu ise, sevinçli haberler alacağına, üzüntüden kurtulacağına, kederli günlerin geri kalacağına işaret eder. Rüyada görülen çiçeğin rengine göre de farklı farklı yorumları bulunmaktadır.

Rüyada Çiçek Dikmek

Hayatlarını insanların iyiliklerine adayan, iyilik ve hayırsever insanlara işaret eder.

Rüyada Saksıda Çiçek Görmek

Sağlıklı, uzun ömürle birlikte bolluk, bereket içinde zengin  hayat sürmek demektir.

Rüyada Çiçek Almak

Mutlu ve hayırlı  haber anlamına gelir. Kişinin huzurlu bir hayat yaşayacağını  gösterir. Kişinin para biriktireceği, aynı zamanda insanların ilminden faydalanmaya delalet etmektedir.

Rüyada Çiçek Açması

Size bir akrabanızdan miras kalacağına işarettir.

Rüyada Çiçek Soğanı Görmek

Rüyada çiçek soğanı görmek çocuğunuz olacak demektir. Eğer kişi rüyasında çiçek soğanı ekiyorsa bu o kişinin isteklerinin olacağı anlamına gelir.

Rüyada Çiçek Sulamak

Kişinin bolluk ve bereket içinde bir yaşam  süreceği anlamına gelir. Aynı zamanda bereketli rızkı ifade eder.

Rüyada Çiçek Tohumu Görmek

Rüya sahibinin istediği, ümit ettiği şeyleri  elde edeceğine yorumlanır.

Rüyada Çiçekçi Dükkanı Görmek

Genel olarak rüyada çiçek satışı yapılan çiçekçi dükkanı görmek kaza ve kadere razı olan bir Müslümana işaret etmektedir.

Rüyada Ağaç Çiçeği Görmek

İlk olarak kişiyi doğru yola, sağlam inanca veya hayırlı bir insana işaret etmektedir. Rüyada görülen çiçek döllenme tozu; rızka, hamileliğe ve hastanın şifa bulacağına işaret eder.

Bazı rüya tabirlerini yorumlayan kişilere göre rüyada kökten kesilmiş çiçek görmek üzüntü ve kedere işaret eder. Ayrıca sarı renkli, papatya türü çiçek devamı olmayan rızka işaret eder. Aynı zamanda kısa mutluluğa ve bebekken hastalanan çocuğa delalettir.

Bazen rüyada kabak, karpuz veya bunlara benzer çiçek tohumları görmek içinde bulunduğu tercihlerinde sebat etmemeye delalettir. Rüyada solgun çiçek görmek gönül acısına delalet eder.

Ağaç çiçeği görmek insanı din ve dünya işlerinde doğru yolu gösteren bir kişi ile tabir edilir. Rüyada kırmızı karanfil görmek, iffetli ve terbiyeli bir hanıma işaret eder. Yerden kırmızı karanfil aldığını gören kimse ise çok zengin, güzel ve görgülü  olan bir hanım alır.

Bir demet çiçek görmek, bir akrabanızdan size çokça miras kalacağına işaret eder. Eğer çiçekler kurumuş ise, bu üzüntüye ve sıkıntıya işaret eder.

 Ayak altında ezilen bahar çiçeklerini görmek, hayal kırıklığına ve ihanete uğrayacağınıza ve yaşantınızın bir süre yolunda gitmeyeceğine delalet eder.

Rüyada Beyaz Çiçek Görmek

Genel olarak rüyada beyaz güzel kokulu çiçek görmek, hayatını insanların iyiliğine, mutluluğuna adayan kişilere alamettir. Ayrıca, hayır ve övgü ile bahsedilen isim bırakacağınız anlamına gelir.

Kısaca  rüyada beyaz çiçek gören kişi  çok şanslı bir  habere alacağına işaret eder. Kurumuş bir çiçek kısa sürecek bir üzüntüyü gösterir. Çiçekçi dükkanı mutlu bir ilişkiye işaret eder.

Çiçek rüyalara genelde hayra yorulur. Rüyada çiçek görmek  size şans getirecek ve mutlu olacağınız bir haber alacağınız anlamına gelmektedir. Aynı zamanda kadınlar için hamileliği işaret eder. Eğer çiçekler kurumuşsa, üzüntülü ve sıkıntılı bir döneme gireceğinize işaret eder.

Rüyada Çiçekli Taç Taşımak

Çiçekli taç taşımak evleneceğinizi ve dünya nimetlerinden faydalanacağınıza işaret eder. Çiçekçi dükkânı aynı zamanda güzel ve mutlu sürecek ilişkinin habercisidir.  Bir demet çiçek, zengin bir akrabanızdan size çokça miras kalacağına işarettir. Çiçek sulayan kişinin yaptığı işlerde başarılı olacağını ve para kazanacağı anlamına gelir.

Rüyada Bilinmeyen Bir Çiçek Görmek

Rüyada ismini hiç duymadığı ve kendisinin hiç  görmediği bir çiçeği görmek, iki şekilde yorumlanır: İlki, çeşitli kıyafetlerde ve tanımadığı insanlarla tanışacağını, diğeri ise çeşitli renklerle donanmış çiçeklerden kumaş elde edeceğini gösterir.

Güzel kokulu bir çiçek  hangi renkte olursa olsun, hayırlı işlere işaret eder. Kokusuz çiçeğin şekli güzelse, rüyayı gören kişinin hayatının güzel olacağına, eğer çiçek solmuşsa dünyasının son bulacağına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de kişinin rüyasında  çiçek görmesi, hayra yorumlanır.  Bekâr bir kimse, rüyada çiçek görürse  o kişinin evleneceğine işaret eder.  Kimi zaman renkleri farklı  olan çiçekler görmek, dünya içinde taze ve hoş şeylere işaret eder.

1 Yorum

renk renk çiçekler cennet gibiydi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap