Perçem İsminin Anlamı

percem-isminin-anlami-8512

Perçem İsminin Anlamı

Güzel ve şirin isim arayışınız varsa son zamanların favori isimlerinden Perçem karşınıza çıkacaktır. Hem söylenişi kolay hem de anlamı güzel olan isimler arasında bulunduğunu belirtmek isteriz. Neticede kişiler en güzel ismi bularak bebeklerine vermek ister. Bunun için de öncelikle anlamını öğrenmek ister. Perçem isminin anlamı nedir diye baktığımızda farklı anlamların ortaya çıktığını görmekteyiz.

Öncelikle herkesin bildiği gibi Perçem, saçın önünde bulunan kakül anlamına gelir. Bundan başka şafak vakti esen rüzgara da perçem denilir. TDK’ya göre perçem anlamı bayrak gibi şeylerin başına konulan püskül demektir.

Bu isim kız çocuklarına verilmektedir. Farsça kökenlidir. Perçem Kur’an da geçiyor mu diye baktığımızda geçmediğini görmekteyiz. Yerel Türkçede mısır püskülü, sığır derisinin kafa tarafı, şerbetli bir tatlı çeşidi olarak anlamlandırılır.

Perçem, 1967 Afganistan Demokratik Halk Partisi iç çekişmesiyle ayrılan iki kanattan birinin adıdır. Ayrıca Erzincan ilimizde Çatalçam’a bağlı bir yer ve Çorum’a bağlı yerleşim yeri olarak da bilinmektedir.

İsimlerle ilgili araştırma yaparken uzman analizlerine bakıyor olmanız kararınızı netleştirmeniz açısından faydalı olabilmektedir. Bu analizlerde ismin olumlu ve olumsuz yönleri kişilere sunulur. Perçem isminin analizi yapıldığında bu kişilerin işe önem verdikleri görülür. Önce iş sonra eğlence olarak hayatı değerlendirirler. Mesleğini severek yaparlar ve boşa zaman geçirmeyi sevmezler. Özel hayatında aceleden hoşlanmazlar. Yavaş ve kararlı adımlarla ilerlemeyi severler.

Olumlu özellikleri arasında planlı ve mükemmeli seven kişiler olduğunu söyleyebiliriz. Planlı çalışmak onlar için önemlidir. Tutumlu, mantıklı, dikkatli ve çalışkan kişilerdir. Onların verdiği söze güvenebilirsiniz. Sorumluluk sahibi ve yönetici vasfına sahiptirler.

Olumsuz özellikleri olarak risk altına girmekten korkan, çok çabuk inanan, bağlanmaktan korkan kişiler olduğu söylenebilir. Aşırı hareketli ve biraz da dağınık olmaları sorun teşkil edebilir.

Fiziksel özellikleri olarak uzun boyu dikkat çeker. Elleri ve ayakları büyüktür. Kafa yapısı oval, dudakları ince, uzun burun yapısına sahip oldukları görülür. Koyu ve dalgalı saçları bulunur. Kararlı ses tonu ile konuşurlar.

Eğer karar verdiğiniz isim Perçem ise farklı analizleri de inceleyerek ismin detaylarına inebilirsiniz. Bunlardan birisi kişilik analizidir. Perçem isminin kişilik analizi incelendiğinde bu kişilerin iyimser ve hedeflerine bağlı oldukları görülür. Çok gergin konular olsa bile ortamı pozitif bir hale getirebilirler. Umursamaz gibi görünerek ortamın atmosferini değiştirebilirler.

Bu kişiler özgürlüklerinin kısıtlanmasını sevmezler. Kalabalık olan çevrede yaşamayı severler. O yüzden arkadaş çevreleri oldukça fazladır. Dost tercihinde seçicidirler. Bilgili, görgülü, kültürlü kişilerle arkadaşlık etmeyi tercih ederler. Onların zevklerine güvenebilirsiniz. Sanatsal yetenekleri fazla olduğu için estetik anlayışları oldukça gelişmiştir.

Benzer isimler konusunda araştırma yapanlar bazen yöneldiği ismin ne kadar doğru bir karar olduğunu fark edebilir. İkinci isim düşünenler ya da ikinci bebek düşünenler için benzerleri incelemek faydalı olacaktır. Perçem isminin benzerleri olarak; Perihan, Perçen, Pertiz, Gökçem, Sinem, Sanem, Eminem, Sadem örnek verilebilir.

Perçem ismi ülkemizde fazla bulunmamaktadır. Yapılan istatistik araştırmalarında 103 kişinin bu ada sahip olduğu görülmüştür. En çok kullanılan 6127’inci isimdir. Kız isimleri arasında 2614’üncü sırada bulunur. Son bir yılda 1 kişi bu ismi tercih etmiştir. Ender bulunan isim arayanların tercihleri arasında bulunabilir.

Bulduğunuz ismin dinimize uygun olup olmadığı da araştırmalar içinde yer alır. Seçim yapılacak olan ismin caiz olması gerekir. Perçem ismi caiz mi diye bakıldığında sakıncalı olmayan isimler arasında olduğu görülmüştür. İsterseniz kız bebeklerinize bu güzel ismi verebilirsiniz.

Perçem isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Şafak Vakti Esen Rüzgar
  • 2 – Kakül. Yele.
  • 3 – Mızrak, Bayrak Gibi Şeylerin Başlarına Konan Püskül.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Perçem ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Perçem ismini kullanan 103 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Perçem ismini kullanan 14 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Perçem ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Perçem ismini kullanan 10 kişi bulunmaktadır.

Perçem isminin Türkiye sıralaması

Perçem en çok kullanılan 6127. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2614. isimdir.

Perçem ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Perçem isminin Harf Analizi

Kişiye Perçem ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Ç : Zevk sefa düşkünü çağrıştırır, bu harfi içermese de olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Perçem İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Perçem ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Perçem isminin anlamını gözden geçirin!

Perçem İsminin Numerolojisi

Perçem isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
E: altı
R: yirmi bir
Ç: dört
E: altı
M: on altı
TOPLAM: 73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap