Rüyada bir yerden düştüğünü görmek ne anlama gelir

Düşmek


Eğer yüksekten ıssız bir harabeye düştüğünü görüyorsan, yüksek bir mevkiden kötü bir hale düşeceğine yorulur.
Yeşillik iyi güzel ve ferah bir ortama düşmek ise kötü bir durumdan iyi hale geçmeye işarettir. Zengin bir kimse için düşmek kendisinin cimriliğine, çatı ve balkon gibi bir yerden düşmek ve bir yerlerini incitmek kendine, dostuna veya malına gelecek zarara dalalettir. Birçok sorunu halledip, başarı elde edeceğinizin işaretidir.

Eğer yaralandıysanız zararlara uğrayıp, sıkıntı çekeceksiniz. Birden gelen yenilgi ve soruna yorumlanır. Eğer birisi üstüne düşüyorsa, düşmanın üstünüze geleceğine, dağ ve duvar gibi yüksek bir yerden düşmek isteklerinin olacağına yorulur. Bir darbe ile düştüğünü görmek belaya, ayağının kayıp bir yerden düştüğünü görmek ise uğursuzluk ve başarısızlığa dalalet eder. Kirmanî’ye göre: Yüzüstü düşmek eğer secdeye niyet yoksa hayırsızdır. Rüya sahibi uğraştığı işinde galip gelemez. Çatıdan, duvardan ya da benzer yüksek bir yerden düşmek işinin aksayacağına işarettir.

İmanı kuvvetli olmayan kimsenin düşmesi günaha gireceği ve kötü işlere bulaşacağına dalalettir. Mescitte, camide ya da bahçede hayır için acele ederken düştüğünü görmek günahtan dönmeye işarettir. Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyada düşmek iyi değildir. Bazıları rüyada düşmeyi tersine yorumlar.

Rüyada hızlı hızlı yürürken birden düştüğünü görmek günahtan dönmeye dalalettir. Bir başka rivayette yüksek bir yerden aşağı düştüğünü görmek hayra düşmektir.

Rüyada bir yerden düştüğünü görmek ne anlama gelir
Rüyada bir yerden düştüğünü görmek ne anlama gelir

Rüyada Yüksekten Düşmek 

Rüyada yüksekten düşmek, düşülen yere göre yorumlanır. Ayrıca ne kadar yükseklikten düşürdüğü de önemlidir. Genel de rüyada yüksek bir yerden düşmek, iyi olarak yorumlanmaz. Düşen kişi eğer harabe bir yere düşüyorsa, ıssız bit yere düşüyorsa, kişinin gerçek hayatta olumsuz şeyler yaşayacağı anlamına gelir.

Eğer rüya sahibi yeşil bir alan, güzel bit yere düşerse hangisi sıkıntısı varsa, kısa sürede aşacağı anlamına gelir. Sıkıntılı günlerin bittiği, kişiyi güzel günlerin beklediği manasına gelir. Rüyada yüksek bir yerden düşmek, zenginliğin sona edeceği ya da cimri birini simgeler. Kişi rüyasında çatıdan, balkondan ya da camdan düşüyorsa, bir dostundan zarar görebilir. Ayrıca rüya sahibini kıracak olaylar yaşanacağı anlamına da gelir. Çoğu rüya tabircilerine göre, düşmek, hoş bir durum olarak görülmez.

Rüyada Yüksekten Düşmenin Yorumu

Rüyada yüksekten düşmek, kişinin çoğu sorununun üstesinden geleceği anlamına gelir. Başarı anlamını da taşır. Eğer rüya sahibi rüyasında düşüp yaralanırsa, bazı kişiler tarafından zarara uğrar ve maddi manevi sıkıntılar yaşar. Rüyada köyü bir yerden yine kötü bir yere düşmek, çok sıkıntılı bir rüyadır. Ani bir yenilgi, sorunlar, başarısızlık ve hasetli bir kişiyi işaret eder.

Biri eğer kendi üzerine düşüyorsa, düşmana karşı Galip gelmek olarak yorumlanır. Hayırlı bit rüya değildir. Rüya sahibinin gerçek hayatta bir savaşı varsa, bu savaşta yenilgiye uğrayacak demektir. Bazı rüya tabircilerine göre, rüyada düşmek hayırlıdır ve isteklerin yerine gelmesi olarak yorumlanır. Kişi başka hiçbir birinin darbesi sonucu yere düşüyorsa, bir musibete uğrayacağı ve felaket olarak yorumlanır.

Rüyada Yüksekten Yüz Üstü Düşmek

Rüyada yüksekten düşmek birçok anlama gelir. Kişi yüz üstü düşüyorsa, bu hayırlı değildir. Rüya sahibinin var olan bir davasında kaybedeceği anlamına gelir. Ayrıca bir kavgada mağlup olacak Demirtaş. Ağaçtan düşmek, daldan ve dağdan düşmek, kişinin gerçek hayatta muradının olmayacağı anlamına gelir. Dini hissiyatı kuvvetli olmayan bir kişiye delalet eder. kişinin bir bahçe, mescitte düşmesi demek, bit hayır işlemesi manasına gelir. İşlediğini günahlarının affı olacağı gibi anlamlar taşır.

Rüyada Yüksekten Sırt Üstü Düşmek

Rüyada yüksekten düşmek iyi bir rüya değildir. Eğer rüya sahibi yüksekten sırt üstü düşüyorsa, güvendiği dağlara kâr yağacağı anlamına gelir. Güvendiği birinden darbe yemek ve ihanete uğramak gibi anlamları da vardır. Rüya sahibi evli ise eşinden bir kötülük göreceği anlamına gelir. Rüya sahibi bekarsa ve sevdiği bir kişi varsa, onun tarafından ihanete uğrayacak demektir.

 Ayrıca aniden sırt üstü düşmek, hiç beklenmeyen olaylar olacağına işaret eder. Bazen de sırt üstü düşmek, borçların sona ereceği rüya sahibinin Zengin olacağı gibi anlamlarda taşır. Eğer kişi Salih insanların olduğu bir yere düşerse, bu rüya hayırlı olarak yorumlanır. Bir hayvanat bahçesine düşerse ve orada vahşi hayvanlar varsa, bu rüya sahibinin çevresinde dost görünümlü düşmanlar olduğunu gösterir. Rüya sahipleri için genel olarak cimrilik olarak yorumlanır. Rüyada yüksekten düşmek ve bir yerini kırmak ise belalı bir tanıdık veya dosta işaret eder.

Rüyada Yüksekten Boşluğa Düşmek

Rüyada yüksekten düşmek eğer düşülen yer bit boşluksa, bu rüya sahibi için çok sıkıntılı dönemlerin sona edeceği, kişinin feraha kavuşması olarak yorumlanır. Yaşanan problemlerin biteceği, maddi olarak huzura erileceği anlamına gelir. Ayrıca eğer aile arasında anlaşmazlıklar varsa, kavgaların ve anlaşmazlıkların sona ereceğine yorumlanır. Rüya sahibinin bu konular ile ilgili bit adım atması gerektiği anlamına gelir.

Rüyada Yüksek Balkondan Düşmek

Bir kişi rüyasında balkondan düşüyorsa kişinin yakın bit dönemde bazı mutsuzluklar yaşayacağı, aynı zamanda manevi olarak da zarar göreceği anlamına gelir. Ayrıca gerçek hayatta kimseden borç almaması gerektiğine bir işarettir. Eğer rüya sahibi birinden borç almışsa ve rüyasında düşüyorsa, büyük sıkıntılar yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada Yüksek Yataktan Düşmek

Rüyada kişi yüksek bir yataktan düşüyorsa, rüya sahibi kariyerinde bit başarı yaşayacak demektir. Eğer maddi sıkıntılar yaşıyorsa, en kısa zamanda bolluk ve berekete kavuşacak demektir. Yine rüya sahibinin bütün zorlukları yeneceği anlamına gelir.

 Kişi evli ise hayırlı bir evlada yorumlanır. Eğer çocuğu varsa, yeni bir çocuğu olacak demektir. Bazen de yüksek bir yataktan düşmek, kişinin şehir değişikliği yapacağı ve taşınacağı gibi anlamlar taşır. Yaşanan zor günlerin kısa bir süre sonra sona ereceği, mutluluk ve sadakat olarak yorumlanır. Rüya sahibinin ailesi ile arası iyi değilse, en kısa süre de bu geçimsizliğin biteceği ve mutlu bir hayat olarak yorumlanır.

Rüyada Çatıdan Düşmek

Rüyada Çatıdan düşmek, iyi değildir. Kişinin gerçek hayatta maddi olarak kayıplar yaşayacağı anlamına gelir. Aynı zamanda Kişinin çevresinden bir zarar göreceği anlamını da taşır. Çatıdan düşen kişinin bir hıyanete uğrayacağı, manevi olarak mutsuzluk yaşayacağı ve ailesi ile kavga edeceği gibi anlamları da bulunur. Rüya tabircileri genel olarak iyi bir rüya olarak yorumlamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap