Rüyada akbaba görmek ne anlama gelir

Akbaba


Rüyada görülen akbaba, kaba ve ahmak insan olarak yorumlanır. Rüyada akbaba kuşu tutmak hastalığın; yerleşim merkezlerinden birine akbaba sürüsünün girmesi o bölgenin bir ordu tarafından istilasının belirtisidir. Hasta olan birinin evinde akbaba gözükmesi ise, o kişinin ölümüne az kaldığına işarettir. Sanatla uğraşan bir kimsenin rüyasında gördüğü akbaba bir iyilik göreceğinin işaretiyken; rüyadaki akbaba sürüsü işsizliğin, korkunun, sıkıntının, düşmanın habercisidir. Rüyada akbabanın gagalaması, hem maddi hem de manevi anlamdaki zarardır. Aynı zamanda bu rüya, yabancı, miskin fakat zararı olmayan bir adama yorulur.

Bir yorum, bu adamdan fayda görüleceğini öne sürer. Rüyasında yanında, akbabanın eti, sütü gibi herhangi bir uzvunun olduğunu gören kimse yoksul ve gariban bir kimseden mal ve para edinir. Akbabaya binmek gurbetle ve yoksullukla yorumlanırken; rüyada gözüken akbaba yavrusu, kişinin çocuğunun fakirleşmesiyle yorumlanır. Rüyada dişi bir akbaba almaksa yoksul bir kadınla olacak evliliğe işarettir. Kirmani, bir kişiye rüyasında verilen akbabanın, dinine bağlı ve fakir bir topluma hayırlarla başkan olacağını belirttiğini söyler.

Rüyada bir akbaba sesi duymak, kederlere ve olumsuzluklara vedadır. Başka bir yorumla, akbabayı gece değil de gündüz uyurken görmek hastalık demektir. Rüyada akbaba tutmak ise kanlı bir kavganın yahut da hastalığın başlangıcı demektir. Rüyadaki akbaba kuşu, işsiz olan kimselere, helal olmayan yoldan para kazanan hırsızlara yahut da hoş olmayan söze işarettir. Aynı zaman rüyadaki akbaba korkunun ve vahşetin de habercisidir. Doktorların ve hastaların rüyalarında gördükleri akbaba, gelecek olan şerre delildir. Akbaba kuşu, aynı zamanda ölü yıkama işini yapan ve kabirleri kendine mesken eyleyen kimselere de işarettir.

Rüyada akbaba görmek ne anlama gelir
Rüyada akbaba görmek ne anlama gelir

Rüyada Akbaba Görmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada akbaba görmek, genel olarak hayırlı anlamlar içermemektedir. Akbabalar genel olarak hayırlara yorulan hayvanlar değillerdir. Leşlerin çevresinde gezinen ve uğursuz kabul edilen bu hayvanları rüyasında gören kişinin de çevresinde miskin, yabancı ve kötü bir adam olduğu tabirciler tarafından rüyaya getirilen yorumlardan birisidir.

Rüyada görülen akbaba, eğer ki bir yerleşim yerine konduysa burası istila olunur. Doğası gereği kötüyü çağrıştırdığı düşünülen bu hayvan, kalbi kötülüklerle dolu, pis nefse sahip kişilere de işaret etmektedir. Rüyasında akbaba eti yiyen kişinin sevgilisi ile arasının bozulacağı rivayet edilmektedir. Akbaba üzerine bindiğini görmek ise hayırlı işlere ve mallara delalettir.

Rüyanın görülüş şekline göre anlam değişiyor olsa da büyük bir çoğunlukta rüyada akbaba görmenin anlamı, ünlü tabirciler tarafından da son derece hayırsız işlere yorulmuştur. Rüyasında akbaba gören kişiyi zor ve sıkıntılı günlerin bekliyor olması muhtemeldir.

Rüyada Gece Vakti Akbaba Görmek

Rüyada görülen akbaba, genel tabirlerle olumsuz anlamlara gelmektedir. Anlayışsız, düşüncesiz bir insana işaret eden bu rüya olumsuz anlamlar taşımaktadır. Rüyada gece vakti akbaba görmek, rüya sahibinin hayatında olumsuz etkileri olan bir adamın varlığına yorulur.

Gündüz vakti uykusunda rüyasında akbaba gören kişi için ise rüyaya çeşitli hastalıklar ve fenalıklar şeklinde bir yorum getirilir. Günün herhangi bir vaktinde rüyada görülen akbaba oldukça olumsuz anlamlara sahiptir.

Rüyada Akbaba Sesi Duymak

Rüyada akbaba sesi duymak, hayırlı anlamlar taşımaktadır. Rüya sahibinin kederden, sıkıntılardan ve üzüntülerden kurtulacağına delalet eden bu rüya tabirciler tarafından iyi yorumlar almaktadır. Bu rüya aynı zamanda beklenmedik bir anda, beklenmedik kişilerden gelecek güzel ve mutluluk verici haberlere de yorulmaktadır. Bu rüya hayırlı anlamlara yorulmaktadır.

Rüyada Akbaba Sürüsü Görmek

Rüyasından birden fazla akbaba gören kişinin düşmanları olduğu yorumcular tarafından söylenmektedir. Rüyada akbaba sürüsü görmek kötü anlamlar taşımaktadır. Rüyasında akbaba sürüsü gören kişinin yaşadığı şehirdeki, çevresindeki kişilerin yanlışlar peşinde olup dünyevi zevklere kapıldığına delalet etmektedir. Bu rüya bir uyarıcı niteliği de taşıyabilmektedir. Rüyasında akbaba sürüsü gören kişinin ve çevresinin dünyevi işlerden uzaklaşıp dine yönelmeleri ve doğruyu bulmaları gerekmektedir.

Hasta Birinin Rüyada Akbaba Görmesi

Hasta birinin rüyada akbaba görmesi hayırlara yorulmayan, anlamı kötü rüyalar arasındadır. Tabircilere göre hasta bir kimsenin rüyasında akbaba görmesi vefatına, sıkıntısının, hastalığının büyümesine delalet etmektedir. Yaşanacak kötü günlere ve sıkıntıların büyüklüğüne işaret eden bu rüya için tabirciler uğursuzluk yorumu da getirmektedir. Hasta kimsenin rüyasında evinde akbaba görmesi de aynı şekilde kişinin durumunun ağırlaşmasına, vefatına işaret edebilmektedir.

Rüyada Akbaba Yakalamak

Rüyasında akbaba yakaladığını gören kişi, oldukça zor atlatacağı bir rahatsızlığa sahip olur ve güç bela bu rahatsızlıktan kurtulur. Rüyada akbaba yakalamak genel anlamda hayırsız anlamlara gelse de rüyasında akbabanın tüyünü, kanadını yakaladığını gören ve akbaba eti bulan kişinin sevap işleyeceği tabir olunur.

Rüyada akbaba tutmak ise, kısa zamanda para kazanmaya ve mal elde etmeye işaret etmektedir. Bir sanatkâr rüyasında akbaba görüyorsa bu onun iyi işler başaracağına ve menfaat edineceğine işaret eder. Doktorların ve hastaların bu rüyayı görmesi ise tam tersi olacak şekilde oldukça olumsuz ve hayırsız anlamlara işaret etmektedir.

Rüyada Akbabanın Isırdığını Görmek

Rüyasında akbaba tarafından ısırıldığını gören kişi önemli kişilerle karşılaşacak demektir. Rüyada akbaba tarafından ısırılmak kişinin önemli kişilerle iletişime geçeceğine işaret eder. Eğer ki rüya sahibi, akbabanın bir başkasını gagaladığını görüyorsa bunun anlamı tanışılması mümkün olan yeni kişilere işaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap