Pipet Nasıl Kullanılır?

pipet-nasil-kullanilir-56238

Pipetlerin ülkemizde sadece içecekleri yudumlamak için kullanıldığına dair bir algı bulunmaktadır. Fakat pipetler birçok alanda kullanılabilir. Okul projelerin..

Pipetlerin ülkemizde sadece içecekleri yudumlamak için kullanıldığına dair bir algı bulunmaktadır. Fakat pipetler birçok alanda kullanılabilir. Okul projelerinde gürültülü aletler de eğlenceli oyuncaklar da ve aklınıza gelecek birçok alanda pipetleri kullanabilirsiniz.

Pipet kullanımı hem sağlık açısından hem de görgü kuralları açısından oldukça önemlidir.

Pipet nasıl kullanılır?

İçeceğinizi yudumlamak için kullanacağınız pipet sizlerin daha yavaş ve dişlerimize soğuk ya da cam ile temas etmeye gerek kalmaksızın içeceğinizi yudum namımızı sağla. Dişlerinizde buluşabilecek lekelere engellediği gibi bir anda soğuk ya da bir anda sıcak bir içeceğin dişlerinizde temasını da engeller.

Toplu yemek yemek restoranlar içerisinde kullanılırken önemli bir görgü kuralı oluşturmaktadır.

İçeceğinizi bir pipetle karıştırabilirsiniz her zaman etrafımızda bir kaşık bulunmayacağı için birçok pipet dayanıklı olduğundan ötürü bu tarz karıştırma işlerinizde de son derece verimli olacaktır.

Okulda istenilen projelerde pipetleri kullanabilirsiniz. İş eğitimi derslerinde pipetler bir araya getirilerek geometrik şekiller oluşturulabilir farklı renklerdeki pipetler bir araya getirilerek farklı desenler ve motifler ortaya çıkarılabilir. Bu alanda daha detaylı bilgi için öğretmenini ile görüşebilirsiniz.

Pipetle üflendiğinde ses çıkaran aletler de farklı bir seçenek istiyorsanız pipetin üzerinde açtığınız bir kaç delik ile parmaklarınızı deliğin üzerine yerleştirdiğiniz de flüt şeklinde kullanabilir ve dostlarınızla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Pipetin kağıdını bir taraftan dikkatlice açtıktan sonra çocuklardan herhangi bir yaramazlık yaptığında kağıdın açık ucunu ağzına sokun ve sertçe üfleyin kağıt hafifçe yaramaz çocuğa bulacak ve dikkatini toplaması için ona yardımcı olacak.

Çocuklarınızın eğlenmesi için çeşitli oyuncaklar haline getirebilirsiniz içerisine asla iğne veya benzeri kesici delici alet koymasını kesinlikle izin vermeyin. Pipeti istediğiniz zaman bir içeceğin içerisinde ise köpürmesini sağlar çocuklar bu duruma gerçekten çok meraklıdırlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap