Rüyada ayva görmek ne anlama gelir

AYVA


Hasta bir kimse için sağlıklı olmaya, sağlıklı bir kimse için hasta olmaya, esnaf ise bol kazanca, ham ayva görmek hasta olmaya veya üzücü bir olay yaşamaya, olgun ayva görmek, ünlü bir bayan ile tabir edilir. Kadının ayva yemesi güzel bir bebeği olmasına işaret eder. Rüyada ayva görmek içinde bulunulan duruma göre, hastalık, sağlık, yolculuk, doğum, başarı olarak da tabir edilir.

Ayva ağacı görmek, kötü bir arkadaşınız olduğuna, kazançlı bir iş gezisine çıkmaya ve para kazanmaya işaret eder. Rüyada ayva görmek henüz olgunlaşmamış işe ve bu işte başarılı olmaya işaret eder. Sarı ayva görmek hastalık ile tabir edilir veyahut uzun bir yolculuğa çıkmaya işaret eder.

Başka rivayetlere göre rüyada ayva yemek, sevdiğiniz bir kimseyi kaybetmeye, ayva satın almak, güzel bir kızınız olmasına işaret eder. Rüyada ayva ağacından ayva toplamak seyahate çıkmaya, ticaretten çok para kazanmaya, hamile ise çok güzel bir bebek doğurmaya işaret eder.

Rüyada ayva görmek ne anlama gelir
Rüyada ayva görmek ne anlama gelir

Rüyada Ayva Görmek  

Rüyada ayva görmek, rüya sahibi hastaysa kısa zamanda sıhhate kavuşacağı, sağlıklı kimse için hidayete ereceği, tüccarsa yaptığı ticaretten kazancının artacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada görülen ham ayva rüya sahibinin hastalık geçireceği ve hoş olmayan durumların içine düşeceği anlamına gelir.

Rüyada olgun ayva görmek rüya sahibi bekarsa güzel, ünlü bir kadınla ya da yakışıklı, zengin bir erkekle dünya evine gireceğini delalet eder. Eğer rüya sahibi evliyse çok  güzel bir çocuğunun olacağına delalettir.

Bazı din âlimlerine göre, rüyada ayva görmek kötüye işarettir. Özellikle mevsimi dışında sarı renkte ayva görmeyi hastalıkla ifade etmişlerdir.

Bunların dışında bazı âlimler ise rüyada ayva görmek zengin için ticaretinden kazandığı kazancının artacağını, yüksek memuriyetteki memurlar için büyük itibar elde edileceğini ve yoksul insanlar için bolluk ve bereket kapılarının açılacağı şeklinde tabir etmektedir.

Rüyada Ayva Yediğini Görmek 

Rüyada ayva yemek, rüya sahibinin hayatında kötü gelişmelerin olacağının habercisi sayılmaktadır. Rüyada ayva görmek ya da ayva yediğini gören kimse, kararsız ve pişman olan biriyse çıkmaz bir yola girer ve işleri alt üst olur.

Rüyada ayva yemek rüya sahibinin yaptıklarının cezasını yine kendisi çekeceği anlamına gelir.

Aynı zamanda rüya sahibinin çevresindeki kişilerin de bu durumdan kötü bir şekilde etkileneceğine delalet eder.

Bazı din alimlerine göre ise rüyada ayva yemek, rüya sahibi kadınsa güzel bir çocuk doğuracağına erkekse işlerinde bolluk ve bereket oluşacağına işarettir.

Rüyada ham ayva yemek sıkıntılı günler yaşanacağına ve cimri birine tabir edilir.

Rüyada Ayva Satın Almak 

Rüyada ayva satın almak rüya sahibinin işlerinin yolunda gideceğine işaret eder. Rüya sahibi evliyse rüyada kaç tane ayva almışsa o kadar güzel kız çocuğunun olacağına delalet edilir.

Aynı zamanda rüya sahibinin kişiliğinden dolayı rüyada ayva satın almak cimrilik ile sırları muhafaza etmeye işaret eder.

Rüyada sarı ayva satın almak belli miktarda altına kavuşmak anlamını da gelmektedir. Rüya sahibi ne kadar sarı ve olgun ayva almışsa rivayete göre o kadar çok altına sahip olunur.

Rüyada yeşil ayva satın almak sarı ayva almaktan çok daha iyi durumlara işaret eder. Rüyasında yeşil ayva alan rüya sahibi kısa zamanda kâr amaçlı ve keyifli bir iş seyahat yaparak ticari açıdan kazanç elde edeceği anlamına gelir.

Rüyada bozuk ayva satın almak rüya sahibinin yaptığı işte küçük bir sorundan dolayı maddi olarak zarara uğrayacağına delalet etmektedir.

Rüyada Ayva Tatlısı Yapmak 

Rüyada ayva tatlısı yaptığını gören kimsenin, hayatında her şeyin yolunda gideceğine, ağız tadının daima yerinde olacağına, işinde helal ve bol rızık elde edeceğine, dünya nimetlerinden gönlünce nasipleneceğine, varsa sıkıntı ve kederlerinden kurtulacağına ve her konuda refaha ereceği anlamına gelmektedir.

Rüyada ayva görmek ve ayva tatlısı yaptığını gören rüya sahibi keyfini yerine getirecek olaylar yaşayacağı hayatında hep neşe ve mutluluk olacağı rivayet edilir.

Rüyada Ayva Görmenin Psikolojik Yorumu  

Rüyada ayva görmek bazı durumlar dışında genel olarak olumlu yorumlanan genel olarak tüccar rüyası olarak bilinmektedir.

Böyle olunca psikolojik yorumu başarı ve hırs manasını taşımaktadır. Rüyada ayva görmek rüya sahibi için gerçek hayatında başarılı olmak isteyen ve bunu çevresine yansıtan kişi olarak öncülük etmeleri için işaret rüyaları sayılır.

Gün boyu azimle çalışan ve hırs yapan hep daha iyi yerlere gelmek isteyen insanların bilinçaltının dışa vurumu ayva rüyalarıdır.

Ayva rüyalarını gören insanlar oldukça merhametli insanlar olduklarından dolayı paylaşıma önem veren zeki kişilikleriyle ön plana çıkarlar.

İş hayatında başarılı olanlar rüyalarında mutlu ve huzurlu bir hayatı görmekle arzularını dışa vurmuş olurlar. Rüyada ayva görmek psikolojik olarak motivasyon, azim, hırs ve başarı kavramlarının bilinçaltından çıkarak rüya sahibine yön vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap