Rikkat İsminin Anlamı

Rikkat İsminin Anlamı

Rikkat, Arapça kökenli özellikle kız çocukları için tercih edilen bir isimdir. Güzel anlamları sebebi ile birçok kişi Rikkat isminin anlamı konusunda detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadır. ‘’ İncelik ve Yufka Yüreklilik’’ anlamlarına gelmektedir. Nazik ve sevecen kişileri tanımlamak için de kullanılmaktadır. Çocuklar için okunuşu kolay güzel anlamlı isimlerin tercih edilmesi daha uygun olacaktır.

Anne ve babalar çocukları için genellikle Kur’ an da geçen isimleri tercih etmektedir. Bu nedenle birçok kişi Rikkat ismi Kur’ an da geçiyor mu sorusuna cevap aramaktadır. Arapça kökenli olmasına rağmen Rikkat ismi Kur’ an da geçmemektedir. Kur’ an da geçmeyen okunuşu güzel ve anlamlı birçok isim bulunmaktadır. Kur’ an da geçmiyor olması bu ismin koyulmayacağı anlamına gelmemektedir.

Bebek sahibi olacak kişiler çocukları için bu ismi tercih etmeden önce Rikkat ismi kişilik analizi konusunda da araştırmalar yapmaktadır. Rikkat ismi kişilik analizi şu şekildedir; duyguları yoğun bir şekilde yaşayan kişilerdir. İç dünyalarındaki duygu yoğunluğunu dışarıya yansıtırlar. Bitmek bilmeyen enerjiye sahiptirler. Sıcakkanlı ve sevecen olmaları en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Önsezileri çok kuvvetlidir. Cesur kişilikleri sayesinde karşılaştıkları sorunlar karşısında en iyi çözüm yolları üretmektedir. Liderlik vasıflı olmaları sebebi ile bulundukları ortamlarda söz sahibi kişilerdir. Düzgün ve etkili konuşmaları sebebi ile topluluk önündeki konuşmalarında birçok kişinin dikkatini çekerler.

Kişilik analizinin yanı sıra Rikkat isimli kişilerin fiziksel özellikleri de dikkat çekmektedir. Uzun boylu sağlam yapılı kişilerdir. Köşeli belirgin yüz hatları ve koyu renkli düz saçları ile dikkat çekerler. Kararlı ses tonları topluluk önündeki konuşmalarında dikkat çekmeyi başarır. Dış görünüşüne önem veren bakımlı kişilerdir. Güzellikleri ile birçok kişiyi etkisi altına almayı başarırlar.

Her isimde olduğu gibi Rikkat ismine benzeyen isimler de bulunmaktadır. Radiye, Raziye, Raife, Şefika, İfakat, Sadakat, Hilkat, Hakikat, Firkat gibi isimler ile benzerlik göstermektedir. Çocuklara koyulan isimler bir ömür boyu onları temsil edeceğinden dolayı okunuşu kolay güzel anlamlara sahip isimlerin tercih edilmesi daha uygun olacaktır.

Özellikle son dönemlerde giderek yaygınlaşan Rikkat ismini birçok ünlü çocukları için tercih etmektedir. Bunun yanı sıra Rikkat isimli ünlüler de bulunmaktadır. Rikkat Uyanık; Barış Manço’ nun annesi Türk sanat müziğinin önemli isimlerindendir. Rikkat Kunt; Tezhip sanatının en önemli isimlerinden biridir. Güzel anlamlara sahip olmasından dolayı giderek yaygınlaşan güzel bir isimdir.

Ebeveynler çocuklarına bu ismi koymadan önce Rikkat ismi harf analizi konusunda da araştırmalar yapmaktadır. Çağrışımlarına göre Rikkat ismi harf analizi: H; sert bir yapıya sahip kişilerdir. Karar vermede güçlük çekerler. Tereddüt hayatlarında her zaman vardır. İ; kırılgan ve duygusal yapıya sahip kişilerdir. Duygularını dışarıya yansıtmaktan hoşlanmazlar. K; iş hayatlarındaki üstün başarıları dikkat çeker. Mantıklı kararları başarıyı da berberinde getirmektedir. K; yaratıcı karaktere sahip olmaları iş yaşantılarında yaşadıkları sorunların kısa sürede giderilmesi açısından oldukça önemlidir. A; enerjik bir yapıya sahip kişilerdir. Bitmek bilmeyen enerjileri iş hayatlarında başarıyı beraberinde getirmektedir. En sonuncu ve en önemlisi T; duygularını dile dökmekte zorlanırlar. Özel yaşantılarında içine kapanık kişilerdir.

Anne ve babalar çocukları için seçtikleri isimlerin Kur’ an da geçiyor olmasının yanı sıra dini açıdan herhangi bit sakınca olmayan isimler olmasını tercih etmektedir. Bu nedenle birçok kişi Rikkat ismini koymak caiz mi sorusunu araştırmaktadır. Koyulmasında dini açıdan sakıncalı bir durum olmaması sıkça tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında yer almaktadır.

rikkat-isminin-anlami-28015
Rikkat İsminin Anlamı

Rikkat isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – İncelik, Yufka Yüreklilik.
  • 2 – İncelik, naziklik. Sevecenlik, acıma duygusu

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Rikkat ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Rikkat ismini kullanan 22 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Rikkat ismini kullanan 6 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Rikkat ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Rikkat ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Rikkat isminin Türkiye sıralaması

Rikkat en çok kullanılan 8777. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 3612. isimdir.

Rikkat isminin Harf Analizi

Kişiye Rikkat ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Rikkat İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Rikkat ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Rikkat isminin anlamını gözden geçirin!

Rikkat İsminin Numerolojisi

Rikkat isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

R: yirmi bir
İ: on iki
K: on dört
K: on dört
A: bir
T: yirmi dört
TOPLAM: 86

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap