Rumı İsminin Anlamı

rumi-isminin-anlami-97141

Rumi

Hayatımız botunca sıklıkla ismimizi duyarız. İsimler insanların kişilik özelliklerine de etki eder. Gelecekteki hayatınız ve çok daha fazlası isimlere bağlı olabilir. Aileler bu nedenle çocuklarına isim verirken dikkatli bir şekilde hareket ederler. Çocuğunuza vermeyi düşündüğünüz isim hangi anlamları içerisinde bulunduruyor. İsim analizi yaparken isimlerdeki harfler ve birbirleriyle olan ilişkilerini inceleyerek sizlere detayları sunuyoruz.

Rumi adını çocukları için düşünen ebeveynler araştırma gerçekleştiriliyor Rumi TDK’deki anlamı nedir? Rumi kelimesinin anlamı, kökeni ve kullanım alanları hakkında detayları sitemizde bulabilirsiniz. Rumi kelimesi günlük hayatta sıklıkla kullanılan kelimelerden biridir. İsim anlamı Anadolu’ya bağlı, Anadolu’da yaşayandır.  Rumi isminin anlamı nedir? Anadolu Selçuklularının süsleme sanatıdır. Rumi ismi caiz mi? Rumi ismi Kuran’da geçmemektedir. Bu ismi çocuklarınıza güvenle verebilirsiniz. Rumi ismine sahip olan ünlüler kimlerdir? Günümüzde Rumi ismine sahip bir ünlü bulunmamaktadır.

Rumi isminin harf analizi nasıldır? Rumi ismi 4 harften meydana gelir. Harf analizi sonuçları aşağıdaki gibidir.

 • R : Akılcıdır. Lider özellikleriyle öne çıkar.
 • U : Temkinlidir. Her şeyi erteler.
 • M : Ticari zekaya sahiptir.
 • İ : Duygusaldır. Sanatçı kişiliğe sahiptir.

Rumi isminde bulunan harflerin sıra numaralarının toplamı, numeroloji sayısını vermektedir. Numeroloji toplamı bu ismin 71’dir. Rumi ismine benzer isimler nelerdir? Rumi ismine cinsiyet ve ses uyumu bakımından en yakın adlar şu şekildedir.

 • Bumin
 • Efrumiye
 • Umida
 • Rümeysa
 • Ümit
 • Mümine
 • Torumtay
 • Mümin

Bebek sahibi olacak çiftler çocuklarına isim seçerken zorluk yaşayabiliyor. Bazı isimler ilk başta önyargılara neden olabiliyor. İnternet adresimiz üzerinde isimler hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz. Çocuğunuza koyduğunuz isim bazı zamanlarda sorunlara neden olabilir. Doğru bir isim seçerek çocuğunuzun severek bu adı kullanmasını sağlayabilirsiniz. Rumi isminin kişilik analizi nasıldır? Her zaman eleştiriye açıktır. Analiz özellikleri son derece gelişmiştir. Zeki ve baskın karakterli olması nedeniyle öne çıkar. Ruhsal yönden kuvvetli olması işlerinde başarılı olmasını sağlar. İnce noktaları inceleyerek konulara daha fazla hakim olur. Çevresindeki insanlara her zaman sıcak davranır. Ancak güvenmediği kişilere karşı soğuk kişiliklerini ortaya koyar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duygular nedeniyle gitgel yaşayabilirler. Planlı bir şekilde hareket etmeleri başarı olmalarını sağlar. İş ahlaklarının yüksek olması ticari anlamda başarılı olmalarına yardımcı olur. Yüksek enerjiye sahip olmaları her işe koşmalarını sağlar. İş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlama konusunda zorluk yaşayan bu kişiler bazı kararsız davranışlar gösterebilir. Düşünsel ve fiziksel olarak aktif olarak hareket eden bu kişiler olayların içinde kalmayı severler birden fazla konuyla ilgilenmek için ellerinden geleni yaparlar. Sezgileri son derece kuvvetli kişilerdir. Hayatlarında her zaman belirli bir amaçları bulunur. Karizmalarıyla öne çıkarlar. Farklı gözükmekten çok hoşlanır. Ayrıca hayatlarında farklı şeyler denemeyi de çok severler. İletişim yeteneklerinin gelişmiş olması arkadaş sayısının da artmasına neden olur. Bununla beraber çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda problem yaşamalarına sebep olmaktadır.

İşlerini her zaman en iyi şekilde yapmak isterler Enerjileri asla bitmemektedir. Her konuya müdahale ederler. Ev hayatından hoşlanırlar. Maddi durumlarını sürekli olarak kontrol ederler. Her zaman hesap peşindedir. İş dünyasında iyi bir gözlemcidir. İşlerini yaparken planlı bir şekilde hareket ederler. Sürekli fazla işle uğraşmaları problem yaşamalarına neden olabilir. İşlerini bitirmeden başka işlerle uğraşmaları bazı zamanlarda başarısızlıklarını tetikler. Dengeli ve dikkatli hareket etmek için çabalayan bu kişiler oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri yüksek olması yaratıcı düşünmelerini sağlıyor. Taşıdığı anlamı nedeniyle Rumi ismi Türkiye’de zamanla popüler hale gelmeye başlamıştır.

Rumı isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Anadolu’ya bağlı, Anadolu’da yaşayan.
 • 2 – Bizans İmparatorluğu’na ve bu imparatorluğun egemenliği altındaki kimselere Arapça’da verilen genel ad.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Rumı ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Rumı ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Rumı ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Rumı ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Rumı ismini kullanan bulunmamaktadır.

Rumı isminin Türkiye sıralaması

Rumı en çok kullanılan 10709. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 4295. isimdir.

Rumı isminin Harf Analizi

Kişiye Rumı ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

Rumı İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Rumı ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Rumı isminin anlamını gözden geçirin!

Rumı İsminin Numerolojisi

Rumı isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

R: yirmi bir
U: yirmi beş
M: on altı
I: on bir
TOPLAM: 73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap