Ptt Barkod Sorgulama Nasıl Yapılır? Site Adresi Nedir?

ptt-barkod-sorgulama-nasil-yapilir-site-adresi-nedir-76525

Ptt Barkod Sorgulama Nasıl Yapılır? Site Adresi Nedir? PTT uzun senelerdir ülkemizde hizmet vermektedir. Kargo gönderi ve alımlarınızı barkod numarsaı ile sorgulamanız gerekir. Site adresinden kolayca yapılır.

Ptt Barkod Sorgulama PTT çok eski tarihli olarak Osmanlı Devleti döneminde yabancılarla posta alışverişi yapmak için Posta Nezareti adıyla kurulmuştur. O zamandan bugüne posta ve kargo işlemlerinde vatandaşların ilk uğrak yeri olmuştur.

PTT vatandaşlara posta ve kargo gönderiminde hızlı ve uygun fiyatlarla gönderi sağlamaktadır. Gönderilerin takibi, kargonun nerede olduğu konusunda anında haber almak çok pratik hale gelmiştir.

Gönderilerinin durumunu kontrol etmek için PTT kargo takip sorgulama barkod numarası ile kolaylıkla yapılabilir. Türkiye’nin en gelişmiş posta ve kargo ağı olan PTT müşterilerine kolay ve pratik gönderi olanağı sunarak barkod sistemi kullanmaktadır. Barkod kodunun sisteme girilmesiyle kargonun nerede ne durumda olduğu kolaylıkla öğrenilmektedir.

PTT Kargo Takip Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Müşterilerine kolay ve pratik hizmet vermek için barkod sistemi kullanan PTT, posta ve kargo gönderilerinde kargo barkod no sorgulama yaparak kargonun durumu ve nerde olduğu konusunda pratik bir şekilde bilgi sahibi olunabilir.

Ptt Barkod Sorgulama

PTT kargo takibi için http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresine girilerek gönderinin üzerinde bulunan barkod numarası ile PTT kargo takip sorgulama yapılır ve gönderinin durumu hakkında bilgi sahibi olunabilir.

PTT kargo takip sorgulama nasıl yapılır sorusuna cevap almak için ilk önce PTT internet adresine girilerek gönderi takip seçeneği seçilir. Daha sonra ekranın üst kısmında bulunan kutucuğa gönderinin üzerindeki barkod numarası yazılır. Barkod numarası yazılırken numara içerisindeki harfler büyük harf olarak yazılmalıdır.

Barkod numarasını yazıktan sonra alt kısımda güvenlik kodu girilecektir. Güvenlik kodu ekranda görülen 3 harf ve 2 rakamdan oluşan koddur. Güvenlik kodu her kargo takibi yapılacağı zaman değişir. Doğru ve eksiksiz girilmesi gerekir. Daha sonra sorgula butonuna tıklanarak kargo durumunun görüleceği sayfaya yönlendirilir. Bilgi amaçlı verilen kargo takibi müşterilere kargolarının durumlarıyla ilgili bilgilendirme yapar.

PTT Kargo Kargom Nerede?

PTT’den yapılan kargo gönderilerinde gönderi barkod numarası ve güvenlik koduyla kolaylıkla kargonun durumu hakkında bilgi sahibi olunabilir. Gönderi takibi sayfasına gidip gönderi barkod numarası ve güvenlik numarasını girerek kargo durumunu ve kargonun nerede olduğuyla ilgili bilgiler yer alan PTT kargo takip sayfasına yönlendirilir.

Bu sayfa da müşteriye gönderi barkod numarası, göndericinin isim, soy isim ve adres bilgileri, alıcının isim, soy isim ve adres bilgileri, gönderinin kabul tarihi, gönderinin kabul edildiği işyeri bilgileri, kargonun ağırlığı hakkında bilgi, kargonun teslimatı için verilen ücret, ödeme şart, bedel bilgileri, ödeme tipi ve ek hizmetler, gönderinin türü gibi birçok açıklama sunulur.

Ayrıca teslimat sırasında son durum ve telim durumunu gösteren bilgiler de yer alır. Müşteri teslimat açıklaması, teslimatın kim tarafında teslim alındığı, teslim tarihi, mazbata teslim tarihi ve açıklaması, mazbata dosya numarası, sözleşme teslim açıklaması, sözleşme teslim tarihi ve teslim alan kişinin adı ve soyadı, alma haber kaynağı teslim tarihi ve açıklaması, teslim alan kişinin ismi, son işlem açıklaması, son işlem tarihi ve teslim alan kişinin ismi bilgilerine ulaşabilir.

Özellikle yurtdışı kargo gönderilerinde ayrıntılı olarak bu bilgilerin yer alması gönderi yapan kişinin işini kolaylaştırıp kargo takibini yapmasını kolaylaştırmaktadır. Sadece yapılması gereken yurt içi ya da yurt dışı gönderi takibi sayfasına gidip gönderi barkod numarası ve güvenlik kodu ile sorgulama yapıp tüm bilgilere ulaşmak olacaktır.

Gönderi sahiplerinin en çok merak ettikleri PTT kargo kargom nerede sorusu olmaktadır. Gönderi takibi sayfasında sorgulama yaptıktan sonra açılan bilgilendirme sayfasında PTT işyerine geliş zamanı, PTT işyerinden çıkış zamanı, vardığı şubeye ne zaman ulaştığı, vardığı şubede kalış zamanı, PTT iletişim bilgileri, kargonun dağıtıma çıktığı zaman, kargonun teslim edilme zamanı gibi bilgiler kargoyu zamanında teslim alam için ulaşılabilecek önemli bilgilerdendir.

PTT İletişim Telefon Numarası & Müşteri Temsilcisi

Gönderinin takibi internet adresinden kolaylıkla yapılabileceği gibi 444 1 788 numarayı arayarak PTT müşteri temsilcisi ile görüşerek gönderinin durumu öğrenilebilir. Ayrıca PTT işyeri şubesi de aranarak müşteri numarası ile gönderi barkod numarası ile sorgulama yaparak kolaylıkla gönderinin durumu öğrenilebilir.

Müşteriler gönderi yaparken korktukları durum kargonun kaybolma ihtimali olup olmadığıdır. Gönderi hakkında bilgi almak isterler. PTT müşterilerine bu durumlarıyla ilgili kolaylık vermektedir. Müşteriler isterse internet sitesi üzerinden, istenirse PTT kargo müşteri hizmetleri numarasından ya da PTT işyeri aranarak kargolarla ilgili bilgilere ulaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol