Reha İsminin Anlamı

reha-isminin-anlami-68696

Reha İsminin Anlamı Nedir?

Dünyaya gelecek olan bebekler için anne babalar isim telaşı yaşamaktadır. Her şeyde olduğu gibi ismin de en güzelini arayıp bulmak ve çocuklarına vermek istiyorlar. Reha ismi erkek ve kız çocukları için tercih edilen uniseks bir isimdir. Birden fazla anlamı olan Reha isminin anlamı hafif bir rüzgar, iyi ve güzel konuşan kimse ve kurtuluştur. Türk Dil Kurumu ise bolluk, genişlik ve varlık olarak tanımlamıştır. 

İsim seçiminde genellikle dikkat edilen bir diğer husus ismin Kuran’da geçip geçmediğidir. Bu nedenle Reha ismi Kuran’da geçiyor mu? sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Bu isim Kuran’da geçmiyor ancak konulmasına engel olacak sakıncalı bir isim değildir. Bu nedenle tereddüt etmeden yeni doğan çocuklara verilebilecek bir isimdir. 

Ülkemizde Reha ismini kullanan toplamda 1538 kişi vardır. Bunların 451’i İstanbul’da yaşarken 130’ü İzmir’de 121’i de Ankara’da bulunmaktadır. En çok kullanılan isim sıralamasında Reha ismi 2390. sırada yer almaktadır. Son 1 yılın verilerine bakıldığında ülke genelinde toplam 7 kişi daha bu ismi kullanmaya başlamıştır. 

Bir isim tercihinde bulunmadan önce o isme dair uzmanlarca yapılan analizi incelemek doğru tercih yapma noktasında etkili olabilir. Bu durumda Reha isminin analizi incelendiğinde bütün duygularını oldukça yoğun yaşadıklarını görüyoruz. Duygularını uçlarda yaşayarak aniden çok sinirlenip biranda sakinleşirler. Kin tutma özellikleri yoktur. Etrafındaki insanların etkisinde çok fazla kalırlar. Ön planda olmayı seven bu kişiler bulundukları her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi her zaman başarırlar. 

Neşeli, enerjik, dışa dönük, kendine güvenen kişiler olmaları taşıdıkları olumlu özelliklerdendir. Ayrıca cömert, dürüst, sadık, iddialı, sıcak kanlı ve yaratıcı kimselerdir. Engel tanımayan yönleri nedeniyle oldukça cesaretli kimselerdir. Bu özellikleri sayesinde hayatlarına heyecan katacak yeni şeyler keşfetmekten kaçınmazlar. Bu isme sahip kişilerin olumsuz özelliklerine bakacak olursak tutucu, fazla sahiplenici, alıngan ve hassas oldukları tespit edilmiştir. Fiziksel özellik olarak uzun ve dolgun bir yüz yapısına ve açık kestane rengi saçlara sahiptir. Kişiye ismiyle hitap ederken harflerin ses titreşimi o kişinin kişiliğine anlamlar yükler. Bu durumda Reha isminin harf analizi şu şekildedir. R harfi sürekli tereddüt halinde olan birini çağrıştırır. İsimlerde olmasa da olur. E harfi sıkıntılı durumlarda mücadeleci bir ruhu temsil eder. Ad veya soyad içinde bir e harfi olması önerilir. H harfi sakinliği ve durağanlığı temsil eder. İsimlerde olmasa da olur. A harfi ise kişide atılgan ve enerjik bu hâl oluşturur. Ancak isim içerisinde ikiden fazla bu harfe yer verilmemesi önerilir. İki kardeş için isim aranıyor ve bunların benzer olması isteniyor ise Reha ismine benzer isimler vardır. Bunlar Reva, Rıza, Deha ve Emrehan gibi isimlerden oluşmaktadır. Ayrıca Reha ismindeki ünlüler sunucu ve TV programcısı Reha Muhtar, yönetmen ve senarist Reha Erdem, sinema ve tiyatro oyuncuları olan Reha Yurdakul ve Reha Özcan en çok tanınan ünlülerdendir. Uzman kişilerce tespit edilen Reha isminin kişilik analizi doğrultusunda bu isme sahip kişiler temiz ve düzenlidirler. Günlük hayatlarında her zaman planlı ve programlı bir kişi olarak bilinirler. Sorumluluk sahibi olan bu kişiler bu tavırlarıyla çevrelerinde de sevilen ve saygı duyulan kimselerdir. Arkadaş ve partner seçiminde kendi gibi sorumluluk sahibi kişileri seçerler. Saygı gösterir ve saygı da beklerler. Merhametsiz insanlardan hoşlanmazlar. Çok çalıştıkları için maddi sıkıntı çekmezler. Çalışkan yapıları sayesinde iş hayatında çok çabuk yükseliş gösterirler. 

reha-isminin-anlami-68696
Reha İsminin Anlamı

Reha isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Hafif Bir Rüzgar
  • 2 – İyi Ve Güzel Konuşan Kimse
  • 3 – Kurtuluş, kurtulma
  • 4 – Ar. Bolluk, genişlik, varlık.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Söylenişi: reha:
Kuran ‘da geçmiyor.

Reha ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Reha ismini kullanan 1.538 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Reha ismini kullanan 451 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Reha ismini kullanan 121 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Reha ismini kullanan 130 kişi bulunmaktadır.

Reha isminin Türkiye sıralaması

Reha en çok kullanılan 2390. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1153. isimdir.

Reha ismini kullananların sayısı, son bir yılda 7 kişi artmıştır.

Reha isminin Harf Analizi

Kişiye Reha ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Reha İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Reha ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Reha isminin anlamını gözden geçirin!

Reha İsminin Numerolojisi

Reha isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

R: yirmi bir
E: altı
H: on
A: bir
TOPLAM: 38

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap