Peri İsminin Anlamı

Bebeklerini kucaklarına almak için gün sayan anne ve baba adaylarını bu tatlı telaşlarının arasında bir de isim telaşı kaplamaktadır. Yeni doğacak olan bebekleri için aradıkları isim dini inancalarına ve kültürel değerlerine uygun olsun isteyebilirler. Anne ve baba adayları için güzel bir isim olan Peri isminin anlamı nedir? Bu ismin kökeni ve uzman yorumlarını sizlerle paylaşalım.

Peri isminin birden fazla anlamı vardır. En bilinen Peri isminin anlamı, güneş doğmadan önceki alaca karanlıkta parlayan yıldız yani diğer bir adı da sabah yıldızıdır. Diğer bir anlamı da güzel alımlı bir kadına gelmektedir. Anne ve baba adaylarına kız bebekleri için önerilen Farsça kökenli bir isimdir. 

Türkiye’de Peri isminin kullanan kişi sayısı 2.305 kişidir. En çok kullanılan kız isimleri sırası ise 936. tır. Peri ismini kullanan kişi sayısı son bir yılda yaklaşık 39 kişi artmıştır. Peri isminin kader sayısı dörttür ve bu ismin uğurlu rengi kırmızı tonlarıdır. 

Peri isimli insanlar, işlerine bağlı ve her şeyden önce gelir. Bu yüzden sosyal ortamda pek fazla ayak uyduramazlar. Mesleklerine âşık olmuş ve boşa zaman geçirmeyi sevmezler. İkili ilişkilerinde emin adımlarla ilerlemeyi severler. Başına gelen olaylarda soğukkanlı davranması, ona doğru karar verdirir. Kuralcı olması, aşırı ilgiden hoşlanmayan, doğal davranmayı sevmesi Peri ismini taşıyan insanların olumlu yönlerindendir.

Peri isimli kişilerin bağlanmaktan korkması, çabuk inan ve dağınık olması olumsuz özelliklerini açığa çıkartır. Ayrıca uzun boylu olması, kararlı bir ses tonuna sahip olması da fiziksel özelliklerini çağrıştırır. 

Anne ve baba adayları bebeklerine isim verirken İslam dinine uygun ve Kuranda koymak istedikleri isimin geçsin isteyebilirler. Peri ismi Kuranda geçiyor mu? Merak edebilirler. Peri ismi Kuranda geçmemektedir. Anlam içeriği bakımından İslam dininde bu ismin koyulmasında bir sakınca bulunmamaktadır. 

Uzmanlara göre bireye ismiyle hitap etmek kişide bazı özellikleri ifade etmektedir. Anne ve baba adaylarına önerilen isimlerden olan Peri isminin kişilik analizi ve uzman yorumlarını sizlerle paylaşalım. 

Peri isimli bireyler emir altında olmaktan ve izlenmekten hoşlanmazlar. Hayata dair kararlarında başkalarının fikirlerini önemsemezler kendi bildikleri her zaman doğru kabul ederler. Özel ilişkilerinde kıskanç ve korumacı bir davranış sergileyebilirler. Az hareket eden ama keyfine düşkün kişilerdir. Sadakat önem verirler. Ayrıca sabırlı bir insan olması ve ağır başlı olması onu çekici kılmaktadır. 

Bir insana Peri ismiyle hitap edildiğinde ses titreşimleri kişiliklerini açığa çıkarmaktadır. Peri isminin harf analizi ve yorumlarını sıralayalım. Peri ismi iki hece dört harften oluşur. İlk harfi P kendine güvenen ve kendinden emin manasına, ikinci harfi E problemlerle baş etmeyi iyi bilen kimse manasına gelir. Son heceden ve üçüncü harfi olan R şüpheci ve tereddütlü kimse manasında gelirken, dördüncü ve son harfi ise İ kırılgan hassas, çabuk incinen kimse manasını taşır. 

Peri ismine benzer isimler olarak ilk akla gelen kız isimleri Pervin, Ayperi, Gülperi, Perinhandır. Benzer erkek bebek isimleri ise Perviz, Perit, Pertev, Güneri isimleri ilk akla gelen benzer isimlerdir. 

Anne ve baba adayları televizyon gördükleri veya sosyal medyadan beğendikleri ünlü kişilerin isimlerini bebeklerine vermek isteyebilir. Peri ismine sahip olan ünlüler olarak örnek verilmemektedir. Fakat Ece Umay’ın çok sevilen şarkısı olan Peri adlı şarkısı son zamanlarda çok dinlenen müzikler arasında yer alır. Seranay Sarıkaya’nın oynadığı Peri Masalı filmi de sevilen filimler arasında yerini almıştır. Çocuk masalları kitaplarında sevilen ve zevkle okunan Peri masallarını unutmamak gerekir. 

Peri isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Güneş Doğmadan Önceki Alaca Karanlıkta Işıyan Yıldız, Sabah Yıldızı
  • 2 – Dişi Cin (Güzel Ve İyilik Severlik Sembolü Olarak Kabul Edilirler).
  • 3 – Doğaüstü güçleri olduğuna inanılan, düşsel dişi varlık.
  • 4 – Çok güzel, çok alımlı kadın.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Peri ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Peri ismini kullanan 2.304 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Peri ismini kullanan 453 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Peri ismini kullanan 118 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Peri ismini kullanan 113 kişi bulunmaktadır.

Peri isminin Türkiye sıralaması

Peri en çok kullanılan 2053. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 937. isimdir.

Peri ismini kullananların sayısı, son bir yılda 40 kişi artmıştır.

Peri isminin Harf Analizi

Kişiye Peri ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Peri İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Peri ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Peri isminin anlamını gözden geçirin!

Peri İsminin Numerolojisi

Peri isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
E: altı
R: yirmi bir
İ: on iki
TOPLAM: 59

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap