Rüyada ateş görmek ne anlama gelir

ATEŞ VE KIVILCIM


Danyal Aleyhisselam ‘ a göre: rüyada ateş görmek, devlet büyüklerinden gelecek yardım anlamına gelir. Rüyasında birinin kendisini ateşe attığını gören, hükümet tarafından zarara uğrar. Kendisini yakan ateşin gittikçe şiddetlendiğini gören ise, o bela ve musibetten devlet tarafından meydana geleceğine, gördüğü ateşte duman var ise yetim hakkı yediğine, elinde yanmış ateş gören, devletten hayır ve menfaat görür. Evinde yangın çıktığını gören ise, zorbalar tarafından malı yağma edilir. Yerden göğe doğru ateşin yükseldiğini gören bir kimse, o yer halkının Allah (C.C) Hazretlerine isyan eyleyeceklerine delalet eder. Gökten yağmur gibi ateşin yağdığını görmek ise başka milletler o yurda savaş açıp birçok kişinin vefatına yorumlanır.

Rüyada ateş görmek ne anlama gelir
Rüyada ateş görmek ne anlama gelir

Rüyada Ateş Görmek

Rüyada ateş görmek görülen şekle göre değişmektedir. Bazı rüya yorumcularına göre bereket ve müjdeye, bazılarına göre de savaş, günah, zarar, hapis ve korkuya tabir edilmiştir. Rüyada ateş yakmak bir uyarı, söndürmek ise fitneyi yatıştırma olarak yorumlanmıştır. Rüyasında ateş gören bir kişi tövbe ve dua etmelidir. Rüyalar kişinin karakterine, statüsüne göre de yorumlanabilir. Eğer rüyada ateş gören bir kimse iyi biriyse gördüğü rüya bereket ve bolluğa, alacağı iyi bir habere delalettir. Rüya yorumcularına göre rüyada alev görmek ise beklenmedik olayların ortaya çıkacağına işarettir.

Rüyada Ateş Söndürmenin Anlamı

Rüyada ateş söndürmek farklı şekillerde yorumlanabilir. Eğer kişi rüyasında etrafa zarar veren ateşi söndürdüyse rüya sahibinin kısmetinin açılacağına, iyi haberler alacağına işarettir. Rüyada ateş söndürmenin anlamı, rüyayı gören kişinin ateşi hangi şekilde gördüğüne göre rüya tabircilerine göre farklılık gösterir.  

Rüyada ateş söndürmek iyiye işaret etse de soba ya da ocakta ateş gören kimsenin hoş olmayan ve canını sıkacak haberler alacağı şeklinde yorumlanmıştır. Ayrıca rüya yorumcularının bir kısmına göre de rüyada ateş söndürmek var olan bir fitnenin yatışacağına işaret eder. Rüyada ateş söndürdüğünü gören kimse deniz yolculuğu yapıyorsa boğulacağına ve kişinin yolcusu varsa da o kişinin yandığına dair haber alacağına işarettir.    

Rüyada Ateşte Isınmanın Yorumu

Bazı rüyalar görülen rüyanın mevsimine uygun olup olmadığına göre yorumlanır. Rüyada ateşte ısınmanın yorumu ise yaz ve kış mevsimine göre değişiklik gösterir. Rüya sahibi kış ayında ateşte ısındığını görüyorsa eğer bu iyiye işarettir ve kişinin Cennete gideceğine delalet eder. Yaz aylarında ateşte ısınmak ise kişinin sıkıntıya düşeceğine ve korkacağı anlamı taşır. Rüyada ateş görmek yorumu için kişi rüyayı gördüğü mevsime uygun olarak dikkate almalıdır. Kış mevsiminde ateşte ısınmak zenginliğe tabir edilir. Ayrıca büyük bir ateşte ısınmak rüya sahibinin nüfuz sahibi biri ile yakınlık kuracağına yorumlanır. Rüyasında kendisinin ya da başka birisinin ısınması için ateş yaktığını gören rüya sahibi ise fakirlikten kurtulur.

Rüyada Ateşe Girmek Ne Anlama Gelir?

Rüyalar çoğu zaman bir bilinçaltı olgusudur ve gerçeği yansıtmamaktadır. Ancak çoğu kişi gördüğü rüyanın ne anlama geldiğini merak ederek araştırmaktadır. Rüyada ateşe girmek ne anlama gelir? Konusu da merak edilen konular arasındadır. Rüya tabiri yapan alimlere göre rüyada ateşe girmek iyiye yorumlanmamıştır.  Genellikle kişinin zarar edeceğine, sıkıntıya düşeceğine ve günah olan bir iş yapacağına delalettir.

Rüyada ateşe giren ve azap çektiğini gören kimsenin büyük zararlar edeceği, fitneye düşeceği ve günah işleyeceği olarak tabir edilmiştir. Rüya sahibi eğer rüyada eline ateş girdiğini ve o ateşin kaybolduğunu görürse işinde elde ettiği kazançların ve malların haram olduğuna işarettir. Rüyada ateşten atlamak ve ateşe girip çıkmak ise rüya sahibinin Cennete gireceğine delalet eder.

Rüyada görülen ateş ile yorumcular tarafından çok farklı yorumlar ortaya atılmıştır. Kişi rüyada kendisini ateş olan bir yerde görüyorsa eğer bunun da duruma göre yorumlandığı, belirtilen yorumlarda görülmektedir. Bu rüya kişinin korkuya kapılacağına ve zarar göreceğine tabir olunur.

Rüya sahibi eğer rüyasında evinin yandığını görüyorsa eğer haram mal kazandığına dair bir uyarıdır. Ayrıca rüyasında ateşin kendisini yaktığını gören kimse kazandığı kazancın zekatını vermediğine yorumlanmıştır. Ateş ve dumanı aynı anda gören kişinin ise bir hediye alacağına dair yorumlar yapılmıştır.  Rüyada ateş görmek alimler tarafından hem iyi hem de kötü olarak yorumlanmıştır ve görülen şekle göre farklı yorumlar yapılmıştır.

Rüyada Kalbi Yakan Ateş Görmek

Rüyada kalbi yakan ateş görmek ise kara sevdaya işaret etmektedir. Ateş rüyalarda çok farklı şekillerde görüldüğü için hepsinin yorumu birbirinden farklıdır. Örneğin kişi rüyasında ağaçları yakan bir ateş gördüyse bu rüya değerli bir insanın ölümünden sonra meydana gelecek huzursuzluk ve anlaşmazlıklara işaret eder. Rüyada kişinin başından ya da vücudundan parlak renkte bir ateşin çıkması ise eğer rüya sahibinin eşi gebe ise bir oğlu olacağına eğer değilse eşinden sevgi ve ilgi göreceğine tabir olunur. 

Kişi rüyasında zorla ateşe sokulduğunu görüyorsa hapse gireceğine dair yorumlar yapılmıştır. Ancak rüyada ateşin etrafına pek çok insanın toplandığı görüldüyse bu rüya sevince, berekete ve bolluğa delalet eder. Rüyada kişi ateşten zarar görüyorsa ancak ateş ona çok az zarar verdiyse söz veren birinin sözünü yerine getireceği anlamına gelir. Rüyasında ateş çıktığını gören kimsenin ise gereksiz işler ile meşgul olduğu anlamına gelir.

Rüyada Ateş Yakmanın Anlamı

Rüyada ateş yakmanın anlamı alimler tarafından iyi bir rüya olarak yorumlanmıştır. Rüyada ateş yaktığını gören kimsenin büyük güç kazanacağına ve birilerinden destek alacağına yorumlanmaktadır. Ayrıca kişinin kendinin gayret ederek başarılar elde edeceğine işarettir. Rüyada ateş yakmak kişinin rüyayı gördüğü zamana göre de değişebilmektedir.

Kişi rüyasında halka göstermek için karanlık bir gecede ateş yaktığını görürse o toplumun rüyayı gören kişi ile kurtulacağına işaret etmektedir. Ateşi gündüz yakmak fitne ve savaş çıkmasına, gece yakmak ise ahbaplık anlamına gelmektedir. Bir kişi rüyasında kendi kapısının önünde dumansız ateşin yandığını görüyorsa eğer hacca gideceğine delalettir. Ancak karanlıkta ortalığı aydınlatmak için yakılan ateşin insanları herhangi bir konuda uyarmak anlamına gelir.     

Rüyada Ateşin Göğe Yükseldiğini Görmek

Rüyada ateş görmek berekete, bolluğa, savaşa ve hapis gibi olaylara yorulur. Rüyada ateşin göğe yükselmesi ise ateşin nasıl görüldüğüne bağlıdır. Eğer bir bölgede meydana gelen yangın, uğultulu bir ses ile görüldüyse savaş çıkacağına alamet eder. Aynı zamanda ateşin alevlenerek göğe doğru yükselmesi ise o toplulukta çirkin davranışların işlendiğine işaret eder. Ancak ateş ise rüyayı gören kişinin bir sevinç yaşayacağına alamet eder.

Rüyada dağ başında ateş yakmak ise yorumcular tarafından rüyayı gören kişinin Allah’a manen yaklaştığına dair yorumlanmıştır. Eğer kişi rüyasında ateş ile temas ettiğini ve ateşin kendisine zarar verdiğini gördüyse o kişiye verilen sözün yerine getirileceğine işarettir.  Rüyada ateş harareti görmek ise kötü olarak tabir edilmiştir ve rüya sahibinin halkın diline düşeceğine ve gıybetinin yapılacağına işaret eder. Rüyada sobada ya da ocakta ateş görmek ise rüyayı gören kişinin çocuk sahibi olmak için plan yapacağına ya da çocukları vasıtasıyla sevinç yapacağına delalettir.

Rüyada Evden Ateş Çıkmasının Anlamı

Rüyada evden ateş çıkması rüya sahibinin işinde başarılı olacağına işaret eder. Ancak evin yanması hak edilmeyen bir zenginlik elde edileceğine yorumlanmaktadır. Rüyada kişinin başından ateş çıktığını görmesi çok ciddi bir hastalık geçireceğine alamet eder. Ateşin nerede yandığı ve nasıl yandığı rüya yorumlamada önemlidir. Sobada ya da ocakta ateş görmek rüya sahibi evliyse eğer gebeliğe, rüyada ateşte tencere kaynatmak ise işlerin yolunda gideceğine delalet eder.

Rüya sahibi rüyasında evini ateşle yaktığını gördüyse o evin harap olacağına işarettir. Ayrıca rüyada tandır görmek gebeliğe işarettir. Rüyayı gören kişi evli bir kadınsa hamile kalacağına, eğer rüyayı gören kişi erkekse eşinin hamile kalacağına delalet etmektedir. Rüyasında evine ateş düştüğünü gören kimsenin bolluk ve berekete kavuşacağına dair yorumlar yapılmıştır. Rüyada evde ateş çıktığını görmek ise aynı zamanda memuriyet ve ticaret ile uğraşacağına işaret etmektedir.  

Rüyada Ateş Üzerinde Et Kızartmak Nedir?

Rüyada ateş üzerinde et kızartmak ise rüya tabiri yapan kişilerce iyi bir rüya olmadığına dair açıklık getirilmektedir. Rüyada et kızartmak dedikodu ve gıybete işarettir. Rüya gören kişi hakkında büyük dedikodular yapılmaktadır. Aynı zamanda kişinin sıkıntı ve keder yaşayacağına dair yorumlar yapılmıştır. Rüyada kızartılan etten yemek de kişinin keder yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada ateş görmek ateşin nerede olduğuna ve yandığı zamana göre değişir. Rüyada ateş görme açıklaması bazen iyiye yorumlanırken bazen de kötüye yorumlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap