Rüyada âlim birini görmek ne anlama gelir

ALİM


Şerefli olmaya, geçim sıkıntısına işaret eder. Ibni Kesir’e göre cahil bir kimsenin öğüt verdiğini gören kişi halk tarafından hakarete uğrar. Caferi Sadık’a göre rüyada alim görmek şu şekilde yorumlanır. Kadir, kıymet halk arasında itibar, makam, adalet olarak tabir edilir. Bir âlimin elinin öptüğünü görmek o kişinin bilgisinden faydalanmaya işaret eder. Bir âlim tarafından öpüldüğünü görmek iş yerinde yükselmeye işaret eder.

Rüyada Alim Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada alim görmek  rüya sahibinin insanlar arasında övüldüğüne, şeref sahibi olduğuna ve izzetli insanlarla bir arada bulunduğuna delalet etmektedir. Rüyasında alim gören kimse şu an içinde bulunduğu durumdan çok daha iyi durumlara kavuşacak ve zaman içerisinde büyük bir mirasa sahip olacaktır. Rüyada alim görmek aynı zamanda rüya sahibinin rızkının da artacağına işarettir.  

Rüyada Alim Görmenin Genel Olarak Anlamı Nedir?

Caferi Sadik (RA)’nın rüya tabirine göre rüyada alim görmek şu şekilde açıklanmıştır: Rüyada âlim görmek dört farklı şekilde tabir edilir: Kadir ve kıymet bilmeye, halk arasında sahip olunan itibara, makama ve adalete, Allah tarafından sevilen kişilere delalet etmektedir.

Rüyada Alim  Birini Görmek

 

Rüyada alim birini görmek ise rüya sahibinin gerçekleştirdiği işlerde başarılı olacağına, çevresi tarafından saygı ile anılacağına, mutlu olacağına ve müjdeli haberler alacağına delalet etmektedir. Rüyasında alim gören kişi insanlar tarafından övülen ve saygı ile bahsedilen bir kişi olacaktır. İyi amellere sahip olma mesajı veren bu rüya oldukça kutsal kabul edilmektedir.

 

Rüyada Alim Hoca Görmek

Rüyada alim hoca görmek ise rüya sahibinin Allah yolunda ilerleyeceğine, ilim sahibi olacağına, irfan mekteplerinde bulunacağına ve şükreden birine dönüşeceğine delalet etmektedir. Bu rüyayı gören kişiler genellikle çevresinden aldığı yardımlar ile birlikte büyük başarılara imza atacaktır. Bunun yanı sıra rüyada alim hoca görmek dini olarak salih ameller gerçekleştirmek ve iyilik yapmaya da delalet etmektedir.

 

 

Rüyada Bir Alimin Ders Verdiğini Görmek

Rüyada bir alimin ders verdiğini görmek ilim sahibi olmak isteyen kişilerin giderek çoğalacağına delalet etmektedir. Bu kişilerin topluma faydası olacağını gösteren rüyada alimin ders verdiğini görmek, hayır ile tabir edilmektedir. Ders veren alimin güler yüzlü olması durumunda rüya sahibi iç huzura kavuşacak ve sıkıntılarından kurtulacaktır.

 

Rüyada Alim ile Konuşmak

 

 

Rüyada alim ile konuşmak ise rüya sahibinin çevresinden güzel sözler, iltifatlar ve övgüler duyacağına delalet etmektedir. Rüyasında alim ile konuştuğunu gören kişi ilim yolunda ilerleyecek ve Allah’ın rızasını kazanacaktır. Bu nedenle rüyada alim ile konuşmak son derece hayırlı rüyalar arasında tabir olmaktadır.

Rüyada Alim Olmak

 

Rüyada alim olmak rüya sahibinin şerefinin artacağına, mutlu günler yaşayacağına ve huzura kavuşacağına delalet etmektedir. Bu rüyayı gören kişiler kısa süre içerisinde kazanç elde edecek ve kazancını hak yolunda harcayacaktır. Bu nedenle rüyada alim olmak hayırlı rüyalardan biri olarak kabul edilmektedir. Ibn-i Kesir hazretleri demiştir ki:
Rüyada kendisinin alim olduğunu görmek, rüya sahibi için şerefinin artması demektir.

Rüyada Alimden Bir Şey Almak

 

Rüyada alimden bir şey almak ise rüya sahibinin dünya hayatında ve ahiret hayatında büyük bir itibara sahip olacağına delalet etmektedir. Bu rüyayı gören kişi sahip olacağı itibarı en iyi şekilde kullanacak ve hak yolunda sözü geçen bir kişi olacaktır.

Rüyada Yerde Alim Görmek

 

Rüyada yerde alim görmek hayırlı rüyalar arasında tabir olmaz. Bu rüya kıtlığa, bereketsizliğe ve üzüntüye delalet eder. Bu nedenle rüyada yerde alim gören kişi çevresine yardım etmeli ve milletini zora sokacak davranışlardan kaçınmalıdır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap