Rüya İsminin Anlamı

Günümüzde kız çocuklarına koymak üzere anne ve babaların pek çok isim araştırdığı ve bilinmeyen isimleri tercih edildiği görülmektedir. Hem eski isimler arasında yer alan hem de tercih edilme sıklığını korumaya devam eden Rüya ismi de anne baba adaylarının karşısına sıklıkla çıkmaktadır. Bu nedenle öncelikle Rüya isminin anlamı nedir? sorusunun cevabının araştırıldığı görülmektedir. Araştırma yaparken öncelikle Rüya isminin anlamı ile ilgili detaylı bir araştırma yapmaları önerilmektedir.

Rüya isminin anlamına bakıldığında Rüya isminin anlamları arasında Yunan efsanelerinde Doğulu kraliçe, gözü gönlü tok, uyku sırasında görülen şey ve düş, hayal, umut anlamları yer almaktadır.  Bu bağlamda son derece olumlu ve güzel bir anlamı bulunan bu ismin kız çocuklarına koymak üzere sıklıkla tercih edildiği de görülmektedir.  Anne ve baba adayları çocuklar için bir isim tercihinde bulunurken öncelikle ismi Kur’an’da geçip geçmediği merak edilmektedir. 

Bu duruma bağlı olarak da Rüya ismi Kur’an’da geçiyor mu? sorusunun cevabı araştırılmaktadır. Bu ismin Kur’an-ı Kerim’de geçmediği görülmektedir.  Bu nedenle de Rüya ismi caiz mi? sorusunun cevapları merak edilmektedir. Genellikle sakıncalı görülen ve olumsuz anlamları bulunan isimler arasında yer almayan Rüya isminin çocuğa konulmasında herhangi bir sorun ya da sakınca yoktur.

Rüya ismi ile ilgili araştırma yapılırken öncelikle Rüya isminin karakteristik özellikleri dikkatleri üzerine çekmektedir. Anne ve baba adayları için çocuklarına koyacakları ismin mizaç açısından ne gibi bir olumlu olumsuz  etkisi olacağı büyük önem taşımaktadır. İsmin kişilik özellikleri arasında enerjik olmak, güçlü olmak, hırslı olmak, özgüvenli olma, işlerin bitiriciliği, cömertlik, dürüstlük, lükse olan sevgi, engelleri tanımama, sağlıklı olmak, sıcakkanlılık, sosyallik, yaratıcılık ve eğlenceli olmak yer almaktadır. 

Bu ismin genel itibariyle olumlu pek çok özellik yazdığı görülmektedir fakat Rüya isminin olumsuz yönleri olduğu da bilinir. Bu isme sahip kişilerin tutucu ve etkilenmeye açık oldukları bilinen bir gerçek. Aynı  zamanda  oldukça fazla konuda hassasiyet göstermeleri ve alıngan olmaları da bu isme sahip olan kişilerde tespit edilmiş olan olumsuz özellikler arasında yer almaktadır.

Rüya isminin incelemesi gerçekleştirilirken dikkat çeken bir nokta da Rüya isminin harf analizi olmaktadır. Bu isim içerisinde yer alan R harfi hassasiyeti ve duygusal olmayı, Ü harfi sanatsal yeteneği ve ince bir ruhu, Y harfi atılganlığı ve enerjikliği A harfi ise geçmişten iyi bir ders çıkarmayı yansıtmaktadır. Bu açıklamalar göz önünde bulundurulduğunda Rüya isminin anlamının son derece güzel ve hayırlı olduğu anlaşılmaktadır. Harf  analizi bakımından da bu ismin olumlu anlamları taşıdığı görülmektedir. 

Rüya ismi ile  ilgili inceleme gerçekleştiren kişilerin  uğurlu renkler hakkında da fikir sahibi olmak istediği görülür.  Bu nedenle Rüya isminin uğurlu rengi de oldukça sık araştırılmaktadır. Gri renginin bu ismi farklı kişiler için uğurlu bir renk olarak adlandırıldığı görülmektedir.  Rengin etkilerine bakıldığında gri renginin duygularını yoğun bir şekilde yaşamayı ve aniden sinirlenmeyi yansıttığı görülmektedir. Karakteristik özellikleri arasında da mor renginin etkileri görülebilmektedir. Aynı zamanda gri renginin asil ve yüksek mertebede kişileri belirttiği de  bilinmektedir. Bu nedenle  Rüya ismine sahip olan ve uğurlu rengi gri olan kişilerin bu özelliklere de sahip olduğu bilinmektedir.

Rüya ismi ile ilgili dikkat çeken bir diğer nokta ise Rüya isminin fiziksel özellikleri olmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin ince  ve uzun bir yüz hatları, koyu kestane rengi saçları, kısa boyları ve uyumsuz yüz hatları bulunmaktadır. Aynı zamanda uzun ve kalın bir boyun yapısı da bu ismi veren kişilere dikkat çeken fiziksel özellikleri arasında yer almaktadır. Bu isme sahip kişilerin aynı zamanda dış görünüşlerinin de oldukça fazla tercih edildiği görülmektedir.

Rüya isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yunan Efsanesinde Doğulu Kraliçe.
  • 2 – Gözü Gönlü Tok
  • 3 – Uyku Sırasında Görülen Şey, Düş.
  • 4 – Hayal, umut

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: rüya:
Kuran ‘da geçmiyor.

Rüya ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Rüya ismini kullanan 12.559 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Rüya ismini kullanan 2.797 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Rüya ismini kullanan 830 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Rüya ismini kullanan 1.167 kişi bulunmaktadır.

Rüya isminin Türkiye sıralaması

Rüya en çok kullanılan 963. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 484. isimdir.

Rüya ismini kullananların sayısı, son bir yılda 705 kişi artmıştır.

Rüya isminin Harf Analizi

Kişiye Rüya ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Rüya İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Rüya ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Rüya isminin anlamını gözden geçirin!

Rüya İsminin Numerolojisi

Rüya isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

R: yirmi bir
Ü: yirmi altı
Y: yirmi sekiz
A: bir
TOPLAM: 76

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap