Rüyada ayak görmek ne anlama gelir

AYAK


İyi amele, zenginliğin devamına, güzel ayak görmek, sabırlı olmaya ve sabrın sonucunda din ve dünya güzelliğine ulaşmaya işaret eder. Ayakta görülen kıl borca gireceğinize, güzellik ise geçim rahatlığına işaret eder. Ayağın kesilmesi, zarara uğramaya, ayak parmakları ev halkına, kemikleri geçim sıkıntısına, ayak kayması, kazancınızın boşuna harcanmasına işaret eder. Sakat ayak görmek sıkıntı ve kötü habere, kıllı ayak, suçlanmaya, ayak kesmek, ödül almaya, kız ayağı iş yerindeki başarıya, kadın ayağı yaşam zorluğuna, ayak yıkamak, kar etmeye işaret eder. Kendi ayağınızı görmek, canınızın çok sıkılacağı bir sıkıntı geçireceğinize işaret eder. Rüyada temiz ayak görmek sıkıntıdan kurtulmaya işaret eder. Kirli ayak ise çok sıkıntı çekmeye işaret eder. Ayak kemiği görmek rüya sahibinin geçim sıkıntısı çekmesine işaret eder. İkiden fazla ayağı olduğunu görmek kazancının artmasına işaret eder. Günah işleyen bir kimsenin güzel bir ayağı olduğunu görmesi tövbe etmesine işaret eder. Ayak güzelliği din güzelliği ile de tabir olunur. Ayağının kesildiğini gören kişinin malı elinden gider. Danyal ( A. S) göre; ayağı kırılmış veya kesilmiş olarak gören kişinin malı gider veyahut anne, babasından biri ölür. İki ayının birden kesilmesi kişinin yolculuğa çıkacağına işaret eder. Ayaklarını demirden veya bakırdan olduğunu gören kişinin ömrü ve kazancı bol olur. Ayaklarının camdan veyahut çok çabuk kırılan bir maddeden olduğunu gören kişinin ömrü ve parası az olur. Ayaklarının bağlandığını görmek kişiyi tanıyor ise, ondan iyilik görmeye işaret eder. Ayağını bir ağaca bağlanmış gören kişi iyilik ve hayır ile karşılaşır. Ayağının aksadığını gören kişi evlenmek ister. Ayağının ağrıdığını gören kişi sebebini bilmediği bir olaydan dolayı zarara uğrar. Cabir’ul Magribi’ ye göre ayaklarını kuş ayağı gibi görmek hayırdır. İçki, ömür, çalışma, mal, kuvvet, yolculuk gibi kavramlar ile tabir olunur. Ayaklarını şişmiş görmek ve acı hissetmek, ömrünün ve malının çoğalmasına işaret eder. Ibni Sirin’e göre; ayak, insanın dünyada yaptığı işler ile yorumlanır.

Rüyada ayak görmek ne anlama gelir
Rüyada ayak görmek ne anlama gelir

Rüyada Ayak Görmek

Rüyada ayak görmek ne anlama gelir, rüyada ayak görmek ile ilgili yorumlar ve rüyada ayak görmek ile ilgili tabirler.

Rüyada ayak görmek, hayra yorulmaktadır. Rüyada ayak görmek rüya sahibinin iyi bir ameli olduğunu göstermektedir. Bu sebeple huzur dolu bir hayata sahip olduğuna ve ibadetlerini doğru bir şekilde yapmasına işaret eder. Rüyada ayak gören kişinin ahirette de mutlu olacağıma inanmasına, işlediği sevapların Allah katında çok değerli olmasına ve kişinin haram olan her şeyden uzak durmasına işarettir. Ayak görmek maddi durumun iyiye gitmesine, hayat boyu maddi sıkıntı çekmemeye, ekonomik açıdan özgür olmaya ve iyi amellere delalet eder.

Rüyada Sakat Ayak Görmek

Rüyada sakat ayak görmek hayra yorulan bir rüya değildir.  Rüyada ayak gören kişi büyük bir üzüntü yaşar, kısa sürecek bir hastalığa yakalanır, işleri bozulur ve muhtaç duruma düşer, psikolojik olarak sıkıntılar yaşar ve üzücü haberler alır şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Kıllı Ayak Görmek

Rüyada kıllı ayak görmek kişinin işlerinin hayırlı sonuçlara dönüşmesine işaret eder. Rüyada görülen kıllı ayak rüya sahibinin daha önce suçlu durumda olduğu bir olaydan aklanmasına, uzun zamandır beklediği güzel haber almasına ve mutlu olmasına işarettir

Rüyada Ayak Kestiğini Görmek

Rüyada ayak kesildiğini görmek veya kesik bir ayak görmek kişinin yaptığı çalışmalardan dolayı kısa bir zaman içerisinde ödüllendirilmesine, işlerinde başarıya ve bu başarısı, çalışmaları sebebiyle çevresindeki kişilerden büyük bir ödül alarak tebrik edilmeye işaret eder.

Rüyada Kadın Ayağı Görmek

Rüyada kadın ayağı görmek rüya sahibinin hayatı boyunca birçok sınavdan geçmek zorunda kalmasına ve bu sınavlar ile hayatta kalma savaşı vermesine işaret eder. Rüyada ayak görmek kadın ayağı görmek kişinin hayatında birçok sorun yaşamasına ve bu sorunlar ile tek başına çabalamaya çalışmasına delalettir.

Rüyada Ayak Yıkadığını Görmek

Rüyada ayak yıkamak kişinin yapacağı işlerde kazanacağı yüksek miktarda kazanca işarettir. Rüyada ayak yıkadığını görmek veya kendi ayağının yıkandığını görmek hayırlı bir şekilde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin tüm işlerde kar sağladığına işaret eder.

Rüyada Temiz Ayak Görmek

Rüyada görülen temiz ayak kişinin bütün dertlerinden ve sıkıntılarından kurtulmasına işaret eder. Rüyada ayak görmek rüyada temiz ayak görmek kişinin yeni bir hayata başlamasına, tertemiz bir sayfa açmasına delalettir. Kişi kendi ayağını temiz bir şekilde gördüyse eğer bu rüya hayra yorulur.

Rüyada Güzel Ayak Görmek

Kişi rüyasında kendi ayağının güzelleştiğini görürse eğer hayırlı bir rüyadır. Rüyada güzel ayak görmek rüyayı gören kişi günahkâr birisi ise ve rüyasında   ayağının güzelleştiğini gördüyse bu rüya o kişi için mesaj niteliğindedir. Kişinin artık tövbe etmesi gerektiğine ve haram şeylerden uzak durması gerektiğine işaret eder. Ayrıca ayağının güzel olduğunu gören kişi için amelinin de güzel olduğu söylenmektedir.

Rüyada Kırık Ayak Görmek

Rüyada kırık ayak görmek pek hayırlı bir rüya değildir. Rüyada kırılan veya kesilen ayak görmek rüya sahibinin borçlanmasına, kötü olaylar yaşamasına, büyük bir acı yaşamasına ve kişinin yakın zaman içerisinde ölme ihtimali olduğuna işaret eder.

Rüyada Aksayan Ayak Görmek

Rüyada aksayan ayak görmek rüya sahibi için kısmet olarak yorumlanmaktadır. Eğer rüyayı gören kişi bekar ise evlenmek istediğine ve karşısına birçok talip çıkmasına işarettir. Ayrıca rüyada aksayan ayak görmek kişinin mutlu bir yuva kurmak istediğine de yorulur.

Rüyada Birden Fazla Ayak Görmek

Rüyada birden fazla ayak görmek hayırlı bir rüyadır. İyiliğe ve güzel haberler almaya yorulur. Kişi rüyasında birden fazla ayağının olduğunu gördüyse eğer yakın zamanda kısa bir yolculuğa çıkmasına işarettir. Rüya sahibi eğer fakir ise zengin olmasına, hasta ise sağlığına kavuşmasına delalet eder. Ayrıca kişinin uzun zamandır beklediği güzel haberi almasına da yorulmaktadır.

Rüyada Kendi Ayağını Görmek

Rüyada kendi ayağını görmek kişinin yakın zamanda problemler yaşamasına, bu problemler sebebiyle canının sıkılmasına ve doğru düşünmeyerek mantıksız karar vereceği döneme girmesine işaret eder. Rüyada ayak görmek rüyada kendi ayağını görmek yapılacak yolculuklara, hastaların iyileşmesine ve fakirlerin zenginleşmesine delalettir. Kendi ayağını güzel görmek güzel amele, çirkin görmek ise çirkin amele sahip olduğunuzun işaretidir.

Rüyada Ayak Tırnağı Görmek

Rüyada ayak tırnağı görmek             rüya sahibinin çeşitli hastalıklar geçirmesine, sağlıklı beslenmeye ve ailesine zaman ayırmasına işaret eder. Ayrıca kişinin kötü alışkanlıklarını bırakması gerektiğine de delalet eder.

Rüyada Ayak Parmağı Görmek

Rüyada ayak parmağı görmek rüyayı gören kimsenin işlerinin yoluna girmesine ve iş hayatındaki sıkıntıların en kısa zamanda ortadan kalkmasına işaret eder.

Rüyada Ayak Öptüğünü Görmek

Rüyada ayak öptüğünü görmek rüya sahibinin ağır ve zorlu şartlar altında çalışmasına ve kısıtlayan, zorlayan bir ilişkiye başlayıp sıkıntılı bir hayat sürmesine işarettir

Rüyada Ayak Öptürdüğünü Görmek

Rüyada ayak öptürdüğünü görmek rüyayı gören kişinin hayırlı ve bol kazanç elde edeceği işe girmesine, hayatında bolluk ve bereket olmasına ve eğer bir sıkıntısı var ise son bulmasına rahata kavuşmasına işaret eder.

Rüyada Ayak Tabanı Görmek

Rüyada ayak tabanı görmek rüya sahibinin çok başarılı olmasına ve haber beklediği iş yerinden hayırlı ve güzel haberler almasına delalet eder.

Rüyada Ayak Şiştiğini Görmek

Rüyada ayak şiştiğini görmek rüyayı gören kimsenin planlamakta olduğu yolculuğun kendisi için iyi sonuç vermeyeceğine işaret eder. Kişi için en hayırlısı düşündüğü bu yolculuğa çıkmamak olacaktır.

Rüyada Ayak Topuğu Görmek

Rüyada ayak topuğu görmek rüyayı gören kişi eğer bekar ise yakın zamanda karşısına çıkan hayırlı ve güzel bir kısmet ile tanışıp evlenmesine işaret eder.

Rüyada Ayak İzi Görmek

Rüyada ayak izi görmek rüya sahibinin eğitim hayatında veya iş hayatında kendisine her zaman örnek alacağı bir kişinin varlığına işaret eder. Rüyada ayak görmek rüyada ayak izi görmek rüyayı gören kimsenin yaşamının ileriki zamanlarında etrafındaki insanlar tarafından saygı duyulan bir kimse olmasına işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap