Rüyada Baykuş Görmek Ne Anlama Gelir?

İmam Nablusi’nin gerçekleştirdiği rüya tabirine göre rüyada baykuş görmek, güç sahibi olan ve halka gücünü gösteren meliğe delalet etmektedir. Bu melik padişah, yönetici, hakan ya da hükümdar olabilir. Tüm bunların yanı sıra rüyada baykuş görmenin bir diğer tabiri ise iş içerisinde gerçekleştirilecek olan tembelliğe, bağırmaya ve korkusuzluğa delalet etmektedir.

Rüyada dişi baykuş görmek, hain ve hileci bir insan olarak yorumlanır. Bu nedenden dolayı rüyasında dişi baykuş gören kişi çevresine karşı dikkatli olmalı ve çevresinden gelebilecek olan yalan, zarar, hile ve hakka dikkat etmelidir.

Rüyada Baykuş Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada Baykuş Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Baykuş Görmek Genel Olarak Ne Anlama Gelir?

Dişi bir baykuşun evine düştüğünü gören kimse, uzaktan gelecek olan haber ile yıkılır. Sıkıntılı bir haber anlamına gelen bu rüya son derece can sıkıcıdır. Rüyada görülen dişi baykuş hilekar bir insana delalet eder. Rüya sahibi baykuşu her ne şekilde görmüş olursa olsun çevresine karşı dikkatli davranmalıdır.


Rüyada Erkek Baykuş Görmek

Rüyada görülen erkek baykuş, gündüz görülürse huşuya, mutluluğa ve huzur içinde gerçekleştirilen ibadetlere delalet eder. Rüyada görülen baykuş gece görülürse hırsızlığa, mutsuzluğa, halka eziyet etmeye ve kötü işlerin içine girmeye delalet eder. Bazı rüya tabircilerine göreyse rüyada görülen erkek baykuş malı mülkü saçıp savuran, kıymet bilmeyen, yol kesicilik gerçekleştiren, faydasız kimseye delalet etmektedir.


Rüyada Baykuş Yavrusu Görmek Anlamı

Rivayet edilene göre; rüyada görülen baykuş, hırsıza, inat edene, uğursuz olana yorumlanır. Rüyada yavru baykuş görmek, rüyayı gören kişinin oldukça inatçı bir çocuğunun olacağına ve asla söz dinlemeyeceğine delalet eder. Kişinin çocuğu sebebiyle pek çok sıkıntının içine gireceğini gösteren bu rüya aynı zamanda haylazlığın da işaretidir.


Rüyada Baykuş Sevmek

Rüyada baykuş sevmek rüya sahibinin şifa bulacağına, ağzının tadına kavuşacağına, rahat ve lüks bir hayat süreceğine delalet eder. Baykuş sevdiğini görmek sıkıntıların bitecek olması ve sağlığa kavuşacak olmaya yorumlandığı için oldukça hayırlı rüyalar arasında yer almaktadır. Her kim ki rüyasında baykuş sevdiğini görürse son derece keyifli, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürecektir.


Rüyada Baykuş Öldürmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada baykuş öldürmek ve elini kana bulamak, düşmana karşı galibiyet kazanma ve üstün gelme anlamına gelir. Rüyada baykuş öldürmek zalim bir düşmanın varlığını temsil eder bu nedenle rüyada görülen baykuş uğursuzluk olarak tabir edilir. Ancak rüyada görülen baykuşun öldürülmesi oldukça hayırlıdır. Bu rüya düşmanı yenmeye ve galip gelmeye delalet eder. Rüya sahibi çevresindeki kötü kalpli insanlara karşı galibiyet kazanacak ve düşmanlarını geri püskürmeyi sağlayacaktır.


Rüyada Beyaz Baykuş Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz baykuş görmek bazı rüya tabircilerinin yorumuna göre zalim olan bir kimseye ve sultana yorumlanır. Kimi rüya tabircileri ise rüyada beyaz baykuş görmeyi kapı kapı gezen ve helal olmayan para kazanan bir kimseye yormaktadır. Rüyada beyaz baykuş görmek hayırlı olmayan rüyalar arasında yer almaktadır.

Rüyada Baykuş Sesi Duymak

Rüyada baykuş sesi durmak, rüya sahibinin çevresinde bulunan bazı insanların onu çekemediğine ve arkasından kötü sözler ettiğine işaret etmektedir. Rüyada görülen baykuş eğer ötmüyorsa ya da canlı değilse rüya sahibi girdiği her işten başarı ile çıkacaktır. Bu nedenle sanılanın aksine rüyada ölü baykuş görmek hayırlı bir rüya olarak kabul edilirken rüyada canlı ve öten baykuş görmek ise hayırsız bir rüya olarak kabul edilmektedir.
Baykuş sesi duymak, uzak bir şehirde yaşayan bir akrabadan gelecek olan kötü habere delalet etmektedir. Rüya sahibinin rüyasında öten bir baykuş görmesi, çevresinde yer alan insanların onu kıskandığına ve kötü konuştuğuna delalet eder. Bu nedenle rüyada öten ve canlı olan baykuş hayırlı rüyalar arasında yer almaz. Ağaçta duran bir baykuş ise rüya sahibinin bir düşmanının olduğunu belli etmektedir.
Tüm bunların yanı sıra rüya içinde öten bir baykuş görmek, rüya sahibinin meslek arkadaşlarından bazılarının onu her alanda kötülediğine ve ayağını kaydırmaya çalıştığına delalet etmektedir.
Bir yerde süs olsun diye konumlandırılmış olan baykuş görmek ise rüya sahibinin gerek oturduğu yerde gerekse çalıştığı yerde iyi bir seviyeye geleceğine delalet etmektedir.


Rüyada Baykuş Kovalamak Anlamı Nedir?

Rüyada bir baykuş kovalamak; kötü haberin gelmesine, uğursuzluğa, dert ve keder sebebiyle çöküntüye uğramaya ve mutsuz olmaya delalet etmektedir. Tüm bunların yanı sıra rüyada baykuş kovalamanın bir diğer tabiri ise kişinin hane içerisinde mutlu gelişmeler yaşayacağına ve evi ile ilgili mutlu haberler alacağına delalet etmektedir. Kimi rüya tabircileri ise rüyada baykuş kovalamanın nazarı kovduğunu ve kötü gözü insanın üstünden uzaklaştırdığını söylemektedir.


Rüyada Baykuş Tutmak Ne Anlama Gelir?

Seyyid Süleyman rüyada baykuş tutmak konusunda buyurmuştur ki: “Her ne şekil ve surette olursa olsun rüyada baykuş görmek, tutmak, almak iyi ve hayır değildir.’’ Bir başka rüya tabircisine göreyse: Rüyada baykuş tutmak, zalim bir devlet adamının başa geçeceğine delalet etmektedir. Rüyada görülen baykuşu elle tutmak ise rüya sahibinin içinde bulunan tüm korkuların gideceğine işaret olarak kabul edilmektedir.

Rüyada Eve Baykuş Girdiğini Görmek Anlamı

Rüyada eve baykuş girdiğini görmek rüya sahibinin evinde gezen hırsıza, haram yollarla elde edilecek olan paraya ve güvenilmez bir kimseye delalet eder. Rüyada görülen baykuşun eve girmesi ise rüya sahibinin sevdikleri ile uğrayacağı ayrılığa, mutsuzluktan harap olmaya ve çevresinden kötü söz duymasına işaret etmektedir.
Bazı rüya tabircileri ise evde baykuş görmek rüyasını rüyayı gören kişinin çevresindeki fesat kimselere yormaktadır. Bu nedenle rüyada eve baykuş girdiğini görmek hayırsız rüyalar arasında tabir edilir ve rüya sahibinin çevresine karşı dikkatli olması gerektiği belirtilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap