Rüyada akarsu görmek ne anlama gelir

Akarsu


(Dere, Suyolu yahut nehir tabirlerine de bakınız.) Rüyada görülen su akıntısı maddi anlamdaki kazancın belirtisidir. Rüyada dereden nehre akan suların temizliğini görmek, dertlerin vedasıdır, bilgidir, kültürdür. Aynı zamanda akarsuyun diğer bir yorumu da ömürdür. Şayet kişi, rüyasında kendisini bir akarsu başında gördüyse bilsin ki bu rüya, hayatındaki huzuru belirtir.

Akan suyun birdenbire kesilip nehrin yahut da derenin kuruması ise ömrün hastalıklı olacağına işaretken; suların kenarlara taşması ise üzücü birçok olay yaşanacağına işarettir. Rüyada akan suyun ağaç yaprakları ve benzeri unsurlarla sürüklendiği görmek ise hastalıkların habercisidir. Dere içerisinde bir kayıkla gezmek, geçimdeki kolaylığa; kayığın su alması ise geçimin zorluğuna ve tehlikeye işarettir. Dereden su yerine kan akması bir felaketin habercisiyken; dereden su içmek sağlığın; su içerken düşmek ve boğulmak ise de hastalıkların habercisidir. Cafer-i Sadık, rüyadaki dereyi “ömür, geçim ve sağlık” olarak üç şekilde yorumlar.

Rüyada akarsu görmek ne anlama gelir
Rüyada akarsu görmek ne anlama gelir

Rüyada Akarsu Görmek

Bakınız; akarsular, suyolları, nehirler. Rüyada suyun akışını görmek, ekonomik faydaların habercisidir. Nehirden nehre akan tüm sular temizdir ve şeffafsa tüm sıkıntıların devam ettiğini gösterir. Aynı zamanda bilgi, kültür ve bilgeliktir. Rüyada akarsu görmek hayat olarak yorumlanır. Rüyanızda akan suyun başında durduğunuzu gördüğünüzde hayatınız sorunsuz geçecektir. Derenin berrak akışı, hayatınızı neşe içinde yaşadığınızın kanıtıdır. Rüyada suyun usulca aktığını, aniden durduğunu ve yatağın kuruduğunu gördüğünüzde, hayatınızı hasta geçireceksiniz.

Kenarlarında çılgınca ve şiddetle akan suyu görmek, hayatınızın çok üzücü olaylarla devam ettiğini gösterir. Rüyada akarsu görmek, herkes için bir nimettir. Çöpü sürüklerken dereden akan suyun bulanıklaştığını gördüğünüzde, ağaçlar ve yaprak parçaları hayatınızda çok hastalıklı günler olduğunu gösterir. Duran akış, iç huzurun bir işaretidir. Rüyada derede bir teknede seyahat ettiğinizi görmek hayatınızı kolaylaştıracaktır. Bir tekneden su içtiğini görmek ve tehlikeli anlar yaşamak, geçimini sağlamanın zorluğunun kanıtıdır.

Derenin suyunun aniden değiştiğini ve dereden su yerine kanın aktığını gördüğünüzde, o noktada bir felaketin gelmek üzere olduğunu bilirsiniz. Aniden bir dereye düşüp içerken boğulursanız sağlığınız bozulabilir. Rüyada akarsu görmek, kişinin veya eşinin devlet başkanına, kamu hayatına veya özel hayatına delalet eder. Dolayısıyla akarsularda görülen olumlu ve olumsuz durumlar suyun neyi temsil ettiği ile ilgilidir. Akan su bölgenin nimetidir. Bulanık ve taşan su, afetlerin habercisidir. Caferi i Sadık (RA) bir rüyadaki dereyi üç şekilde yorumlar: uzun ömür, geçim ve sağlık. Rüyada dereye düşmek, rüyayı gören kişinin iradesini aşan bir olayla karşılaşmasına ve ne kadar müdahale etmeye çalışsa da bununla baş edemediği anlamına gelir.

Rüyada Berrak Akan Dere Görmek

Bu rüyayı gören eğitim ve iş hayatında başarılı olacağına, çevresindeki insanlara minnettar olacağına ve herkes tarafından sevilen iyi kalpli bir insan olacağına delalet eder. Rüyada berrak bir akış görmek, rüya sahibinin işleri üzerinde otorite sahibi olduğuna işarettir.

Rüyada Bulanık Bir Akış Görmek

Rüyada akarsu görmek özelinde rüyalarında bulanık akışı gören rüya görenler, hayatlarında her zaman engellerle karşılaşır ve bunları aile büyüklerinin yardımıyla bu engelleri aşmak ve nihayetinde rahat bir hayat sürmek olarak yorumlarlar.

Rüyada Akan Tatlı Suyu İçtiğini Görmek

Rüyada akan tatlı sudan su içtiğini görmek, rüya sahibinin arzularını tatmin etmeye ve kısmeti ile ilgili olarak varlığını artırmaya yorumlanır. Rüya yorumcularına göre rüyada akan sudan su içmek, doğru arkadaşlara sahip olduğunuzu söylemektedir.

Bir Rüyada Yerden Suyu Görüntüleyin

Bu rüya, su bulanıklığına bağlı olarak açıkça değişir. Suyun bulanık olması durumunda, tabela rüya sahibinin iş hayatında belirsizliğe sahiptir. Suyun şeffaf olması durumunda, rüya sahibinin hayatlarında belirsizliği kısa bir süre içinde kaldırmasını delalet eder.

Bir Rüyada Geri Akışına Bakın

Zenginlik ve bol miktarda demektir. Hayal sahibi, uzun ömürlü sürmenin refahını gösterir. Rüyada nehrin sessizce aktığını görmek, rüyayı gören kişinin rüyasını gerçekleştireceğine ve kendisine uygun bir şey üzerinde çalışacağına işarettir.

Yeşil Bir Dere Hayal Etmek

Rüya tabirlerine göre bu, rüyasında yeşil dere gören kişinin evinin huzurlu ve mutlu olacağına işaret eder. Rüyada yeşil dere görmek, huzurlu bir hayata işaret eder. Yeşil Akımı bir rüyada görmek,  iş değişikliklerinin hayatını olumlu yönde etkileyeceği ve özellikle ciddi bir maddi gelir elde edeceği anlamına gelir. Bu, rüya sahibinin iş hayatının yoğunluğu nedeniyle ailesine yeterince önem verememesi anlamına gelir.

Rüyada Çamurlu Bir Dere Görmek

Rüya yorumcusuna göre, rüyasında çamurlu bir dere gören kişi genellikle agresif bir yapıya sahiptir ve etrafındakileri fark etmeden hızla yayar.

 Rüyada Akarsu Görmek

Rüyada akarsu görmek açısından rüyada büyük akışı görmek, zor günlerin ardından rahata kavuşmak ve uzun bir işten sonra mutlu sona ulaşmak demektir.

 Rüyada Derenin Ön Tarafını Görmek

Rüya görenler için çok hayırlı bir rüya olarak kabul edilir. Rüya görenlerin huzurlu bir hayat sürdüklerini gösterir. Rüya akışınızın başlangıcında sizi görmek, eşinizin ve çocuklarınızın size manevi olarak destek olacağına ve sizi hayallerinize bir adım daha yaklaştıracağına işaret eder.

Rüyada Berrak Bir Derenin Aktığını Görmek

Mutlu bir hayat demektir. Çok güzel bir rüya olarak yorumlanır. Bu rüyayı görenin, maddi zorluklar olmadan mutlu bir şekilde yaşadığını gösteriyor. Rüyada yukarıdan su aktığını gören bir kişinin bu işte kendini ispat ettiğini gösterir.

Nehrinin Birdenbire Patladığını ve Yatağın Kuruduğunu Görmek

Nehrinin aniden taştığını ve yatağın kuruduğunu rüyada görmek daha az yorucu rüyalardan biridir. Özellikle rüyayı gören kişinin sağlığının bozulduğunu ve hastalığa yakalandığını gösterir.

Rüyada Akan Çeşme, Dere Görmek

Bu tarzda bir rüya gören kişi, uzun yaşayabilir ve bu uzun ömürlülüğü huzur içinde sürdürebilir. Rüyada yatağından dere aktığını görmek, rüya sahibinin bazı üzücü olaylarla karşılaştığına işarettir. Rüyada dereye girdiğini görmek, rüya sahibinin kendisine zarar verenlerle ilişkisini kesmesine delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap