Pollyanna İsminin Anlamı

pollyanna-isminin-anlami-95920

Pollyanna İsminin Anlamı

Anne baba olma telaşı içerisinde bulunan her ailenin çocuklarına isim arama yoluna gittiği görülür. Hal böyle olunca bu işlem epey ehemmiyetli bir hal alır ve herkesçe ciddiye alınır. Pollyanna isminin anlamı nedir? Sorusunun cevabını ise bu yazımızda vereceğiz. Pollyanna ismi ülkemizde yaygın olmayan isimlerden bir tanesidir.

Pollyanna isminin anlamına geçmeden önce, Pollyanna isminin TDK’deki anlamı hakkında bir şey söylemek gerekirse, böyle bir anlam bulunmamaktadır. Çünkü isim Türkçe kökenli bir isim değildir ve Türkçeye giremeyen bir isimdir. Bu yüzden sözlükte de anlamı bulunmamaktadır. Pollyanna isminin bunun dışında ise bir tane anlamı bulunmaktadır. Bu anlam ise, büyük üzüntü olarak kaydedilmiştir.

Anlamı dışında, ülkemizde ve kültürümüzde sık rastlanmayan isimlerden bir tanesi olan Pollyanna isminin harf analizi ise şu şekildedir; P harfi: Kendinden emin olan biri anlamına gelmektedir. Aldığı kararlardan ve attığı adımlardan emin bir kimse anlamına gelir. Bu harfin olması iyi olarak yorumlanır. O harfi: Gizliliği seven anlamına gelmektedir. İsim içinde bulunması iyi olarak yorumlanabilir. L harfi: Sanatsal bir kişiliğe sahip olan kimseler anlamına gelmektedir. Sanata ilgisi olan ve bu konuda yetenekli olabilen insanlardır. L harfi: Yine yukarıda da bahsettiğimiz gibi sanatsal yeteneğe sahip olan ve bu konuda yetenekli olabilen insan anlamına gelmektedir. Bu harfin olması iyi olarak yorumlanabilir. Y harfi: Geçmişte yaşadığı olay ve tecrübelerden, kötü ya da iyi anılardan ders çıkarabilen ve bunları hayatına uygulayarak bu olayları iyi olarak çevirebilen kişi anlamına gelmektedir. Olsa da olur bir harftir ancak olmaması daha iyi olarak yorumlanır. A harfi: Bir iş veya hareket yapmak için atılgan ve yeterli enerjiye sahip olma anlamlarına gelir. Enerjik ve atılgan olma anlamları taşır. N harfi: Sağduyulu yani ferasetli bir kimseyi çağrıştırır. N harfinin bulunması kötü olarak yorumlanmaz tam tersine iyi olarak yorumlanabilir. N harfi: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi N harfi ferasetli bir kişiliği çağrıştırır ve kötü olarak yorumlanmaz. Sağduyulu bir kimse anlamına gelmektedir. Bu harfin bulunması iyi olarak yorumlanır. A harfi: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir iş yapmak ya da bir eylem yapmak için gerekli enerjiye ve atılganlığa sahip olmak anlamına gelir. Bu harften olması iyi olarak yorumlanır ancak ikiden fazla olması iyi olarak değil tam tersine kötü olarak yorumlanır. Ancak ikiye kadar bir sıkıntı yoktur.

Harf analizi bu şekilde olan Pollyanna ismi için merak edilen bir diğer unsur ise Pollyanna ismi caiz mi sorusunun cevabıdır. Bildiğiniz üzere İslam dinine göre konulması caiz olan ve olmayan isimler bulunmaktadır. Yani konulmasında sakıncalı olan ve olmayan isimler listesine göre bu ismin hangisinde yer aldığı merak konusu olmaktadır. Pollyanna ismi caiz olmayan sıkıntılı isimler listesinde geçmez ancak sizler yine de bu ismi kullanmadan önce anlamını iyice bir araştırınız.

Pollyanna ismine benzer isimler araştırmamızda ise; Poll, Polla, Pollie Poloma ve Polina gibi isimler ön plana çıkmaktadır. Pollyanna isminin kişilik analizi ise şu şekildedir; genellikle etrafındaki insanlara mutluluk veren onların iyiliği için çabalayan bir kişilik olma eğilimi vardır. Özel hayatında tutkulu ve romantik olan bu kimseler, ailelerine düşkündürler. Hayata iyimser bakmayı severler. Etrafındaki insanlara mutlutluk verirler ve hedefleri olan kişilerdir. Hedefleri için mücadele etmekten geri durmazlar.

Son olarak ise Pollyanna ismine sahip ünlüler araştırmamızda ise herhangi bir ünlü isme ulaşamadık.

Pollyanna isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Büyük üzüntü

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Pollyanna ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Pollyanna ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Pollyanna ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Pollyanna ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Pollyanna ismini kullanan bulunmamaktadır.

Pollyanna isminin Türkiye sıralaması

Pollyanna en çok kullanılan 24418. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 10411. isimdir.

Pollyanna isminin Harf Analizi

Kişiye Pollyanna ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Pollyanna İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Pollyanna ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Pollyanna isminin anlamını gözden geçirin!

Pollyanna İsminin Numerolojisi

Pollyanna isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
O: on sekiz
L: on beş
L: on beş
Y: yirmi sekiz
A: bir
N: on yedi
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 132

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap