Pervaz İsminin Anlamı

Pervaz İsmini Anlamı

Pervaz, Farsça kökenli genellikle kız çocukları için kullanılan bir isimdir. Güzel anlamları sebebi ile birçok kişi Pervaz isminin anlamı konusunda detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadır. Pervaz, ‘’ galip gelen, cesur, korkusuz, kazanan ‘’ anlamlarına gelmektedir. Kolay okunuşu ve güzel anlamları sebebi ile özellikle son dönemlerde yaygınlaşan bir isimdir. TDK’ ye göre kapı pencere kenarlarına geçirilen ensiz parça anlamı vardır.

Bebek sahibi olacak kişiler bu haberi alır almaz güzel bir isim arayışına girmektedir. Genellikle Kur’ an da geçen isimler sıkça tercih edilmektedir. Bu nedenle Pervaz ismi Kur’ an da geçiyor mu sorusu birçok kişi tarafından araştırıla önemli bir konudur. Pervaz Kur’ an da geçmemesine rağmen özellikle son dönemlerde yaygınlaşan farklı bir isimdir. Kur’ an da geçmiyor olması çocuklar için bu ismin koyulmayacağı anlamına gelmemektedir.

Pervaz isminin anlamının yanı sıra Pervaz isimli kişilerin fiziksel özellikleri de dikkat çekmektedir. Atletik ve yapılı vücutları vardır. Pürüzsüz ciltleri ve güzel görümleri ile dikkat çekmeyi başarırlar. Dış görünüşüne önem veren bakımlı kişilerdir. Bulundukları ortamlarda güzellikleri ve etkileyici konuşmaları ile dikkat çekerler. Kalın ve gür ses tonuna sahip kişilerdir. Topluluk önündeki konuşmalarında dikkat çekmeyi başarırlar.

Her isimde olduğu gibi Pervaz ismine benzeyen isimler de bulunmaktadır. Pervin, Perva, Pervane, Pervinaz, Pera, Peri, Perçem, Perihan, Perran, Petek, Perize, Piraye, Pelin gibi isimler ile benzerlik göstermektedir. Güzel anlamları ve kolay okunuşu sebebi ile sıkça tercih edilen isimler arasında yer almaktadır.

Fiziksel özelliklerinin yanı sıra Pervaz ismi kişilik analizi de dikkat edilen önemli konular arasında yer almaktadır. Yeni şeyler keşfetmek onlar için bir tutkudur. Kuralları sevmez, özgürlüklerine düşkün kişilerdir. Güzel yüzlü ve nazik davranışları sebebi ile bulundukları ortamlarda dikkat çekmeyi başarırlar. İşkolik kişilerdir. Onlar için iş her şeyden önce gelir. Sıcakkanlı ve sevecen tavırları sayesinde bulundukları ortamlarda kısa sürede arkadaş edinirler. Bitmek bilmeyen bir pozitif enerjileri vardır. İş hayatlarında verdikleri mantıklı kararlar onlara her zaman başarı ile dönüş yapmaktadır.

Güzel anlamları sebebi ile birçok ünlü çocukları için bu ismi tercih etmektedir. Bunun yanı sıra Pervaz isimli ünlüler de bulunmaktadır. Çocuklar için tercih edilen isimler onları bir ömür boyu temsil edeceğinden dolayı güzel anlamlara sahip okunuşu kolay isimlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bebek sahibi olacak kişiler genellikle pek fazla bilinmeyen isimleri tercih etmektedir. Pervaz ismi diğer isimler ile birleştirilerek de kullanılmaktadır.

Çağrışımlarına göre Pervaz ismi harf analizi de birçok kişi tarafında sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Pervaz ismi harf analizi; P: kendinden emin kişilerdir. Cesur ve özgüvenli kişilikleri karşılaştıkları olaylar karşısında doğru kararlar almalarını sağlamaktadır. E: hırslı ve mücadeleci kişilerdir. İş yaşantılarında çalışkan ve hırslı olmaları başarıyı da beraberinde getirmektedir. R: tereddüt her zaman hayatlarında vardır. Karar vermede zorlanırlar. V: içine kapanık kişiliği temsil eder. Sakin ve monoton bir yaşam tarzını tercih ederler. Duygularını dışa yansıtmazlar. A: enerjik yapıyı temsil eder. Bitmek bilmeyen enerjileri vardır. Z: bilimsel açıdan kendilerini geliştirmeyi severler.

Anne ve babalar çocukları içi tercih ettikleri isimlerin Kur’ an da geçiyor olmasının yanı sıra dini açıdan da uygun bir isim olmasını tercih ederler. Bu nedenle internet sitelerinde Pervaz ismini koymak caiz mi sorusu sıkça araştırılmaktadır. Koyulmasında herhangi bir sakınca bulunmayan isimler arasında yer almaktadır. Türkiye’ de bu isme sahip sadece 15 kişi bulunmaktadır.

pervaz-isminin-anlami-59450
Pervaz İsminin Anlamı

Pervaz isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Galip Gelen, Kazanan; Cesur, Korkusuz; Güzel, Çok Güzel.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Pervaz ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Pervaz ismini kullanan 15 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Pervaz ismini kullanan 11 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Pervaz ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Pervaz ismini kullanan bulunmamaktadır.

Pervaz isminin Türkiye sıralaması

Pervaz en çok kullanılan 9359. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 3818. isimdir.

Pervaz ismini kullananların sayısı, son bir yılda 5 kişi artmıştır.

Pervaz isminin Harf Analizi

Kişiye Pervaz ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

Pervaz İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Pervaz ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Pervaz isminin anlamını gözden geçirin!

Pervaz İsminin Numerolojisi

Pervaz isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
E: altı
R: yirmi bir
V: yirmi yedi
A: bir
Z: yirmi dokuz
TOPLAM: 104

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap