Rüyada çeşme görmek ne anlama gelir

Çeşme

Rüyada çeşmeden su aktığını görmek, su duru ise maddi zenginliğe, bulanık ise maddi sıkıntıya delalet eder. Temiz bir çeşmeyi açıp su alan insan hayal ettiği kısmete kavuşur. Çeşme mutluluk demektir. Rüyasında çeşme gören erkek bekar ise mutlu bir aşk yaşayacaktır. Evli erkek veya kadın ise bereket ve bolluğa kavuşacaktır. Çeşmede yıkandığını gören insan dertlerinden ve hastalıklarından kurtulur. Rüyada çeşmeden avuç ile su içmek, sevap hayır ve bereket anlamına gelir. Çeşmenin taşını arayıp bulamayan bir insan bilmek istediği bir ilim peşinden koşuyordur, taşı bulan insan ise bunu öğrenir. Çeşmenin sularıyla her yerin ıslandığını gören insan yaptığı iyilikler ve hayırlar ile Allah’ın rızasını kazanmıştır. Rüyada çeşmeden akan su tatlı ise hastalıksız, uzun ve mutlu bir ömre, acı ise hafif hastalıklara, yaşamı zorlaştıracak bazı engellere delalettir. Rüyasında çeşmeyi açıp ta suyun üstüne fışkırdığını gören insan bolluk ve mutluluk içinde bir hayat sürecektir.

Rüyada çeşme görmek ne anlama gelir
Rüyada çeşme görmek ne anlama gelir

Rüyada Çeşme Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada çeşme görmek kavramına yapılacak en temel yorum, mutluluktur. Genel olarak olumluluk içeren hayırlı rüyalardır. Tabi farklı şekilleriyle anlamları da değişebilmektedir.

Rüyada çeşme görmek, temiz bir hayat, helal kazanç, bolluk, bereket, huzur anlamlarına gelmektedir. Tabi bu genel yorumdur. Yukarıda söylediğimiz gibi aslında hayırlı rüyalar sınıfına girmektedir. Rüyayı görme şekli yani rüyanın temasına göre rüyada çeşme görmek ne demek? gelin beraber inceleyelim.

Rüyada Çeşmede Yıkandığını Görmek

Çeşme, mutlulukların en büyüğü, en güzelidir derler eskiler. Rüyada çeşmede yıkanmakta sorunlardan veya varsa hastalıktan kurtulmak anlamı taşır.

Rüyada Çeşmedeki Suyu Berrak Yada Bulanık Görmek

Rüyada çeşme suyunu berrak görmek, maddi konuda kazanç, bulanık görmek ise kayıp anlamına gelmektedir. Bekarlar için berrak su temiz bir aşk demektir. Evli kişiler içinse bolluk berekettir. Bulanık su ise, üzüntülü bir habere delalettir.

Rüyada Çeşmeden Su İçtiğini Görmek

Genel olarak çeşme görmek kısmete yorulur. Rüya sahibinin rüyada çeşmeden su içtiğini görmesi, bu dünya ve öteki dünyada sevap, bereket ve hayır demektir. Ayrıca kişinin güzel ve temiz bir hayatı olacağına, çeşme suyu tatlı ise sağlıklı bir hayat, acı ise, bazı ufak tefek sağlık sorunlarının olabileceğine delalettir. Psikolojik boyutta bakıldığında ise; rüyada çeşmeden su içmek, insanoğlunun doyurmaya çalıştığı ilkel benliğinin göstergesi olarakta görülür. Kişinin çok istediği bir şeye sahip olmak için çabalaması gerektiğini anlatır. Su insan için değerlidir ve rüyada su içtiğini gören kişinin cesaretli bir şekilde karşısına çıkan imkanlara karşı girişimlerde bulunması gerektiğine işarettir. Azimle yoluna devam eden kişinin mutlu sona ulaşacağına da yorumlanır.

Rüyada Çeşmeden Su Doldurduğunu Görmek

Rüyada çeşmeden kova ile su doldurmak, parasal kazanç olarak iyi duruma geleceği, birikimler yapabileceği, eğer su temiz bir su ise, bu da kişinin huzur ve rahat bir hayatı olacağına işarettir. Buna ek olarak, rüyadaki su kavramı dost demektir ve kişinin iyilikleri sayesinde dostlar kazanacağına da delalettir. Dini açıdan bakılırsa da, kişi dürüst hareketleri olan temiz kalpli insanların allah yolunda sevap kazandıkları anlamına da yorulur.

Rüyada Çeşmenin Akmadığını Görmek

Rüya sahibinin rüyada akmayan çeşme görmesi, çok istediği ama sahip olamadığı çocuğu anlamına gelir. Ayrıca maddi kazanç kapılarının tükenmeye başladığına da yorulur. Bu da kişinin henüz elinden herşeyi gitmemişken birikim yapması gerektiğine işaret eder.

Rüyada Süt Akan Çeşme Görmek

Rüyada kişinin çeşmeden süt aktığını görmesi, maddi tüm sorunlardan kurtulacağı anlamına gelir. Rüyada çeşmeden süt akması, Kişinin güzel kalpli bir insan olduğu için kazandığı dostların hep yanında olacağı ve ufak tefek sorunlarından da bu sayede kurtulacağına yorulur.

Rüyada Çeşmeyi Patlak Olarak Görmek

Rüyayı gören kişinin sevdiği insanlarla yakınlığının daha da artacağına işarettir. Rüyada patlamış çeşme görmek, kişinin sevdikleriyle bir araya daha çok geleceğine, sevdiği insanlarla daha çok zaman geçireceğine ve daha çok eğlenileceğine yorulur. Evde huzur ve mutluluk olacağını gösterir.

Rüyada Büyük Bir Çeşme Görmek

Rüya sahibinin bir yerden mal elde edeceğine (ev ya da işyeri) yorulur. Ayrıca rüyada büyük bir çeşme görmek, kişinin çevresine ve kendisine yararlı işler yapan biri olacağına da delalettir.

Rüyada Tarihi Çeşme Görmek

Tarihi bir çeşmeyi rüyasında gören kişinin güçlü bir karakteri olduğuna inanılır. Rüyasında tarihi çeşme görmek, kişinin çevresinde güzel etki bırakan aklı başında iyi bir insan olduğuna yorulur. Ayrıca rüya sahibinin huzur ve dinginliğe ihtiyacı olduğuna da yorumlanabilir.

Rüyada Mermer Çeşme Görmek

Kişinin vefat eden geçmişlerinin dua beklediği anlamına gelir. Dua okutulması ya da okunması gerekire yorulmaktadır. Rüyada mermer çeşme görme durumunda rüya sahibinin bir hayır lokması dökmesi ya da fakirlere destek bir şeyler yapması doğru bir hareket olacaktır.

Rüyada Pas İçinde Bir Çeşme Görmek

Rüyada paslı çeşme görmek, kişinin, hakkında olumsuz cümleler duyacağı ve üzüleceği anlamı taşır. Etrafında dost sandığı kötü birinin olduğunu gösterir. Bu kişiden destek aldığında da evinin bereketi ve huzurunun bozulacağına yorulur.

Rüyada Çeşmeler Görmek

Rüyada birden çok çeşme görmenin anlamı, kişinin ailesine sadık biri olduğudur. Buna ek olarak kişinin kendi işi ise işine, bir firmada ise kurumuna sadık biri olduğuna delalettir.

Özetlemek gerekirse; rüyada çeşme görmek ne anlama gelir sorusunun cevabı, hem dini hem de insanı olarak bakıldığında hayırlı bir durum olarak görülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap