Rush İsminin Anlamı

Rush İsminin Anlamı

Farklı bir ifade şekli ve etkileyici telaffuzu ile Rush ismi karşınıza çıkmış olabilir. Kişiler isim araştırmalarında bilindik olanlardan başka hiç duyulmayan isimlere karşı da sempati beslemektedir. Özellikle seçilen ismin sadece sizin çocuğunuzda olmasını istiyorsanız ülkemizde olmayan isimler araştırmasına girmelisiniz. Bu bağlamda Rush isminin anlamı nedir? sorusu sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Rush, kırmızı anlamında kullanılır. Erkek bebekler için verilen bir isimdir. Arapça kökenlidir. Rush Kur’an da geçiyor mu diye merak edenler için geçmediğini söylememiz gerekir.

İsmin ne anlama geldiği konusunda merak edilenler bulunmaktadır. Rush ne anlama gelir diye bakarsak; koşmak, acele etmek, hızlı yürümek, acele ettirmek, düşüncesizce hamle yapmak anlamlarını görmekteyiz. Ayrıca Amerikan futbolunda topu alarak koşmak rush olarak tabir edilir.

Fransızcada ruser kökünden türemiştir. İngilizcede ruse ya da rush olarak kullanılır. Bir yere hızlı bir şekilde yetişmek anlamına geldiği için macera içerikli olan oyunlarda rush taktikleri de uygulanmaktadır.

Bu ismin analizini merak edenler için de bazı bilgiler sunmak isteriz. İsim analizleri günümüzde merak edilen konular arasında yer alır. Verilen ismin olumlu ve olumsuz özellikleri bu analizlerde bulunmaktadır. Rush isminin analizi yapıldığında bu isimdeki kişilerin duygusal ve romantik oldukları görülür. İnce fikirli ve sıcakkanlı kişilerdir. Arkadaş edinme konusunda zorluk çekmezler. Güzel konuşmaları ile karşısındaki kişileri etkilerler. Manevi konular onlar için önemlidir. Aşk konusunda kalbini herkese açabilirler. Rahatına düşkün fakat eleştiriden hoşlanmazlar.  

Olumlu yönleri arasında sakin ve ağır başlı olmaları gelir. Merhamet duyguları yüksektir. Şefkatli ve hassas kişiliğe sahiptirler. Fedakar ve hayal gücü fazla kişilerdir. Romantik ve empati kurabilme durumları söz konusudur.

Olumsuz yönleri hiç beklenmedik anda ani karar alabilme durumlarının olmasıdır. Sabit fikirli olmaları bazen sıkıntı yaratabilir. Marjinal olmaları yani bazı konularda sınırları zorlamaları karşısındaki kişiler tarafından olumlu karşılanmayabilir.

Fiziksel özellikleri içinde geniş omuzlarıyla dikkat çekerler. Kalın dudaklar, koyu renk gözler, orantılı yüz hatları, kalın telli saçları öncelikli fiziksel özellikleri arasındadır. Elmacık kemikleri belirgindir. Alnı düz ve geniştir. Gülümsemeleri kişileri etkiler. Kalın ses tonuyla konuşurlar.

Seçim yapılacak isimle ilgili yapılan analizlerde kişilik analizi de ilgi görmektedir. Bu analizlerde çocuğun karakter özellikleri ortaya çıkmaktadır. Rush isminin kişilik analizi incelendiğinde sakin ve durağan bir yapıda oldukları görülür. Biraz da hayalperest olduklarını söyleyebiliriz.

Bebekler ebeveynlerin en değerli varlıklarıdır. O yüzden en özel isimlerin seçilmesi anne baba için önemlidir. Bu ismin popüler olup olmaması ya da ender olarak rastlanması da bir tercih meselesidir. İstatistik verilerini inceleyecek olursak Rush ismi Türkiye’de bulunmaz. En çok kullanılan isimler arasında 24.913’üncü sırada yer alır. Erkek bebek isimleri arasında 19.434’üncü sırada bulunur.

Seçim yapılacak olan ismin tek başına ya da ikinci isim olarak tercih edilmesi de söz konusudur. O yüzden isimlerin benzerleri konusu da araştırılır. Anne babalar isim benzerlerini araştırarak daha doğru karar verebilir. Rush ismine benzer isimler konusunda öneride bulunabiliriz: Rushe, Rusel, Russo, Rüst, Rusel, Rusty, Rushford.

Karar verilecek olan ismin sakıncalı olup olmadığı konusu kişiler için önemlidir. Çünkü insanlar bebekleri için sakıncalı isim vermek istemez. Rush ismi caiz mi konusu bu bağlamda önem taşır. Bu ismin sakıncalı bir yönü yoktur. İsteyenler erkek bebeklerine verebilir.

2013 yılında çekilen Rush (Zafere Hücum Filmi) bulunur. Başrollerinde Chris Hemsworth ve Daniel Brühl bulunmaktadır. Ayrıca rock grubu olan Rush bir dönem müzik alanında faaliyet göstermiştir.

rush-isminin-anlami-56316
Rush İsminin Anlamı

Rush isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kırmızı;

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Rush ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Rush ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Rush ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Rush ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Rush ismini kullanan bulunmamaktadır.

Rush isminin Türkiye sıralaması

Rush en çok kullanılan 24913. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 19434. isimdir.

Rush isminin Harf Analizi

Kişiye Rush ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

Rush İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Rush ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Rush isminin anlamını gözden geçirin!

Rush İsminin Numerolojisi

Rush isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

R: yirmi bir
U: yirmi beş
S: yirmi iki
H: on
TOPLAM: 78

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap