Rozerin İsminin Anlamı

Rozerin İsmi

Rozerin İsminin Anlamı Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Rozerin isminin anlamı nedir? Ve Rozerin ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Rozerin isminin pek çok anlamı vardır. Oruç tutan kişi ve oruçlu anlamlarına gelir. Ayrıca tan yeri, şafağın söktüğü mekân anlamlarına da gelir.

Rozerin ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Farklı yerlerde isme dair başka anlamlar yer alabilir. Rozerin ismi Farsça kökenli olup,  Rozerin isminin TDK’deki anlamı ise; oruç tutan ve oruçlu kişi anlamındadır.

Rozerin ismi Türkiye’de yaklaşık olarak 6117 kız bebeğe konulmuştur. Kız bebeklere konulan isimler arasında Rozerin ismi Türkiye’de 1356. sıradadır. Rozerin isminin kız bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde yaklaşık olarak 110 kişi artmıştır.

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Rozerin isminin kişilik analizi ise; hassas yapıları vardır ve duygularını içlerinde yaşamayı tercih ederler. Sessizlik ve sakinliği severler. İnsanları kırmayı sevmezler. Kırılmaktan da korkarlar. Sezgileri çok güçlüdür hissettikleri genel olarak doğru çıkar. İşkoliktirler ve eğlenmektense çalışmayı tercih ederler. Zamanı boşa geçirmekten hoşlanmazlar. Aceleci değildirler ve soğukkanlı olurlar.

Rozerin isminin olumlu yönleri; planlı yapıları vardır. Aşırı ilgi sevmezler ve kendileri de çok fazla ilgi gösteremezler. Tutumlu kişilerdir. Öncü olurlar ve mantıklıdırlar. Sözlerine güvenilir insanlardır.

Rozerin isminin olumsuz yönleri ise; bağlanmaktan korkarlar. Risk almayı severler. Aşırı hareketlidirler ve sınır belirleyemezler. Olayları abartırlar. Dağınık olurlar ve detaycı değildirler.

Rozerin ismine sahip olanların genel olarak fiziksel özelliği ise; köşeli yüz yapısına ve ince dudaklara sahiptirler. Koyu renkli ve dalgalı saçları vardır. Uzun boyludurlar ve el yapıları kemiklidir.

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır. Rozerin isminin harf analizi; R: tereddütlü yapıları vardır, O: gizliliğe önem verirler, Z: okumayı severler, E: sıkıntılarıyla mücadele ederler,  R: tereddütlü yapıları vardır, İ: hassas ve duygusal olurlar, N: sağduyulu yapıları vardır.

Rozerin isminin numerolojisi ise; R: yirmi bir, O: on sekiz, Z: yirmi dokuz, E: altı, R: yirmi bir, İ: on iki N: on yedi şeklindedir. Bunlar toplamda 124 eder. 1+2+4= 7 yapar. 7 sayısı; iç bilgelik ve sezgi anlamlarına gelir. Doğru seçimleri yapan, maneviyatı ve sezgileri kuvvetli kişileri işaret eder. Ayrıca iyi şansı da temsil eden bir sayıdır.

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılmaktadır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür. Rozerin ismine benzer isimler erkek bebekler için; Robin ve Rodin, kız bebekler için ise; Reyhan, Rojbin, Reyyan, Rengin, Berrin ve Nesrin isimleri bulunur.

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekmektedir. Rozerin ismi caiz mi? Sorusuna Rozerin isminin bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere isim konulmadan önce o isme sahip ünlüler de dikkat çeker. Rozerin ismine sahip olan ünlüler bulunmamaktadır.

2003 yılında yayınlanan Kara Gün adlı dizide Rozerin karakterini Özge Borak canlandırmıştır.

rozerin-isminin-anlami-75198
Rozerin İsminin Anlamı

Rozerin isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Oruç Tutan, Oruçlu

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Rozerin ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Rozerin ismini kullanan 6.117 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Rozerin ismini kullanan 736 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Rozerin ismini kullanan 63 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Rozerin ismini kullanan 213 kişi bulunmaktadır.

Rozerin isminin Türkiye sıralaması

Rozerin en çok kullanılan 1356. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 641. isimdir.

Rozerin ismini kullananların sayısı, son bir yılda 110 kişi artmıştır.

Rozerin isminin Harf Analizi

Kişiye Rozerin ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Rozerin İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Rozerin ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Rozerin isminin anlamını gözden geçirin!

Rozerin İsminin Numerolojisi

Rozerin isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

R: yirmi bir
O: on sekiz
Z: yirmi dokuz
E: altı
R: yirmi bir
İ: on iki
N: on yedi
TOPLAM: 124

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap