Piyar İsminin Anlamı

piyar-isminin-anlami-89571

Piyar İsminin Anlamı Nedir?

Farklı isim sevenlerin ve farklı isimleri ilgi çekici bulanların en sevdiği modern isimlerin başında Piyar ismi gelmektedir. Piyar ismi Sankritçe kökenli isimler arasında yer almaktadır. Günümüzde, Piyar ismini kullanmakta olan ve çocuklarına Piyar ismini vermek isteyen pek çok kişi vardır. Piyar isminin anlamı konusu ise en fazla merak uyandıran konuların başında gelmektedir. Piyar ismi bir kız ismidir. Çoğunlukla kız çocukları için tercih edilse de erkekler için kullanıma da uygundur. 

Piyar isminin anlamı tatlı dilli, sevgili, fedakâr gibi güzel anlamlar içermektedir. Piyar isminin anlamı gibi Piyar ismi ile ilgili en çok merak edilen bir diğer bir konu ise, Piyar isminin Kuran’da geçip geçmediğidir. Piyar isminin kuranda yer aldığına dair herhangi bir bilgi yoktur.

Yapılan istatistiksel araştırmalara göre alınan bilgiler sonucunda, Türkiye’de Piyar ismini taşıyan sadece 3 kişi bulunmaktadır. Piyar ismi, kullanım oranı minimum seviyede olan ve yeni tanınan isimler arasındadır. Piyar ismi ile ilgili arama motorlarında en sık aratılan cümlelerden biri Piyar isminin anlamı cümlesidir. Piyar isminin TDK’deki anlamı ise yine en fazla merak edilen konuların başında gelmektedir. Piyar isminin Türk dil kurumundaki bir karşılığı bulunmamaktadır.

Harfler bir araya gelince oluşan titreşimler evrene bir enerji yayar. Bu enerji olumlu ya da olumsuz olabilmektedir. Bundan dolayı kullanılan ismin harflerinin olumlu ya da olumsuz, içerdiği anlamlar kişiye yüklenecek olan enerji için çok önemlidir. Çünkü harflerin titreşmesi ile isimler kişiye farklı anlamlar yükleyebilmektedir. Bu durumla ilgili de  ilgili pek çok uzman görüşü vardır. Sahip olunan ismin harflerinin, ismi kullanan kişinin karakterine dair bazı önemli ifadeler içerdiği ise bu konunun uzmanları tarafından onay almıştır. Piyar isminin anlamı gibi Piyar isminin analizi de bu ismi seçmeyi düşünen kişiler için önemlidir. Piyar isminin harf analizi aşağıdaki gibidir.

P:Özgüveni yüksek kişi çağrışımı yapar

İ: Kırılgan ve hasassiyet çağrıştırır.

Y: Yaşadıklarından ders alabilen insanları sembolize eder.

A: Enerjik ve dışa dönük

R:Kararsız bir karakteri çağrıştırır.

Piyar ismine sahip kişilerin genel özellikleri incelendiğinde, bu kişilerin sanatsal yönü dikkat çekmektedir. Zengin hayal dünyaları vardır ve yaratıcı kişiliklerdir. Piyar isminin kişilik analizi arasında aynı zamanda girişimci ruhları yer almaktadır. Risk almaktan çekinmeyen bir yapıya sahiptirler. İkili ilişkilerinde ise romantik ve hayalci bir yapıda olmaları kaçınılmazdır.

Günümüzde kullanımı az olan farklı isimlerden biri Piyar ismidir. Özellikle ülkemizde bu ismi kullanan kişilere rastlama ihtimali oldukça düşüktür. Farklı ve mordern isimlerden biridir. Ebeveynlerin ilginç bulduğu ve bebekleri için tercih etmeyi düşündüğü isimler arasında Piyar ismi yer almaktadır. Piyar ismi caiz mi? Sorusu ise Piyar isminin anlamı gibi merak edilen konulardan biridir. Piyar ismi dini açıdan değerlendirildiğinde, kullanılmasında herhangi bir problem olmadığı bilinmektedir. İsimlerin anlamının örf ve adetlere uygun olması gibi dini olarak kötü bir anlam içermemesi de önem teşkil etmektedir.

Piyar ismi de göz önüne alındığında, caiz olan isimlerin içerisinde yer aldığı görülmektedir. Piyar adını tercih edecek olanların Piyar isminin anlamı konusunda araştırma yaparak bu ismi kullanmaları faydalı olacaktır.

Seslerin uyumu konusu özellikle ikiz bebekleri olan ve yeni bebekleri olacak olan ailelerin en çok önem verdiği konulardan biridir. Bu nedenle de ses uyumu olan isimlerin birbiri ile de uyumlu olduğu bilinmektedir. Piyar ismine benzer isimler bulunmaktadır. Piyar ismi ile uyum içinde olabilecek benzer isimlerden bazıları;

  • Piya
  • Piyale
  • Bahtiyar

Piyar ismi henüz çok az kullanılan isimlerden biridir. Bu nedenle de  Piyar ismine sahip ünlüler bulunmamaktadır.

Piyar isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sevgili.
  • 2 – Özverili,  fedakar
  • 3 – Tatlı dilli.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Sanskritçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Piyar ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Piyar ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Piyar ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Piyar ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Piyar ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Piyar isminin Türkiye sıralaması

Piyar en çok kullanılan 11342. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 4546. isimdir.

Piyar ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Piyar isminin Harf Analizi

Kişiye Piyar ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Piyar İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Piyar ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Piyar isminin anlamını gözden geçirin!

Piyar İsminin Numerolojisi

Piyar isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
İ: on iki
Y: yirmi sekiz
A: bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 82

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap