Pilotaj Eğitimi İçin Kredi Veren Bankalar

Pilotaj eğitimine yönelik yüksek ödemelerin gerçekleştiği açıktır. Özellikle de kurs başına verilecek olan bedelin herkes tarafından karşılanması mümkün olmuyor.

Pilotaj eğitimine yönelik yüksek ödemelerin gerçekleştiği açıktır. Özellikle de kurs başına verilecek olan bedelin herkes tarafından karşılanması mümkün olmuyor.

Bu alanda ki istihdamın artması için de bankaların kredi olanaklarına yer verdikleri açıktır. Pilot ihtiyacının karşılanmasına yönelik çeşitli kurslara ve ödeme planlamalarına yer verilmekte.

Bu konuda çalışma gösteren bankaların sayısı ise günden güne artış göstermekte. Öncelikle kurslara giriş yapmak isteyenlerden aranılan şartlara göz atacak olursak;

Minimum 17 yaşını doldurmuş olanların başvurulara geçmesi gerek.
35 yaşından gün almamış olmanız halinde kursa katılabilirsiniz.
Lise mezunlarının da kurslara kabul edildiği görülmekte.

Akbank Pilot Kredisi

Pilatoj eğitimine yönelik kredi veren bankaların sayısı artış gösteriyor. Ancak uzun yıllardır bu konuda hizmet veren AkBank başta yerini almış durumda.

Pilot adayına banka kredisi sunan AkBank, ödeme kolaylıkları ile gündemde. Şöyle ki ilk aylarda daha makul seviyelerden kredi ödemeleri gerçekleşmekte.

Devam eden senelerde ise aylık ödemelerin artış gösterdiği açıktır. Pilotluk kredisi 2019 senesinde de çeşitli ödeme kolaylıkları ile sunulmaya devam edilmekte.

Akbank uçuş okulu kredisi almak isteyenlerin belirli evraklar dahilinde harekete geçmeleri gerekmekte. Örneğin başta bu eğitimi almaya hak kazandığınıza yönelik evrakların temin edilmesi bekleniyor.

Arkasından krediler için teminat göstergelerine de yer verilmekte. Thk pilotaj kredisi için talep edilen belgelerin incelenmesi halinde istediğiniz kurum ya da bankadan harekete geçebilirsiniz.

Şekerbank Pilot Kredisi

Pilot adayına banka kredisi adı altında ŞekerBank önerilerine de yer verilir. Eğitim almak isteyen öğrenciler ipotekler çerçevesinde ŞekerBank kredilerinden faydalanabilir.

Şöyle ki konut ipotekleri üzerinden kredilerini sunan bankalardan bir tanesidir. İpotek olarak gösterilen evin ise ailenizde ki üyelerden birinin üzerine olması gereklidir.

Pilotluk kredisi 2019 yılında pek çok alanı kapsıyor. Örneğin ŞekerBank tarafından alınan krediler sayesinde;

Okul ücretlerinin karşılanması söz konusudur.
Konaklamaya yönelik dahi karşılamalara yer verilmekte.
İngilizce hazırlık eğitimi alanı için de krediler kullanılabilir.

2 yıl sonra ödemeli eğitim kredisi veren bankalar arasındadır. İsteyenler bu şekilde kredi taleplerinde bulunabilir. Aynı zamanda eşit taksitli olacak şekilde de kredi ödemelerine geçilebilir. Burada kararın kredi sahiplerine bırakıldığı açıktır.

Şekerfinans kredi üzerinden 5, 8 ve 10 yıl vade seçeneklerine yer verilmekte. Hepsinin faiz oranı ise %1.49 şeklinde duyuruluyor. Ancak vadelerden kaynaklı olarak taksit ile toplam tutarda farklılıklar baş göstermekte.

Pilot Adayina Banka Kredisi

Pilot adayları istedikleri kurslardan eğitim almak adına belirli ücretleri temin etmek zorundadır. Ancak bu kursların ücretleri yüksek olduğu için genel anlamda krediler temel alınmakta. Ülkemizde de pilotluk kredisi veren birkaç tane banka mevcut durumda.

Pilotluk kredisi 2019 yılında başta AkBank tarafından veriliyor. Üstelik ödeme planları da öğrencilerin bütçeleri temel alınarak gerçekleşmekte.

DenizBank pilot kredi kartı dahi sunan bankalardan bir tanesidir. Aynı zamanda farklı limitlerden pilotluk kredilerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Son olarak da ŞekerBank pilot kredisi ile karşılaşacaksınız. Yine iki yıl sonra ödemeli olacak şekilde kredi imkanlarını sunan bankalardan bir tanesidir. İsteyenler eşit miktarlarda taksit ödemelerinden de yola çıkarak kredilerden faydalanabiliyor.

Denizbank Pilot Kredi Kartı

Pilot okulu kredisi çekmek isteyenler DenizBank ile harekete geçebilir. Üstelik hem ipotekli hem de ipoteksiz seçeneklerinden kredilerini sunan bankalardan bir tanesidir.

Pilot fiyatları da incelemeye alınarak kredi limitleri belirleniyor. Kredi limitlerinden ziyade uygun ödeme olanaklarına da ev sahipliği yapılıyor. Detaylara göz atacak olursanız;

İpotekli kredileri için maksimum 200.000 TL limitine sahiptir.
24 ay ötemeli olacak şekilde 10 yıl vadeli kredilere yer verilmekte.
İpoteksiz olanlar için üst limit ise 75.000 TL şeklindedir.

Avantajlı faiz oranlarından maksimum 60 ay vade seçenekleri ile harekete geçilmekte.
DenizBank gibi AkBank uçuş okulu kredisi üzerinden de ötemeli olacak şekilde ödemelere geçilebilir. Yine buna benzer avantajların ŞekerBank’ta da geçerli olduğu görülmekte.

Thk pilotaj kredisi kapsamında kurslara gitmek zor olmuyor. Gerekli eğitimi alan ve sınavlardan başarı ile geçen öğrencilerin devamında ötemeli ödemeleri gerçekleştirmesi mümkün olacaktır.

Thk Pilotaj Kredisi

ICBC kapsamında pilot okulu eğitim kredisi duyurularına yer verilmekte. THK Uçuş Akademisi eğitimlerine yer vermek isteyenler bu kredilerden yola çıkmakta.

Pilotluk eğitimi almak isteyenlere çeşitli vade seçenekleri ve ödeme planlamaları sunuluyor. Örneğin 36, 48 ve 60 ay vade seçeneklerinden yola çıkılabilir. ICBC ile Thk da pilot olmak isteyenlere maksimum 100.000 TL değerinden krediler tanımlanıyor.

Pilot adayına banka kredisi üzerinden farklı faiz oranları işlemekte. Örneğin ICBC ile 36 ay vadeye %1.83 faiz oranı ifade edilir. Arkasından %1.77 faiz oranı ise hem 48 ay hem de 60 ay vadeli krediler için karşınıza çıkacaktır.

Pilotaj fiyatları göz önünde bulundurularak aralarında tercihlere gidilebilir. Hemen arkasından aylık ödenmesi gereken taksit ile toplamda ödenecek olan tutara yönelik hesaplamalara geçilmekte.

Akbank Uçuş Okulu Kredisi

Pilot adayına banka kredisi sunan AkBank, geri ödemelerde kolaylıklara yer veriyor. Örneğin 2 yıl geri ödemesiz olacak şekilde kredilerin talep edilmesi mümkün olmakta.

Pilotluk kredisi 2019 adına avantajlı vade seçeneklerine de sahiptir. Şöyle ki 2 yılın arkasından 72 ay vade imkanları ile ödemelere geçilebilir. Böylece makul aylık taksitlerden zor durumda kalmanız engellenmiş olacaktır.

ŞekerBank pilot kredisi için de aynı durum geçerli olmakta. Nitekim genel olarak pilotaj eğitimlerine özel sunulan kredilerin ödemelerinde kolaylıklara geçilmekte.

DenizBank pilot kredisi için uygun faiz oranları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bunun arkasından ipotekli ya da ipoteksiz olacak şekilde kredilerinden faydalanmanız esas alınmakta.

Pilotluk Kredisi 2019

Pilotluk fiyatları eğitim seviyelerine göre farklılık göstermekte. Ancak alınan eğitim ve kurs bedellerinin bir hayli yüksek olmasından kaynaklı krediler ön plana çıkmakta.

Örneğin Thk pilotaj kredisi almak isteyenlere ICBC ile harekete geçebilir. 60 aya kadar vade seçeneklerine ve uzun faiz oranlarına ev sahipliği yaptığı açıktır. Bunun arkasından gelen diğer bankalar ise;

DenizBank
AkBank
ŞekerBank

DenizBank pilot kredi kartı imkanlarını da sunuyor. Kredilerin ise maksimum 200.000 TL değerine kadar çıktığını göreceksiniz.

Ancak ipoteklere bağlı olarak yüksek limitlerden krediler çekilebilir. Pilotluk eğitimi almak isteyenler ipoteklerden ŞekerBank ile de harekete geçebilir. Sadece konut ipotekleri ile kredi veren bankalar arasında gösterilmekte.

Pilotluk Eğitimi

Pilotluk eğitim maliyeti dışında belirli şartlar dahilinde harekete geçilmesi gerekmekte. Örneğin en merak edilenler arasında eğitim durumu geliyor. Burada sadece lise mezunu olmanız gerektiğini belirtmek gerek. Yani lise mezunu olanlar pilotluk eğitim Thy kapsamında alarak mesleklerine kavuşmuş olacaktır.

Ancak belirli aşamaların tamamlanması da gerekmekte. Örneğin eğitim alanları bunlar arasında gelmekte. Pilot olmak için şartlar arasından ileri seviyede İngilizce geliyor. Yine belirli bir eğitim süreci dahilinde dilin geliştirilmesi mümkün olacaktır. Bunların devamında sağlıksal durum göz önünde bulundurulur.

Pilotluk eğitimi veren üniversiteler dahi alım sırasında kişilerin hem bedensel hem de ruhsal sağlıklarını ölçmekte. Bu testler dahilinde eğitimini tamamlayan ve gerekli sınavlardan geçenler mesleklerini icra etmeye başlamakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap