Prezervatif Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Etmeli

Prezervatiflerin genel kullanım amacı genellikle gebelikleri önlemek olsa bile prezervatif seçiminin doğru yapılmasıgonore gibi cinsel yollar ile bula…

Prezervatif Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Etmeli.Prezervatiflerin genel kullanım amacı genellikle gebelikleri önlemek olsa bile prezervatif seçiminin doğru yapılmasıgonore gibi cinsel yollar ile bulaşan hastalıklardan da korunma da önemli bir görev üstlenir. Kondom seçimi sırasında tercihlerin iyi belirlenmesi gerekir ve hem zevk almanızı hem de korunmanıza yardımcı olacak bir prezervatif seçmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Cinsel ilişki sırasında prezervatif istenmeyen sorunların önüne geçmek için kullanılıyor olsa bile bu konuda prezervatiflere güvenmemek gereklidir. Elbette istenmeyen gebelik gibi durumları engellemenin tek yolu prezervatif kullanmak değildir.

Birlikte olduğunuz kişinin gebeliği önlemeye yarımcı haplardan almasına da isteyebilirsiniz. Yeni doğanlar güzeldir fakat çocuk ile birlikte gelen sorumlulukları almak istemeyebilirsiniz.

Prezervatif Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Etmeli
Prezervatif Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Etmeli

Prezervatif Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her ne kadar korunuyor olursanız olun her zaman istenmeyen bir gebelik durumu ile karşılaşma riskiniz bulunmaktadır. İyisi mi yanlış anlaşılmaların önüne geçmek adına her şeyi en baştan konuşmalısınız. Çünkü ilişkiler iletişim ve güven ile mümkün olmakta.

Tüm bu durumlar kondom üreticilerinin büyük bir pazar oluşturmasının nedenleri olarak gösterilebilir. Sürekli olarak farklı ve yeni kondomlar üretilerek korunma ve zevk en üst düzeyde tutulmaya çalışılıyor. Bu kadar fazla çeşit ve çok fazla marka olmasından dolayı kondom seçerken dikkat etmeniz gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Prezervatif Seçiminde Bilinmesi Gerekenler?

Penis Boyutunu Öğrenin

Prezervatif almadan önce en fazla dikkat edilmesi gereken konuların başında penis boyutu gelmektedir. Genellikle bir sorun yaşanmıyor olsa da küçük boyutlu bir kondom rahatsız edici olabilir. Neyse ki bu rahatsızlığı ortadan kaldırmak adına prezervatif üreticileri boyutları çeşitlendirdi.

Malzeme Kalitesi Önemlidir

Bir çok kişi için kondom da kullanılan malzemeler sorun çıkarmayacaktır. Fakat lateks alerjisi olan ya da bu tarz bir alerjiye sahip olan partnerler için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Lateks alerjisi olan kişiler poliizopren prezervatif, poliüretan ya da FC2 prezervatiflerini kullanabilirsiniz.

Doku Konusunda Partneriniz ile İletişim İçerisinde Olun

Prezervatiflere olan ihtiyaç arttıkça çeşitli dokulara sahip modelleri de artmakta. Sizin beğenmiş olduğunuz bir dokuyu partneriniz sevmiyor olabilir. Partneriniz ile kullanmak istediğiniz prezervatif dokusunu onunla da paylaşıp bunun hoşuna gidip gitmeyeceğini öğrenin.

Lezzet Çeşitleri Farklıdır

Tıpkı dokular gibi kondomlar da farklı aroma yağları ile lezzetlendirilmiş kondom çeşitleri de bulunmakta. Aromalı prezervatifler ilişkinize lezzet katmayı çoğu zaman başaracaktır. Fakat bu durumuda tıpkı doku konusunda yapmış olduğunuz gibi partneriniz ile konuşarak ortak bir karar almanızı öneririz.

Geciktirici Gerekir Mi?

Erken boşalma gibi problemleri olan erkekler için prezervatif üreticilerinin küçük bir dokunuşu işlerine yarayabilir. Bu tarz prezervatifler penis üzerine bulunan sinir uçlarını hafif bir şekilde uyuşturarak orgazmın gecikmesine yardımcı olur. Bu işlem adına az miktarda benzokain kullanır. Erken boşalma problemleri için pratik ve işe yarayan bir üründür.

Prezervatif Seçimi İçin Penis Boyu Nasıl Ölçülür?

Prezervatif seçimi yaparken boyut konusu en fazla sıkıntı çekilen konuların başında gelmektedir. Deneme yanılma yaparak birden fazla prezervatif alarak deneyip başarısız olmak yerine alışverişe başlamadan önce penis boyutunuzu ölçmeniz sizi büyük bir dertten kurtaracaktır.

Penis boyutu ölçmek için birkaç ufak araca ihtiyacınız var;

Cetvel, mezura ya da ip

Kalem

Kağıt

Tahmin edebileceğiniz üzere bu işlemi yapabilmek için ereksiyon durumunda olmanız gerekmektedir.

Çevresini ölçün. Bu iş adına ip ya da mezura kullanın. Penisinizin en kalın yerinden çevresini ölçün. Bunun için mezurayı penisinizin etrafına sarın.

Boyunu ölçün. Cetvel ya da mezurayı penisinizin en kök naktasında uç noktasına kadar tutarak ölçün.

Prezervatif Boyutları Nelerdir ?

Penis boyutunuzu ölçtüğünüze göre hangi prezervatif boyunun sizin adınıza daha uygun olduğu belirleme zamanınız geldi. Prezervatifler boyuna göre üç kategoriden oluşur fakat yine de ara ölçüler için üretilmiş olan prezervatifler de bulunur.

Prezervatif seçerken kullanacağınız ölçü birimi penis kalınlığı olacaktır.

4.7 inç (119 mm)’den az penis kalınlığına sahip bireyler snugger fit yani küçük boyutlu prezervatifleri kullanmalıdır.

4.7-5.1 inç arasında bir penis kalınlığına sahip kişiler ise düzenli prezervatifleri tercih etmelidir.

5.1 inçten büyük penis kalınlığına sahip olan bireyler ise daha büyük prezervatifleri tercih etmeleri gerekmektedir. Prezervatif markalarının XXL ya da Large ürünlerini alabilirsiniz.

Not : 5.1 inç 129 mm’ye denk gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap