Rey İsminin Anlamı

Rey İsminin Anlamı

Farklı ve kısa isim araştırması içinde olanların karşısına Rey ismi çıkmaktadır. Bebekler için düşünülen ismin kısa olması akılda kalmasını sağlar. Üstelik söylenmesi de kolay olur. Peki Rey isminin anlamı nedir? Bu isim çocuklara verilebilir mi konusu merak edilir.

İsmin anlamı öncelikle kırmızı demektir. Ama kelime anlamlarına ve sözlükteki yerine de bakmak gerekir. Rey isminin Türkçe anlamı, görüş ve görme yetisi, kanı olmaktadır. Arapçadan dilimize geçmiştir.

Bu isim erkek bebekler için verilir. Rey isminin anlamı TDK’ya göre oy, düşünce, fikir, görüş demektir. İsteyen kişiler bu anlamları gözden geçirerek erkek çocukları için ismi tercih edebilir.

Ülkemizde bu ismi tek başına olarak kimse bulunmaz. Yanına ek alarak kullanılmaktadır. Reyhan, Reyyan gibi. Rey ismi Kur’an da geçiyor mu diye baktığımızda geçmediğini görmekteyiz. En çok kullanılan 36.472’inci isimdir. Erkek isimleri arasında 10.303’üncü sırada bulunur.

Her isme ait analizler yapılmaktadır. Kişiler bu analizleri inceleyerek isimle ilgili ayrıntılı bilgilere de ulaşabilirler. Rey isminin analizi yapılacak olunursa; bu kişilerin çevresinin geniş olmadığına rastlanır. Dostları konusunda seçici davranırlar. O yüzden az dostları vardır. Herkesle samimi olmak istemezler. Sevdiği kişiyi tam anlamıyla severler ve ona bağlanırlar. Heyecanlı ve hareketli kişilikleri bulunur.

Olumlu özellikleri içinde yaratıcı ve arkadaş canlısı olduğu söylenebilir. Ama herkesle arkadaş olmak istemezler. Sosyal, hoşgörülü, iyimser, nezaketli, adil yapıları bulunur. Eğlenmeyi ve lüksü seven kişiler olduğunu söyleyebiliriz.

Olumsuz özellikleri arasında detaycı ve zor memnun olan bir yapıda olmaları bulunur. Biraz kuşkucu yapıları vardır. Titiz kişilerdir. Bu özellikler bazen çevresi tarafından ters karşılanabilir. 

Fiziksel özellikleri için atletik bir yapıda olmaları öncelikle dikkat çekmektedir. Pürüzsüz ciltleri, küçük gözleri, kısa çeneleri, düz saçları bulunur. Genellikle gamzesi bulunur. Kalın ve gür bir sesle konuşurlar.

Karar verilecek ismin araştırılmasında kişilik analizleri anne babalar tarafından merak edilmektedir. Bu analizlerde çocuğun karakter yapısı da ortaya çıkmaktadır. Rey isminin kişilik analizi yapılacak olunursa; bu kişilerin mücadeleci bir ruha sahip oldukları görülür. Karşılaştıkları zorluklarla mücadele etmesini bilirler. Geçmişte yaşadığı olumsuzluklardan da ders alırlar. Aynı yanlışı yapmaktan kaçınırlar.

Seçim yapacağınız isimle ilgili sakıncalı bir taraf var mı konusu da önemlidir. Yani ismin caiz olup olmadığı araştırılır. Rey ismi caiz mi konusu bu bağlamda merak edilir. Bu isim sakıncalı isimler listesinde değildir. İstenirse tek başına ya da ikinci isim olarak kullanılır.

İsimde bulunan harflerin alfabedeki karşılığı isim numerolojisinde incelenmektedir. Buna göre Rey ismin numerolojisi R 21, E 6, Y 28 olmaktadır. Toplamı da 55 olarak değerlendirilir.

İsimlerin benzerleri konusu her zaman araştırmalar içinde yer almaktadır. Kişiler isim araştırması içindeyken o isme benzeyenler nelerdir konusu da merak edilir. Rey ismine benzeyen isimler için; Reyhan, Reycan, Reyyan, Reyhani, Reyn, Reyhun, Reynald isimleri örnek verilebilir.

İran’ın Tahran kentinde Rey şehri bulunur. Bu şehir Selçuklu dönemine kadar önemli tıp ve bilim merkezi olarak bilinmektedir. Rey ismini taşıyan ünlü var mı diye baktığımızda Reymen adında şarkıcımızın olduğunu görmekteyiz. Asıl adı Yusuf Aktaş olan şarkıcımız Reymen ismini kullanmaktadır.

Ayrıca İngiliz oyuncu Dais Ridley tarafından canlandırılan Star Wars filminde Rey bir karakterin ismidir. Rey isimli bayan şarkıcının da bazı klipleri ve şarkıları internette yayınlanmaktadır. Lana Del Rey adında Amerikalı şarkıcı ve söz yazarının olduğu da bilinmektedir.

rey-isminin-anlami-51275
Rey İsminin Anlamı

Rey isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kırmızı

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Rey ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Rey ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Rey ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Rey ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Rey ismini kullanan bulunmamaktadır.

Rey isminin Türkiye sıralaması

Rey en çok kullanılan 36472. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 10303. isimdir.

Rey isminin Harf Analizi

Kişiye Rey ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

Rey İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Rey ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Rey isminin anlamını gözden geçirin!

Rey İsminin Numerolojisi

Rey isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

R: yirmi bir
E: altı
Y: yirmi sekiz
TOPLAM: 55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap