Pıtırcık İsminin Anlamı

Pıtırcık İsminin Anlamı

Yeni doğan kız çocuklarına isim olarak talep edilen Pıtırcık isminin anlamı nedir? Her zaman bebeklerine en güzel isimleri koymak isteyen anne ve babalar için etkili olmasının yanı sıra güzel anlamları bulunan Pıtırcık ismi kız çocukları için kullanılmaktadır. İsmin anlamı küçük odun ya da küçük yaş odun olarak bilinmektedir. Ayrıca pıtırca ya da pıtırcık çiçeği olarak bilinen sıklamen çiçeğinin halk arasında yer alan diğer adı olmaktadır. Ayrıca isim hafif gürültü anlamlarına da gelmektedir. Türkçe kökenli olan isime olan ilgi ger geçen gün artmaktadır.

Anne ve babaların kızları için tercih ettiği Pıtırcık isminin TDK’deki anlamı olarak iltifat anlamlarına gelmektedir. Genel olarak sevgi sözcüğü olarak da kullanılan Pıtırcık ismi takma isim şeklinde de tercih edilmektedir. Kişilerin sempatik ve tatlı olduğunu belli etmek içinde kullanılan kelime grupları içinde yer almaktadır. Sıklamen çiçeklerinin halk arasında yer alan isimlerinden olan Pıtırcık Fransız bir kitap dizinin adı olmaktadır. P harfi ile başlayıp K harfi ile bitmektedir. 8 harften oluşan isim 3 heceden meydana gelmektedir.

Günümüzde yer alan farklı isimler arasında olan Pıtırcık isminin kişilik analizi olarak olumlu ve olumsuz yönleri incelenmektedir. Pratik, çekici, kontrollü, paylaşmaktan ve yardımlaşmaktan kesinlikle mutlu olan özelliklere sahiptir. Kibirli insanlardan ve davranışlardan kesinlikle hoşlanmayan karakterlerde olan ismin en olumlu yönü insanları rahatsız etmez ve her zaman saygılı olur. Hızlı öğrenen, amacına ulaşan ve en doğru şekilde hareket eden olarak bilinen isim önderlik etmeyi seveni maceraya atılan, atılgan, cömert, güçlü, hareketli, yenilikleri seven, samimi ve risk almaktan korkmayan kişilerdir. Olumsuz yanlarında isim karamsar, fikirlerinde değişken olan, disiplin olmakta zorlanan, zora gelemeyen ve çok daha kolay etki altında kalan anlamlarına gelmektedir. Fiziksel özellikleri atletik yapıya sahip olan, kafa şekli uzun ve üçgen görünümde olmaktadır. Ağız yapısı düzgün, ince dudaklı, saçları gür ve iri gözlere sahip olmaktadır.

Çok daha etkili bir söylenişine sahip olan ve anne, babalar tarafından ilgi odağı olan Pıtırcık isminin harf analizi yapmak için detaylı incelemelerde bulunulmaktadır. P; kendinden emin bir kişilik olur ve girdikleri ortamda her zaman öz güvenli tavırları ile dikkat çeker. I; hassas ve duygusal özellikte olur. T; çok fazla ketum tavırlı ve duygularını karşısında yer alan açmayı zor başaran kişiliğe sahiptir. I; hassas ve duygusal karakterde olur. R; tereddütlü kişilikte olan ve karar vermekte zorluk yaşarlar. C; güzel sanatlara yatkın ve yetenekli olan duygusal kişiliği temsil eder. I; hassas ve duygusal karakterde olur. K; Başarılı unvan sahibi ve devamlı oalrak yükselen bir kişiliği ifade eder.

Günümüzde çok fazla kullanılmamasına rağmen merak edilen soru Pıtırcık ismi caiz mi? İsim caiz olmamakta ve sakıncalı isimler içinde yer almamaktadır. Ancak isim koyarken isim hakkında detaylı araştırma yapılmasında fayda bulunuyor. Ayrıca Pıtırcık ismi Kur’an- ı Kerim de geçmemektedir.

Annelerin kız çocukları için seçmiş olduğu Pıtırcık ismine benzeyen isimler başında Pırlanta gelmektedir. Pıtırca, Pırıltı, Pıtrak, Pırıl, Pınar, Pırıltılı, Pinhan, Piruze, Piraye ve Piruze gibi yakı isimler yer almaktadır.

Son zamanlarda pek çok ebeveyn tarafından tercih edilen Pıtırcık ismine sahip olan ünlüler bulunmamaktadır. Çok farklı olan ve çiçekten alınan Pıtırcık ismi dizi ya da filmlerde bulunan pek çok kişi yoktur. Ancak farklı gençlik dizilerinde veya filmlerinde bu tarz isimler çok daha fazla tercih edilebilir.

pitircik-isminin-anlami-63896
Pıtırcık İsminin Anlamı

Pıtırcık isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Küçük Dağ

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Pıtırcık ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Pıtırcık ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Pıtırcık ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Pıtırcık ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Pıtırcık ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Pıtırcık isminin Türkiye sıralaması

Pıtırcık en çok kullanılan 11716. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 4586. isimdir.

Pıtırcık ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Pıtırcık isminin Harf Analizi

Kişiye Pıtırcık ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Pıtırcık İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Pıtırcık ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Pıtırcık isminin anlamını gözden geçirin!

Pıtırcık İsminin Numerolojisi

Pıtırcık isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
I: on bir
T: yirmi dört
I: on bir
R: yirmi bir
C: üç
I: on bir
K: on dört
TOPLAM: 115

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap