Rimel Lekesi Nasıl Çıkar?

  Günümüz kozmetik sektörü göz önüne alındığında rimel favoriler arasında gösterilebilecek bir üründür. Her markanın farklı modellerle kadınların karşısın..

Günümüz kozmetik sektörü göz önüne alındığında rimel favoriler arasında gösterilebilecek bir üründür. Her markanın farklı modellerle kadınların karşısına çıktığı piyasada çok sayıda rimel çeşidine ulaşabilmektesiniz. Hatta bunu yalnızca kadınlara özgü bir makyaj ürünü olarak göstermek yanlış olacaktır. Artık metroseksüel erkeklerin sıklıkla kullandığı ve gözlerine çektiği rimel sayesinde daha derin gözlere sahip olduklarını görüyoruz.

Ana kullanım halen daha kadınlarda olsa da unisex olarak kullanılan ürünler arasında sayılabilir. Peki ya göz makyajının temelini oluşturup tüm güzelliği ortaya çıkaran bu aracın temizliği nasıl yapılır? Rimel temizliği genellikle akması sonucunda başımıza gelen bir hadisedir. Rimel neden akar sorusuna baktığımızda ise buna en büyük sebep hava şartlarıdır. Örneğin yağmur rimel sürdüğünüzde en büyük düşmanınız olacaktır.

Yağmur ya da su faktörünü hesaba katarsak rimel lekesi tüm yüzümüze, bilhassa göz çevremize yayılabilir. Bunu arındırmak içinse farklı yöntemler mevcuttur. Sağlıklı bir makyaj temizliği için yanlış uygulamalardan kaçınmamız gerektiğini biliyoruz. Fakat bunu uygulamalar kadar dikkate aldığımız pek söylenemez.

Rimel İzi Çıkar Mı?

Rimel akmasıyla oluşan lekelerin temizlenmesi için herkesin başvurduğu en pratik yöntem ıslak mendildir. Maalesef çoğunun içerisinde kimyasal temizleyiciler ve alkol bulunduğu için başta gözünüze, sonrasında ise cildinize zarar verebilirler. Bu nedenle özellikle gözünüze yakın noktada bulunan rimeli ve rimel lekelerini temizlemek için ıslak mendil kullanmamanızı öneriyoruz.

Eğer makyaj temizlik solüsyonunuz varsa, bu solüsyonu makyaj pamuğu ya da temiz bir peçeteyle rimel lekesinin üzerine uyguluyorsanız en doğrusunu yapıyorsunuz.

Buna ek olarak ise rimel izi silmek için krem çok önemli bir faktördür. Bir miktar kremi rimel izi olan yere dağıtın ve sonrasında pamuk yardımıyla silmek suretiyle kremi güzelce yüzünüzden toparlayın. Krem hem rimel izini yok edecek hem de cildinizin nem dengesini koruyacaktır.

Rimel lekesinin üzerine yüzünüzü yıkamak suretiyle bu izlerden kurtulmayı düşünüyorsanız büyük yanılgı içerisindesiniz. Su daha fazla dağılmasına ve özellikle yüzünüzün birçok noktasına karışmasına sebep olacaktır. Haliyle daha akışkan hale gelecek olan rimelin yüzünüzde simsiyah bir görünüme sebep olacağı konusunda hepimiz hemfikiriz.

Rimel Lekesi Yastıktan Nasıl Temizlenir?

Bazen durum sandığımızdan farklı olarak rimel lekesini çıkarmaktan ziyade farklı boyutlara geçer. İş hayatının yorucu olması, sosyal hayatla bir arada yürütme gayesi derken eve geldiğiniz geç bir vakitte rimellerinizi silmeden yatmak isteyebilirsiniz. Dolayısıyla rimel temizliği yapmadan yatmak demek doğrudan tüm yatağınızın bu lekeyle belenmesi anlamına geliyor.

Başta yastığınızın kılıfı olmak üzere siyah lekeler ve çizgiler sabah size merhaba diyebilir. Bu durumda ne yapacağınızı bilmiyorsanız suyla silmeye çalışmadan evvel bir kez daha düşünün. Çünkü yüzünüzdeki rimel lekesini suyla silerken dağıldığını sabah unutabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz ürünler arasında cildiniz için tercih ettiğiniz nemlendirici kremler olabilir. Bu tip kremler lekeleri yumuşatacak ve daha kolay çıkmasını sağlayacaktır. Ancak asıl unutulmaması gereken nokta rimel izinin ne kadar yayıldığıdır. Eğer çok fazla yayılmışsa ve dağınık yatmanızın karşılığı olarak tüm rimel yastığa akmışsa vazelin ile tüm lekenin üzerini yumuşatabilirsiniz.

Vazelin dışında kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise gliserindir. Gliserini suyla karıştırarak uygulamanız mümkündür. Ancak ister krem, ister vazelin ya da gliserin kullanın sonuç değişmeyecektir. Her halükarda bu lekelerden silerek kurtulmak mümkün değildir. Yapacağınız işlemlerin başında bu yumuşatma olsa da sonrasında makinede ya da elde bir şekilde yıkama işlemini uygulamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap