rüyada akrep görmek ne anlama gelir

AKREP

Rüyada Akrep Görmek zararlı külfetli düşman anlamına gelir. Akrep sokması düşmandan zarar görmeye, elbisesinde akrep görmek çocuğundan zarar görmeye işarettir. Rüyada akrep görmek diğer yandan kötü insanla karşılaşacağı anlamına da gelebilir. Akrep öldürmek ise beladan kurtulacağı anlamına gelir. Bir kişiyi rüyada akrep sokması hastalığa işarettir. Gömleğinin içinde akrep gören kişilerin düşmanı zarar göreceği kişi evinin içindedir. Rüyasında akrebi kadının kıyafetinin üzerine koyarken görmek o kadınla münakaşa içinde olduğunun göstergesidir. Bazı rivayetlere göre bu kadını fiilen tecavüz ettiği anlamına da gelir. Pantolonun içinde akrep görülmesi ise karısı tarafından kötülük bulacağı anlamına gelir. Genel olarak rüyada akrep görmek kötülüğe, düşmana ve zarara işarettir Akrep tarafından sokulduğunuzda zarar göreceğinize akrebi öldürünce düşmanlarınızdan kurtulacağınız anlamına gelir. Rüyada akrebi çiğ olarak yediğini gören bir kimse münafık bir kişiyle gıybet eder. Rüyada akrep görmek hiç ummadığınız bir biçimde acı yaşayacağınıza ve bir ölüm haberi alacağınızla yorumlanır. Yatakta görülen akrep ev halkından birinin yolculuk yapacağına işarettir.

rüyada akrep görmek ne anlama gelir
rüyada akrep görmek ne anlama gelir

Rüyada Akrep Görmek Ne Anlama Gelir?

Kimi zaman hepimizi cidden korkutan rüyalar görürüz ve anlamlarını çok merak ederiz. Şimdi onlardan birini gelin hep beraber inceleyelim. Rüyada akrep görmek ne anlama gelir?

Rüyada akrep görmek ne anlama gelir? sorusunun cevabını detaylandırmadan önce bir konuyu belirtmeliyiz. Bazı gıdalar, kavrulmuş et ve kızartılmış sebze vb., kişilerin vücutlarına baskınlık, ağırlık gibi hisler verir. Bunun sonucunda da rüyada akrep gibi korkutan şeyler görülebilir. Kişi rüyasında akrep gördükten ve sonrasında uyanınca endişeli ve yüzüne bir karanlık geldiyse bu karanlığı o kimseye galebe etmesi yani baskılama ve ağırlık vermesi anlamına gelir. Bu durumda akrep rüyasının tabiri yoktur.

Rüyada akrep görmenin anlamı çoğunlukla olumsuz olsa da olumlu yorumlarda vardır. Tabi bu rüyayı görüş şekliyle de alakalıdır. Genel olarak baktığımızda rüyada akrep görmenin olumsuz yorumları şu şekildedir; Rüyada akrep görmek rüya sahibinin, ahlak dışı ve şer içeren bir kişi olduğu ya da olacağına, karşısına münafık, ağzı bozuk ama zayıf denebilecek bir düşmanın çıkacağına, hatta bu kişiyle iş yapılabileceğine, bu kişinin sizi kendi yararına kullanacağına ve dost görünüp düşmanınız olacağına işarettir. Genel yorumlarda olumlu denebilecek te yorum ise, Akrep, rüyayı gören kimsenin, içindeki dışarıda olan kalbinden geçeni dost düşman ayırmadan direkt söyleyen biri olduğudur. Rüyada akrep görme kavramının yorumunu öncelikle dini ve psikolojik açılardan yapıp, ardından da farklı görülme şekilleriyle değerlendirelim.

Dini Bakış Açısıyla Rüyada Akrep Görmenin Yorumu

Dini yönden rüyada akrep görmek ne anlama gelir diye baktığımızda, hem olumlu hem de olumsuz yorumlar karşımıza çıkmaktadır. Olumlu açıdan yorumlarsak rüyada akrep görmek, rüya sahibinin, yetenekli bir kişi ile izdivaç edeceğine, bolluk ve bereket içinde yaşayacağına, kendisi için çalışıp yer açacağına ve artık başarısızlıkların son bulacağına, hem kendisine hem de sevdiklerine yarar sağlayacağına, bir yakınından önemli bir miras kalacağına ve uzun yıllar ciddi bir sağlık sorunu yaşamayacağına delalet eder. Buna karşın olumsuz yorumlara bakacak olursak, rüyada akrep görmek, rüyayı gören kişinin herhangi bir sebepten dolayı kötü dönemler geçireceğine, ilerleyemeyeceği ve yerinde sayıp kalacağına, etrafındaki inandığı kişilerin onu yarıda bırakacağına, bir yolculuğa ama sonu olmayan bir yolculuğa çıkacağına, hatalı iş yatırımları yapacağına, son olarak ta büyük bir üzüntü yaşayıp, kendi canının derdine düşüp her şeyden uzaklaşmasına tabir edilir.

Psikolojik Bakış Açısıyla Rüyada Akrep Görmenin Yorumu

Psikolojik açıdan rüyada akrep görmek ne anlama gelir sorusunun cevabı ise şu şekildedir; Akrep görmek, rüya sahibinin kazandığı maddi kazançların değerini bilerek hareket etmesine, şansının döneceği ve önemli başarılar kazanacağına, çevresinde insanların yardımı ile yeni bir atılım yapacağına delalet eder. Buna karşın olumsuz bir yorumlama ile de, kişinin söylediği bazı şeylerden dolayı büyük pişmanlık duyacağına ve neşesinin, keyfinin kaçacağına işaret eder.

Rüyada Evde Akrep Görmenin Anlamı

Rüyada kendi evinde akrep görmenin anlamı, rüyayı gören kişinin dolandırıcı biri ile iş yapıp kandırılacağı şeklinde yorumlanır. Akrep evde yatak üstünde görülür ise, aileden birinin sehayata gideceğine, kişinin evinde yanan akreplerın olduğunu görmesi ise kişinin düşmanlarının ölmesine delalet eder. 

Rüyada Akrep Sokmasının Anlamı

Rüyada akrep görmek ne anlama gelir sorusunu detaylandırırken, en korkutucu şekillerinden biri olan rüyada akrep sokmasını atlamamak gerekir. Rüyada akrebin kendisini soktuğunu gören kişinin, düşmanı yüzünden önemli bir tehlike yaşayacağı, düşmanının kendisi hakkında doğru olmayan şeyler söyleyerek zarar vereceğine ya da sevdiklerinden birinin vefat haberini alacağına işaret eder.

Rüyada Akrep Isırmasının Anlamı

Rüyada akrep ısırdığını görmenin anlamı ise, rüya sahibinin, haz etmediği bir kimseden ağır sözler duyacağına, dost sandığı birinin düşmanlığına ve o kişiden alacağı bir darbe olacağına, basit bir kimseyle gereksiz dalaşa gireceğine işaret eder. Ayrıca rüyayı gören kişinin elinde duran akrep başkalarını sokuyor ya da ısırıyorsa, bu da o kişinin dedikoducu biri olduğuna, insanları birbirine düşüren akrep gibi bir kişiliğe sahip olduğuna yorumlanır.

Rüyada Akrep Öldürmenin Anlamı

Rüyada akrep öldürmek olumlu anlamları fazla olan bir akrep rüyasıdır. Rüya sahibinin olumsuzlardan, dertlerden, düşmanlarının kötülüklerinden uzaklaşacağına, korkularının sonlanacağına, düşmanlarının kötü haberlerini alabileceğine, gıybet yapan laf taşıyan birini ortaya çıkarılacağına delalet eder. Eğer öldürülen akrep siyah ise bu büyük bir beladan uzaklaşacağına, rüyada akrebi öldürmeye çabalıyorsan, bu düşmanından gelecek kötü bir habere, Kişi ölmüş bir akrebi rüyasında görürse, düşmanlarınızdan ve şerden korunduğunu delalet eder. Birden fazla akrebi öldürdüğünü görmek ise belalardan kurtulduğunuz anlamına gelmektedir.

Rüyada Elbisesinde Akrep Görmenin Anlamı

Elbisede akrep görmek rüya tabiri olarak farklı şekilleriyle yorumlanır. Genel yorumuyla baktığımızda, kişinin evlatlarından zarar göreceğine işaret eder. Eğer kişi akrep olmadığı halde elbisesinde akrep var sandıysa, bu durum kişinin aslında dost olan birini düşman sandığına, kişinin akrebi tutup bir kadının üstüne koyması o kadınla yakınlık kurma çabası olduğuna yorumlanır. Rüya sahibi akrebi yuttuğunu görürse, bu da kişinin düşmanının o kişinin sırlarını öğrendiği anlamına gelir. Son olarak, kişi akrebi gömlek ya da dükkanında görürse bunun anlamı da, kişinin iş hayatında sağladığı kazançtaki sorunların kaynağının düşmanı olduğudur.

Molla Cami’ye Göre Rüyada Akrep Görmenin Yorumu

Rüya tabirleri konusunda önemli alimlerden biri olan Molla Cami rüyada akrep görmek ne anlama gelirsorusunu kendi bakışıyla yorumlamıştır.

Rüya sahibi rüyasında akrep gördüyse bunun genel anlamı, münafık, şakacı ve çok zararı olmayan bir düşmanın olduğudur. Kişi elinde akrep olduğunu görürse, bu o kişinin dedikoducu biri olduğu ve insanlar hakkında yanlış konuştuğuna, ağzından akrep çıktığını görürse, düşmanı olan kişiyle sürekli aynı yerde olduğuna,  pantolonuna girerse, birinden düşmanlık göreceğine, gömleğinde olduğunu görürse de, aile içinde birinden düşmanlık göreceğine delalet eder. Bunlara ek olarak, rüya sahibi dükkanında akrep görürse, kişiyi kazancından edebilecek bir düşmanı olduğuna, gördüğü akrebin kendisini sokmadığını görürse, düşmanının o kişinin arkasından konuştuğuna, akrebin sokması o kimsenin eline bir kerelikte olsa önemli bir mal geçeceğine, akrebi yuttuğunu görürse de düşmanının artık o kimsenin tüm sırlarını öğrendiğine yorumlanmaktadır. Son olarak, rüyayı gören kişi akrebi öldürürken görürse, düşmanına karşı bir başarı elde edeceğine, elindeki akrebin başkalarını soktuğunu ya da ısırdığını görürse de, başka insanların arasını bozan, gıybet eden, yalan konuşan biri olduğuna işaret eder.

Rüyada Akrep Öldürmek

Rüyada akrep öldürmek kişinin kötü birinden kurtulacağına yorumlanmaktadır. Kişinin hayatında bulunan ve ona ruhsal açıdan zarar veren kişi çok yakın bir zaman dilimi içerisinde kurtulmuş olacaktır. Rüyasında akrep öldüren kişiler sıkıntılarından ve dertlerinden tamamen kurtulur. Borcu olan kişiler borçlarından kurtulur, rüyasında akrep öldüren kişi düşmanına galip gelerek sancağı eline alır.

Rüyada Akrep Görmek

Rüyada akrep görmek kötü bir dosta, hayırsız evlada, hain bir arkadaşa yorumlanabilir. Rüyasında akrep gören kişinin hayatına kötü bir insan girer. Bu kötü insan kişinin hem maddi hem de manevi dengesini bozarak hayatta birçok olumsuzlukla karşılaşmasına neden olur. Rüyada görülen akrep olumsuzluğa işaret eder, dolayısıyla akrep rüyaları hayra alamet değildir. Akrep rüyaları külfetsiz bir insana, aç gözlü bir aile üyesine, saldırgan tavırlı bir dosta yorumlanabilir.

Rüyada görülen akrep gizli bir düşmana da yorumlanabilir. Bu gizli düşman kişinin çok yakın çevresinden biridir. Fakat kişi bunu farkına varmaz ve bu kişi sürekli kişinin arkasından kuyu kazan kötü bir insandır.

Rüyada Denizde Akrep Görmek

Rüyada denizde akrep görmek yaşanacak olumsuz gelişmelere, huzurlu günlerin sona ereceğine, temiz günlerin geride kalacağına yorumlanır. Rüyasında denizin ortasında akrep gören kişinin hayatında keder ve üzüntü hasıl olur. Üzüntülü günler kişinin hane halkını da etkileyerek sevginin ve huzurun hane halkından uzaklaşmasına neden olur. Bu durum da kişinin ruhsal ve psikolojik dengesinin altüst olmasına neden olur.

Rüyada Akrep Isırması Görmek

Rüyada akrep ısırması görmek kişinin gizli düşmanın artık gün yüzüne çıkacağına işarettir. Bu gizli düşman gün yüzüne çıkarak kişiye arkasından saldıracaktır. Dolayısıyla kişiler bu dönemde oldukça dikkatli olmalı ve mümkün olduğu mertebede kendilerini korumalı, hiç kimseye sır vermemelidir.

Rüyada Siyah Akrep Görmek

Rüyada siyah akrep görmek çok tehlikeli bir düşmana hasıldır. Bu tehlikeli düşman kişinin boş anını kollayarak ona saldırmak için pusuda bekler. Kişinin bu dönemde çevresindeki kişilere dikkat etmesi çok önemli bir etmendir. Çünkü bu düşman kişiyi sırlarıyla vurmak isteyecektir. Bu sebepten ötürü kimseye bu dönemde sır vermemeye özen gösterilmeli. Rüyada görülen akrepler genellikle düşmana yorumlanan, kötü rüyalar sınıfındadır.

Rüyada Beyaz Renk Akrep Görmek

Rüyada beyaz renk akrep görmek düşmanlarınızı halt edeceğinize yorumlanır. Kişi düşmanlarının hepsini birer birer ezerek hayatında çok güzel bir yere ulaşacaktır. Rüyada görülen bir renk akrep aynı zamanda hayra yorumlanan bir rüyadır. Rüyalarda görülen beyaz renk hayra yorumlanan karanlık günlerden çıkılarak aydınlık günlerin yaklaştığına vesiledir. Rüyasında beyaz renk akrep gören kişi düşmanını etkisiz hale getirir.

Düşmanını etkisiz hale getiren kişinin hayatında birtakım gelişmeler vakıf olur. Kişi makam ve mevki basamaklarını çok hızlı kendisinden emin adımlarla çıkarak çok kısa bir süre içerisinde iş hayatında en yüksek mertebe ulaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap