Pos Cihazı Almak İçin Başvuruda Gerekli Olan Evraklar

Pos Cihazı Almak İçin Başvuruda Gerekli Olan Evraklar Pos başvurusunda hangi evraklar lazım oluyor? gibi sorular pos cihazı alınırken insanların en çok aklına gelen sorulardandır. Her şeyden önce şunu belirtmek lazımdır ki, bazı sitelerde bu soruya verilen cevapların çoğu geçersiz cevaplardır. Tüm bilgilerden önce, hiçbir bankaya pos başvurusu için talep edilen belgeler zorlukla ulaşılabilecek evraklardan oluşmaz. Kolay ve basit yöntemler ile başvuru gerçekleşir.

Pos başvurusu için gereken evraklar, her bankada aynı olmayabilir. Ufak tefek değişiklikler gösterse de ortada büyük farklar olmayacaktır. Aşağıda verilen pos başvurusu evraklarını eksiksiz bir şekilde toplayarak istenilen bankadan pos başvurusu yapmak mümkündür.

Pos Cihazı Alma Başvurusunda Hangi Evraklar Hazırlanmalıdır?

Pos başvurusu için gerekenler, firmaların işletim tipine göre fark gösterdiğinden, firmanın özel mi, yoksa diğer şirket kriterlerinde olup olmamasına bağlı olarak toplanması lazım olan evrakları ayırıp düzenli şekilde hazırlamak gerekiyor.

Özel statü firma pos cihazı başvurusu için gereken evraklar aşağıda verilmiştir:

  • Şirket müdürüne ait olan kimlik ve fotokopisi
  • Şirketin özel vergisi hakkında güncel vergilerin gösterildiği levha (Vergi levhası)
  • Noter dairesinden alınmış imza beyannamesi
  • Şirketin faaliyetini destekleyen belge – Faaliyet Belgesi (Bu evrakın bazı bankalarda istenmeme durumu da olabilir)

Pos başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? Listede verilen bilgiler özel firmalarda pos başvuruları için verilen belgeler arasında, hiçbir ekstra talep yer almaz. Temel belgeleri toplamakla herhangi istenilen bir bankaya pos cihazı almak için başvuru yapmak mümkündür. Ekstra bir özellik olarak isterseniz bankaya gitmeden kimlikten başka bütün belgeleri internet üzerinden de banka görevlisini yollamak mümkündür.

Pos Başvurusu İçin Bankada Ticari Hesap Bulunma Şartı

Pos Başvurusu İçin Bankada Ticari Hesap Bulunma Şartı

Özel bir firmanız varsa, güncel olan kimliğinizi yanınıza alarak, istediğiniz bankaya giderek pos cihazı almak istiyorum diye, başvuruda yapabilirsiniz. Eğer bu başvuruyu yaparken bankada size ait olan bir hesap yoksa, ilk olarak hesap açtırmanız gerekir. Yok eğer bankada isminize olan bir hesabınız varsa, banka hesabı açma gibi banka işlemleriyle vaktinizi kaybetmenize hiç gerek yoktur. Size ait olan mevcut hesabınızda bir tek ticari niteliğe sahip olan cari pos cihazı olacaktır.

Başvuru için, lazım olan diğer belgeler bankaya gittiğinizde yanınızda yoksa, bu belgeleri daha sonra internet üzerinden de bankanın mevcut posta adresine yollamanız mümkündür. Bankada olduğunuz taktirde gerekli olan evrakları mail adresine yollarsanız, işleminiz hemen başlatılır ve işlem sona erdikten sonra pos cihazı banka tarafından adresinize yollanır. 

Tüzel Şirketlerde Pos Cihazı Almak için Hangi Evraklara İhtiyaç Vardır?

Şirket kuruluşu tüzel şirket olanların pos başvurusu için gerekli evraklar;

  • Pos başvurusu için gerekenler de ilk olarak şirket yetkilisinin ya da yetki verilmiş olan çalışana ait güncel kimlik,
  • Şirketin son döneme ait vergi levhası
  • Noter onayı ile alınmış imza beyannamesi
  • Şirkete ait olan kayıt ve faaliyet belgeleri (bankadan bankaya değiştiği için bazı bankalarda istenmeyebilir)
  • Firmaya bağlı olan başka bir şubeye pos cihazı alındığı taktirde, bu şubenin şirkete ait olduğunu gösteren sicil belgesi; 

Şirket adına başvuru yapıldığı zaman eğer herhangi bir yetkili veya ortaksa bu başvuruyu yapan diğer yetkili ve ortakların kimlik bilgileri lazım olmuyor. Yalnız bankayla aynı anda kredi ve limitli olan başka bir şekilde iş yapılacaksa, bu zaman diğer ortak ve yetkilinin kimliğine gerek duyuluyor.

Pos başvurusu yapmak için şirketin herhangi bir yetkilisinin kendine ait olan güncel kimlik ve pos başvuru evrakları ile bankaya giderek, pos başvurusu yapması da uygundur.

Pos Başvurusu Yapmak İçin Taşınması Gereken Şartlar Nelerdir?

Pos Başvurusu Yapmak İçin Taşınması Gereken Şartlar Nelerdir?

Bu yazıda pos başvurusu için gerekli evraklar değil de gerekli şartlardan bahsedeceğiz. Bir bankaya pos cihazı için talepte bulunmak ve pos cihazı almak istenildiğinde, ilk olarak bu bankanın pos cihazı almak için gerekli olan şartlarına uygun olmanız gerekir.

Pos başvurusu yaptığınızda eğer yazar kasa pos almak için başvuru yapıyorsanız, öncelikle hangi tür yazar kasa kullandığınız ve bankanın bu yazar kasa için uygun sisteme sahip olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Yazar kasa pos başvurusu için gerekli evraklar, toplamadıktan önce bu bankada sizin istediğiniz marka için hizmet verilip verilmediğini öğrenmeniz gerekir. 

Pos Başvurusu Esnasında Sanal Pos İçinde Başvurmak

Pos Başvurusu Esnasında Sanal Pos İçinde Başvurmak

Sanal pos nasıl alınır? Sorusuna cevap arıyorsanız, öncelikle size ait bir e-ticaret sistemine sahip olmanız gerekir. Sanal pos cihazları için başvuru yapıldığında diğer pos başvuruları için gerekli olan evraklar ve bunlara ek olmakla, kullandığınız sitenin güvenlik sertifikasının olması gerekir. Pos cihazı almak istiyorsanız gerekli evrakları eksiksiz tamamlayıp bankaya sunduğunuz taktirde başvurunuz kabul edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap