Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi Her türlü sosyal imkanlara sahip doğayla içi içe, nezih ve kaliteli bir yaşam alanında ailenizle güvenli bir hayat sürmek istiyorsunuz. Bunun için de bütçenizi yormadan peşinat ödemeden ev sahibi olmak istiyorsunuz ve çeşitli konuları araştırmaya başlıyorsunuz. Peşinatsız ev kredisi veren bankalar hangileri demeden önce dilerseniz peşinatsız ev kredisi başvurusu nasıl yapılır? bu konuda size yardımcı olabiliriz.

Finansal alanda yasalarımız bankalara ev alacaklara verilen ev kredileri için, evin eksper raporunda belirlenen bedelin %90’ını kredi olarak verme hakkı tanır. Peşinatsız konut kredisi başvurusu yapılan bankalarda ise %100’ünü alma hakkınız bulunmaktadır.

Peşinatsız Konut Kredisi Nedir?

Bankaların yasal olarak eksperin, konutun bedeli olarak belirlediği tutarın %90’ ı kadar konut kredisi vermesi uygundur. Fakat peşinatsız ev kredisi başvurusu yapıldığında bazı özel şartlar gerçekleşmesi durumunda eksperin belirlediği bedelin %100 ‘ü kredi olarak verilebilir.

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Almak istediğiniz bir ev var ve peşinat ödemeden evin bedelinin tamamını kredi kullanarak almak istiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken peşinatsız ev kredisi başvurusu yapmanızdır. Peki akıldaki soru “peşinatsız konut kredisi nasıl alınır?” ve “peşinatsız konut kredisi veren bankalar hangileri” olmaktadır. Gelin önce ilk sorunuza cevap verelim.

Her banka dilerse müşterisine evin bedelinin tamamını kredi kullandırabilir. Bu işlem biraz da bankanın inisiyatifine bağlıdır. Bu sizin bankacılık işlemlerinde ne kadar aktif olduğunuzla da doğru orantılıdır. Yani yıllardır çalıştığınız bankanız ev kredisi çekmenizde söz konusu ise bu durum sizin faydanıza olabilir. Sürekli kredi kullanan ama ödemeler konusunda hiçbir problem olmadan düzenli ödemeler yapan ve ayrıca yoğun hesap hareketleri olan bir müşteri iseniz bankanızın size güveni tam olacaktır.

Bir diğer yol bankaya sunacağınız ipotek konusunda olacaktır. Bankaya alacağınız evin ipoteğinden ayrı bir başka ipotek daha sunarsanız peşinat olmadan ev kredisi başvurusu ile peşinat ödemeden %100 konut kredisi kullanmanız sorunsuz olacaktır.

Dilerseniz ipotek konusunda taşıt da kullanabilirsiniz. Peşinatsız ev kredisi başvurusu sırasında sahip olduğunuz aracınızı da ipotek karşılığı verirseniz %100 kredi onayını gerçekleştirmiş olursunuz. Diğer bir yöntem olarak görülen ise, nakit blokesi ve müşteri çeki sayılabilir.

Peşinatsız Konut Projeleri 2022 Nedir?

Peşinatsız Konut Projeleri 2022 Nedir?

Peşinatsız ev kredi uygulamalarında farklı bir çalışma şekli de krediyi veren ve evi satan firmanın ortaklığı şeklidir. Buna Peşinatsız Konut Projeleri adı verilmektedir. Peşinatsız Konut Projeleri 2022 kapsamında da önde gelen birkaç firma bu anlamda ev almak isteyenlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sistem şu şekilde çalışmaktadır.

Örneğin; Emlak GYO, Kamu GYO ya da Suryapı gibi firmalar veya gayrimenkul danışmalık şirketleri halka peşinatsız konut sahibi olma imkanları sunmaktadır. Bankalar bu tür büyük firmalar ile yatırım ortaklıkları yaparak müşterilerine peşinatsız ev kredisi başvurusu sonucunda %100 kredi imkanı sağlayarak ev sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır.

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Ev kredisi almak istiyorsunuz ama %100 kredi imkanından yararlanmak istiyorsunuz. Peşinatsız konut kredisi veren bankalar hangileri? olabilir diye düşünebilirsiniz. Aslında bu imkanı tüm bankalarda kullanabilirsiniz. Genel olarak eksper değerinin en fazla %90’ını kredi kullandırmalarına karşın, dilerseniz aynı zamanda faizli ihtiyaç kredisi kullanabilir böylece konutun tüm değerini kredi kullanarak bankadan temin edebilirsiniz.

Başka bir yöntem de ev kredisi için bir bankaya başvurduğunuz gün bir başka bankaya da ihtiyaç kredisi için başvurabilir böylece alacağınız iki farklı kredi ile yine peşinatsız konut kredisi sağlamış olabilirsiniz. Hatta doğru hesaplama yapabilirseniz belki de eksperin belirlediği değerin daha da yükseğini bu şekilde alabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Peşinatsız Konut Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Peşinatsız ev kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikle kredi koşullarını en iyi şekilde incelemeniz gerekir. Bu sayede bütçenizi yormayan bir ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Peşinatsız konut kredisi hesaplama işlemi iki şekilde olabilir. İlki eğer bankanız eksper değerinin tamamını yani %100 kredi olarak verecek ise, tek bir faiz oranı ile işlem yapacaksınız. İkinci durum ise eksper değerinin yüzde kaçını veriyor ise o değerin faiz oranı ve geriye kalan kısmı faizli ihtiyaç kredisi olarak alacak iseniz ihtiyaç kredisinin faizleri ile toplu olarak hesaplama yapmanız gerekecektir.

Bir başka yöntem ise banka ile gayrimenkul danışmanlık firmalarının iş birliği yaptığı projelerden konut satın alarak tek işlem ile hayalinizdeki eve ve yaşama kavuşmak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap