Ria İsminin Anlamı

Ria İsmi

Ria İsminin Anlamı Bebek sahibi olmayı bekleyen ailelerin çocuklarına, onun hayatını hem söyleniş hem anlam bakımından olumsuz etkilemeyecek isimleri seçebilmeleri için, küçük araştırmalar yapmaları ve genel itibariyle isimlerin ilk anlamlarıyla değil de, daha derin anlamları üzerinde düşünmeleri gerektiği tavsiye edilebilir. İsimlerin kişiler üzerinde ayrı bir etki yarattığı ve kişilerin isimleriyle özdeşleştiği yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

Kız çocuklarının daha hassas yapılarından kaynaklı olarak onların hayatını olumsuz etkilemeyecek isimlerin tercih edilmesi, bu anlamda göz ardı edilmemelidir. Ria ismi bu yönüyle hem duyulmamış hem de anlamı itibariyle olumlu olabilecek kız isimlerinden biridir.

Çocuklara Kur’an’da geçen isimleri koymayı tercih etmek, tamamen ailelerin bakış açısıyla ilgilidir. Bu nedenle Ria ismi Kur’an’da geçiyor mu? Sorusu akılları çeliyorsa, bu ismin Kur’an’da yer almadığını söylemek gerekir.

“Düzgün ve temiz”, Ria isminin anlamı olarak bilinmektedir. Bunun yanında,” koy ve körfez” manalarına gelmektedir. İsmin bir diğer anlamı, “gelgit olayının olduğu bölgelerde, bu olaydan dolayı meydana gelen akıntıların etkilediği kıyılarda, akarsu önlerinin huniye benzer şeklinde genişlemiş durumu” şeklindedir.

İsmin bu üç anlamına bakıldığında, dinen ve ahlaken, çocuklara konulmasında herhangi bir sakıncanın olmadığı söylenebilir. Arapçada da yer alan ve İspanyolca kökenli Ria isminin tek başına fazla kullanılmadığını, yabancı kökenli pek çok benzer kullanımı olduğunu belirtmek mümkündür. Maria şeklindeki haliyle oldukça sık karşılaşılmaktadır.

Ülkemizde henüz kullanımına rastlanılmayan bu ismin, popülerliği daha çok yurt dışında demek doğru olur. Yapılan istatistikler ele alındığında, dünyada en çok kullanılan 36. 478. İsim olarak bilinmektedir.

Hem kısa hem de zarif bir söylenişe sahip olmasından dolayı, insanlar üzerinde pozitif bir etki yaratan Ria isminin analizi yapıldığında bu isme sahip olanların, dikkat çekici, alımlı ve etkileyici bir görüntüye sahip oldukları fark edilebilir. 

Auraları oldukça yüksek olabilecek bu kişilerin insanların kalbini kısa sürede kazanabilmeleri, çok doğal bir durumdur. Bununla beraber mesafeli halleriyle de, çekiciliklerini artırabilme özellikleri vardır. Zaman zaman düşünce yapısı ve ruh hali değişkendirler.

İsmin tınısı diğer insanlarda oldukça iyi hisler bırakırken, oldukça sosyal yapıda olmaları olumlu özelliklerindendir. Hedeflerinin peşinde özgürce koşmaları, bu kişilerin tabiatlarında bulunmaktadır. Dışa dönük, aktif, yaşamı seven ve gelişimine önem veren yapılarıyla, hayatın her alanında deneyimlere açık olmalarıyla tanınabilmeleri muhtemeldir.

Bu özelliklerinin yanında olumsuz özellikleriyle tanınabilirler. Yılmayan, duygularını  bastırmayı bilen dışarıdan güçlü dursa da, özünde kolayca incinmeye müsait ve aşırı yüksek duyguları olan, şüpheci kişiler oldukları gözlemlenebilir. İsmin yansıttığı duyguyla birlikte, oldukça sağlıklı ve enerjik yapıda göründükleri söylenebilir. Tüm bunlarla örtüşen duru ve dik bir duruşa sahip olmaları söz konusu olabilir.

Bu Ria isminin insanlar üzerinde efekti olmakla birlikte, insanların duyduklarında bilinçsiz olarak aldıkları hissiyat olmaktadır. Böylece Ria isminin karakteristik özellikleri haline geldikleri görülebilmektedir.

Enerjisi oldukça yüksek Ria isminin harf analizi, anlam ve tınısıyla aynı yönde rüzgar estirebilmektedir. R harfi, tereddütlü bir titreşim yaratır, i harfi de bunu destekleyici şekilde hassasiyet yükleyen bir yansıma oluşturmaktadır. Tüm bunları dengeleyen a harfi, enerjik ve girişken bir hava oluşturur.

Çocuklarına farklı ve duyulmamış bir isim koymak isteyenler için, Ria ismini tek ya da yanında farklı isimlerle beraber kullanma önerileri yapılabilir. Lia, Baria, Beria, Zeria gibi isimler, Ria ismine benzer isimler olarak tercih edilebilir.

Ülkemizde ve dünyada, Ria ismindeki ünlüler ve dizi ya da film karakterleri herhangi bir kayıtta bulunmamıştır. Bunla beraber ses ve söyleniş bakımından Ria ismine yakın isimler, araştırıldığında bulunabilmektedir.

ria-isminin-anlami-62356
Ria İsminin Anlamı

Ria isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – düzgün temiz

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Ria ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ria ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Ria ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Ria ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Ria ismini kullanan bulunmamaktadır.

Ria isminin Türkiye sıralaması

Ria en çok kullanılan 36478. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 15849. isimdir.

Ria isminin Harf Analizi

Kişiye Ria ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ria İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ria ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ria isminin anlamını gözden geçirin!

Ria İsminin Numerolojisi

Ria isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

R: yirmi bir
İ: on iki
A: bir
TOPLAM: 34

Ria ismi farklı kültürlerde ve coğrafyalarda kullanılan bir isim olduğu için çeşitli ünlü kişiler bu ismi taşımaktadır. İşte bazı ünlü Ria isimleri:

  1. Ria Antoniou: Yunan model ve oyuncu. “Pireli Takvim”de yer almış ve uluslararası moda dergilerinde çalışmıştır.
  2. Ria Miranda: Endonezyalı moda tasarımcısı. Geleneksel Endonezya motiflerini modern tasarımlarla birleştirerek tanınmıştır.
  3. Ria van Dyke: Avustralyalı yüzücü. 1980 Yaz Olimpiyatları’nda altın madalya kazanmıştır.
  4. Riaad Moosa: Güney Afrikalı komedyen ve doktor. Stand-up gösterileriyle tanınmaktadır.
  5. Riaad Norodien: Güney Afrikalı futbolcu. Cape Town City FC’de forma giyen bir orta sahadır.

Bu isimler, Ria ismini taşıyan bazı ünlü kişilere örnek olarak verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap