Piri İsminin Anlamı

piri-isminin-anlami-87441

Piri İsminin Anlamı Nedir?

Piri kelime anlamı olarak yaşlı erkek, tarikat lideri, kutsal sayılan ziyaret yeri anlamlarına gelmektedir. Piri ismi erkek çocukları için kullanılmaktadır. Her ortamda kendine güveniyor ve herkes bunun farkındadır.  Piri isminin TDK’ deki anlamı, piri kelimesi Moğolca bir kelime olup Türkçe sözlükte küçük köpek, küçük çivi anlamlarına gelmektedir.

Ebeveynler isim koyarken birçok araştırma yapmaktadırlar, ismin kulağa hoş gelmesini isterler. Çift isim koyarken birbiri ile uyumlu olmasını isterler. Konulacak ismin dinen sakıncası olup olmadığına bakılır. Yine konulacak isimde ünlü olup olmadığı da araştırılır. Genellikle nadir olan isimler tercih edilir Kendine çok güvenen, kırılgan ve çok duygusaldır. Piri isminin anlamı sert bir yapıya sahiptir. Karar vermekte güçlük çekiyor. Tereddüt hayatın bir parçasıdır.

Piri isminin anlamı, çok geniş bir sağduyuya ve kültüre sahip insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok olumludur. Ancak bunu biraz abartılı bulabilirler. Duygularına çok güvenirler ve duygularına göre hareket ederler. Bununla birlikte, bazen sabırsız olabilirler ve yalnızca duygularına güvenemezler. İşlerin akmasını sağlamaları ve biraz hava koşullarına dayanmaları gerekebilir.

Piri isminin analizi, Çok ilgili ve şefkatli insanlardır. Sanatsal ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcilerdir. Moda tasarımcıları, iyi yazarlar olabilirler. Bununla birlikte, bazen çok fazla iş yapmakta zorlanabilirler. Açgözlü olabilirler ve işlerini tamamlamadan başka işlere başlayabilirler ve bu da başarısızlıklarına yol açabilir. Dengeli ve basiretli bir şekilde hareket etmelidirler. İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışa yansıtırlar. Piri isminin anlamı, Gerçekleri inceler ve düşünürler. İş ahlakları çok yüksektir. Sonsuz bir enerjiyle çalışırlar. Ancak, iş ve özel yaşam dengesini kurmakta zorlanabilirler.

Piri ismine sahip ünlüler, araştırma yapıldığında piri ismine sahip herhangi bir ünlüye rastlanmamıştır.

Piri isimli kişiler, karakteri en belirgin özelliği planlamadır. Düzenli ve titiz bir insanlardır. Hayatlarının her alanında planlı hareket etmekten yanadırlar. Hedefini belirledikten sonra bir plan hazırlar ve yavaş yavaş ilerler. Piri isminin anlamı, belirsizliği sevmeyen kişilerdir.  Genelde Sürprizleri sevmezler. Önünü görebilmek isterler. Hayatlarında karışıklığa yer yoktur. Karşı cinsle olan ilişkilerinizde de planlı hareket ederler. Öncelikle nasıl bir insan istediğinize karar verirler. Böyle bir insanı bulduğunda, onları nasıl elde edeceğini ve taktikleri nasıl kullanacağını öğrenmeye çalışır.

Piri isminin anlamı, duyguları çok kuvvetli hissederler, aniden sinirlenebilirler ama kin tutmazlar. Piri isimli kişiler duygusal oldukları kadar dirayetli kişilerdir

Piri ismine benzer isimler arasında Ali, Hadi, Kadri, Sami, Seyfi, Fehmi, Bahri, Ferdi, Şemsi, Piruze, Piraye, Peri gibi isimler yer alır.

Olumlu yönleri; Neşeli, aktif, güçlü, kendine güvenen, hırslı, başarılı, neşeli, cömert, dürüst, ileriyi seven, ölçülü olmayan, sadık, iddialı, sıcakkanlı kişilerdir. Piri isminin anlamı girişken, erdemli, yaratıcı, dışa dönük kişilerdir. Olumsuz yönleri; Muhafazakâr, etkiye açık, aşırı sahiplenici, hassas ve duygusaldırlar.

Piri isminin kişilik analizi, Piri isimli insanlar düşünceli, terbiyeli ve yerlerini ve görgü kurallarını biliyorlar. Tasarruf ederler ve gereksiz harcamalardan kaçınırlar. Ailelerine ve memleketlerine çok bağlıdırlar. Çocuklara çok düşkündürler ve onlarla iyi geçinirler. Eleştirel bir duruş sergilerler ve yapıcı eleştiriyi severler. Bu nedenle olumlu veya olumsuz bir tepkiye neden olabilirler. İhtiyaçlara ve yaşam koşullarına uyum sağlarlar. İlişkilerde partnerine sadakat çok önemlidir.

Piri ismi caiz midir? İsim konulurken öncelikli olarak Kuran-ı Kerim de yer alıp almadığına bakılmaktadır. Piri kelimesi Kuran’da geçmemektedir. Ancak Kuran’da geçmemesi caiz olmadığı anlamına gelmiyor. Piri ismi dinen konulmasında bir sakınca görülmemiştir.

Formun Üstü

Formun Altı

Piri isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – “Pir” Sözcüğünden Gelmektedir. “Pir” Tarikat Önderi,
    Tarikatın Kurucusu; Koca, Yaşlı Erkek; Kutsal Sayılan Ziyaret
    Yeri. “Piri” İse Pire Ait Olan, Pir İle İlgili Olan; Pir İle
    Başlayan Birçok Adın Kısaltma Biçimidir.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Piri ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Piri ismini kullanan 150 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Piri ismini kullanan 14 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Piri ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Piri ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.

Piri isminin Türkiye sıralaması

Piri en çok kullanılan 5536. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2763. isimdir.

Piri isminin Harf Analizi

Kişiye Piri ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Piri İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Piri ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Piri isminin anlamını gözden geçirin!

Piri İsminin Numerolojisi

Piri isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
İ: on iki
R: yirmi bir
İ: on iki
TOPLAM: 65

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap