Rüyada anahtar görmek ne anlama gelir

ANAHTAR


Anahtar ile bir yeri açmak hayra, kapatmak ise şer ile yorumlanır. Anahtar görmek Allah (C.C) bir şey istemeye, dua etmeye işaret eder. Elinde anahtar görmek abdest alıp ibadet etmeye işaret eder. Elinden anahtarın düşürdüğünü görmek namaz kılmamaya, kötü davranmaya işaret eder. Anahtar görmek ayrıca rızk, helal mal, evlat, koca ve hacca gitmek ile de tabir edilir. Birçok anahtar görmek yüksek bir mertebeye erişir. Anahtar ile bir yeri açmak, büyük bir kimseden yardım almaya, düşmanlara galip gelmeye işaret eder. Anahtar aldığını gören kişinin kazancı çoğalır, hazine bulur. Anahtar kaybetmek erkekler için evlenmeye, bayanlar için aile yaşantısında ki olumsuzluklar ile tabir edilir. Anahtar bulmak çok büyük zorluklar ile iyi bir gelecek sağlamaya işaret eder. Anahtar ile kapı açmak, birçok problemin üstesinden gelmeye işaret eder. Kırılmış anahtar görmek, arkanızdan konuşan kimseler ile tabir edilir. Hayatınızın değişmesi, beklenmedik olaylar gelişmesine işaret eder. Kirmani’ ye göre; anahtar ile bir yeri kilitlemek, evlenmeye, elinde cennetin anahtarını görmek hayırlı bir iş yapmaya işaret eder. Cabir’ül Magribi’ye göre elinde anahtar görmek temiz su ile abdest alıp, namaz kılmaya işaret eder. Cafer’i Sadik’a göre; anahtar görmek kederden kurtulmaya işaret eder. Bir şeyi anahtar ile açmak bazı kişilerden yardım almaya işaret eder. Ebu Sait El Vaiz’e göre; demirden anahtar kuvvet ile tabir edilir. Anahtar ile bir yer açmak, iyilik görmeye işaret eder.

Rüyada anahtar görmek ne anlama gelir
Rüyada anahtar görmek ne anlama gelir

Rüyada Anahtar Görmek Nedir?

Rüyada anahtar görmek, anahtarın şekline ve durumuna göre farklı şekilde tabir edilmektedir. Anahtarla kapıyı açmanız, anahtarı kaybetmeniz ya da bulmanız farklı farklı durumlara işarettir. Kişi rüyasında anahtar gördüğü zaman bunun ne anlama geldiğini de merak etmektedir. Genel olarak anahtarla kapıların açıldığını düşünürsek dini bir yorum olarak da rüya sahibinin ilim ve Kur’an’ın kapılarını açtığını söyleyebiliriz.

Rüyada anahtar görmek, bilinmeyen olayları ya da durumları keşfetmek demektir. Anahtar burada bir semboldür. Rüya sahibinin içinde bulunduğu gizemli bir durum varsa o durum için çözüm aradığına işarettir. Kişinin içinde bulunduğu ruhsal durumu anahtar sembolize etmektedir. Onu kaybetmek yaşamınıza dair çözüm aradığınız konularda sonuçsuz kalacağınıza işarettir.

Rüyada Anahtar Görmek Dini Bakımdan Yorumları

Dini bakımdan rüyada görülen anahtar farklı durumlara işaret etmektedir. Kirmani’nin yorumuna göre rüyada anahtarla bir yerin açılması hayırlı işlere, kilitlenmesi şer getiren işlere delalettir. Zor ve güç olan işlerin kolaylaşması, keder ve gamdan kurtulmak, hastaların şifa bulması, muradı olanların muratlarına ermesi, duaların kabulüne, ilme ve yüksek mertebelere işarettir.

Elinde cennet anahtarı gören kişi yapmış olduğu ibadetlerle nasiplenecek demektir. Dini yoruma göre çok anahtar sahibi olan kişi saltanatlı ve şerefli bir hayat sürer. İmam Nablusi’nin yorumu rüyada anahtar göreniçin şöyledir: Rızık, ilim, mal, kabul olunan dua, hac ibadeti, zevce ve hayırlı evlatlar…

Cabirü’l-Mağribi rüyada elinde anahtar gören kişinin abdest alarak namaz kılmaya ve ibadetlerine devam etmesini söylemektedir. Aynı zamanda elinden anahtar düşenin namaz konusunda tembelleştiğini bildirmektedir. Elde olan anahtar Allah’tan dilenen istekler, dualar ve istiğfar demektir.

Abdülgani Nablusi yorumuna göre rüyada anahtar görmek, kişinin düşünceleri ile yakından ilgilidir. Anahtarı olduğu halde kapılarını açamayanlar, hayatta yeteri kadar kazanç sağlayamayacaklardır. Onlar ne kadar çalışsa da kazançları ancak karnını doyurmaya yetecektir.

Rüyada Anahtar Bulmak Ne Demektir?

Rüyada anahtar bulmak, eş arayan kişilerin eş adayı ile karşılaşacaklarına, seyahate çıkmak isteyenlerin sevineceği bir yolculuğa çıkacaklarına, hayatında değişiklikler yapmak isteyenlerin değişime uğrayacaklarına işaret etmektedir. Bulunan anahtar bir nevi arzu edilen durumun gerçekleşmesi anlamına gelir. Herkesin hedeflediği konu farklı olduğu için rüyasında anahtar bulan kişiler hayallerine ulaşacaktır.

Rüyada Anahtar Kaybetmek Ne Demektir?

Rüyada anahtar kaybetmek, ele geçen fırsatları değerlendiremediğiniz ve kaçırdığınız anlamına gelmektedir. Anahtar işle ya da aşkla ilgili fırsatlardır. Onu kaybetmeniz de bu fırsatların bilerek ya da bilmeyerek yitirilmesidir. Ticaretle uğraşan kişiler rüyasında anahtarı kaybettiğini görürse, gereksiz maceraya atılacaklar olarak yorumlanır. Anahtarı kaybetmeniz aile sırlarının açığa çıkacağına da delalet etmektedir.

Rüyada anahtar görmek, bir dilek ya da istek için Allah’a yakarışı dile getirir. Anahtarın elden düşmesi dini vecibelerin yerine getirilmediğini ya da rüya sahibinin gönülden iman ve ibadet etmediğini bildirir. Tek anahtar görmek hayırlı şeylerin geleceğine işarettir. Rüya sahibinin huzurlu, sağlıklı, mutlu ve müjdeli haberler alacağını bildirir. Çok sayıda anahtar görürseniz, bütün bu güzelliklerin iki katını yaşayacaksınız anlamına gelir.

Rüyada Kapıyı Anahtarla Açmanız

Rüyada kapıyı anahtarla açmak, bazı konularda çevrenize açıklama yapmanız gerektiği konusunda sizi uyarmaktadır. Elinizde anahtar varsa kişinin sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulacağına işarettir. Başarı ve mutluluk kişiyle beraber olacaktır. Rüya sahibinin işleri yolunda gidecek demektir. Kişinin hayatında var olan sorunlarından kurtulması olarak yorumlanır.

Rüyada kapıyı anahtarla açamamak, rüya sahibinin mutsuz ve huzursuz günler geçireceğine yorumlanır. Sağlık sorunları yaşayacağı olarak da bilinmektedir.

Rüyada Dilsiz Anahtar Görmeniz

Rüyada dilsiz anahtar görmek, yetim ve güçsüze zulmetmek demektir. Anahtar edilen duaların kabul edilmesinde önemli bir nesnedir. Rüyasında demirden anahtar gören kişi kuvvetli insan olarak kabul edilir. Kişinin işlerinin açılacağına işarettir.

Rüyada Anahtar Yaptırmak Nedir?

Rüyada anahtar yaptırmak, kişiye bir miras kalacağına ama bu mirasta başkalarının da gözü olacağına işaret eder. O yüzden rüya sahibi oldukça dikkatli olmalıdır. Kendisine ait olan mirası alırken kimin gözü var diye dikkat etmelidir. Rüya sahibinin sağlığına dikkat etmesi olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Birinden Anahtar Almak ve Vermek Nedir?

Rüyada birinden anahtar almak, beklenmeyen birinden maddi destek göreceğine işarettir. Böylece maddi sıkıntılardan kurtulacağına delalettir. Eğer ölmüş bir kişi size anahtar veriyorsa o kişiden miras kalabilir. Böylece refah içinde yaşayabilirsiniz.

Rüyada anahtar vermek, almak kadar hayırlı bir rüya değildir. Maddi sıkıntıların yaşanacağına ve kişinin ekonomik olarak zorda kalacağına yorumlanır. İş hayatında da başarısızlık olarak değerlendirilir.

Rüyada Anahtar Kırılması Nedir?

Rüyada anahtar kırılması, hayatında var olan yakınlarının arkasından konuştuğuna işarettir. Rüya sahibi istemeden de olsa fakir ve yetim hakkı yiyeceğine yorumlanır. Kişinin sıkıntılı ve çaresiz olduğunu ortaya çıkarmaktadır. Aşk ya da iş hayatında yer alan kişilerle arasında kırgınlıkların oluşacağına işaret etmektedir.

Rüyada anahtar görmek farklı durumların yaşanacağına işaret eder. Aklını kullanamayanların fakirleşeceğine, hayatınızda beklemediğiniz değişiklikler yaşayacağınıza ve arzu ettiğiniz kapıların açılmasına delalettir. Dileklerin sembolü olarak anahtarı düşünmeli ve nasıl gördüğünüzü göz önünde bulundurarak yorumlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap