Pegasus İsminin Anlamı

pegasus-isminin-anlami-39009

Pegasus İsminin Anlamı

Toplumumuzda kullanılan ya da tercih edilmek istenen isimlerin anlamları konusu üzerine pek çok araştırma gerçekleştirilmektedir. Birçok kişi, farklı isimler üzerinden araştırmalar yapmaktadır. Bu isimlerden bir tanesi de Pegasus olmaktadır. Pegasus isminin anlamı nedir? detaylı bir şekilde açıklanacak olursa; Kanatlı at olarak ifade edilmektedir. Pegasus TDK’deki anlamı ise, aynı tanımla açıklanmaktadır.

Ülkemizde kullanım açısından bu isme bakıldığında, erkekler tarafından tercih edildiği ortaya çıkar. Ayrıca bu ismin kökeni hakkında da araştırmalar gerçekleştirilir. Pegasus isminin kökeni, Türkçeye dayanmaktadır. Bir ismin Kur’an’da geçip geçmediği konusu, sıklıkla araştırılmakta ve merak edilmektedir. Bu konu hakkında detaylı bir açıklama yapılacak olursa; Pegasus ismi, Kur’an’da yer alan herhangi bir ayet içerisinde bulunmamaktadır.

Pek çok kişi tarafından bu isimle ilgili olarak kişilik analizleri konusu da öğrenilmek istenmektedir. Karakterler ve olaylara karşı gösterilen davranışlar hakkında bilgiler sunduğu için, kişilik analizleri sıklıkla araştırılmaktadır. Pegasus isminin kişilik analizi belirtilecek olursa; Bu isme sahip kişiler, ılımlı ve alımlı olmaktadırlar. Aynı zamanda bakımlı ve çekici bir tipleri bulunmaktadır. Şeytan tüyüne sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde kolay bir şekilde insanların gönlünü kazanabilirler. Sabit bir fikirleri bulunmamaktadır. Fikirleri, çoğu zaman değişkenlik gösterebilmektedir. Bu isme sahip kişiler, bazı zamanlarda hoş sohbetli olabiliyorken bazı zamanlarda ise içine kapanık ve suskun bir tavır  sergileyebilirler.

Bu ismin olumlu özellikleri arasında, yeni hedefler peşinde koşması, değişim istemesi, sporcu, arkadaş canlısı, maceracı ve sempatik olunması yer almaktadır. Aynı zamanda dışa dönük, sıcakkanlı ve küçük şeyler ile mutlu olunabilen bir yapıya sahip olunması da sayılabilmektedir.

Olumsuz özellikleri ise, aşırı duyguları olan ve bu duygular nedeniyle yıkıcı olabilen bir tavra sahip ve kuşkucu olunmasıdır.

Bu isme sahip kişilerin fiziksel özellikleri açıklanacak olursa; Kalın ve gür saçlara sahiptirler. Dalgalı saç yapısı bulunur. Sağlıklı bir görüntüye sahiptirler.

İsimlere yapılan analizler içerisinde harf analizleri konusu oldukça dikkat çekmektedir. Harf analizi, pek çok kişi için merak konusu olmaktadır. Pegasus isminin harf analizi açıklanacak olursa, şu şekilde belirtilebilir; P: Kendinden emin olan kişilere çağrışım yapmaktadır. E: Her türlü sıkıntıya karşı mücadeleci bir tavrı benimsemiş kişiler olmaktadırlar. G: İnatçı ve gergin bir yapıya sahip olan kişileri temsil etmektedir. A: Enerjik ve atılgan yapıya sahip kişiler olmaktadırlar. S: Hayalperest kişiler olmaktadırlar. U: Berekete ve bolluğa çağrışım yapmaktadır. S: Hayalperest bir yapıya sahip kişilere çağrışım yapar.

Pegasus ismi, kullanılan bazı isimlere benzer şekilde olabilmektedir. İlk çocuklarına Pegasus ismini koyan anne ve babalar, ikinci çocukları için benzer isimlerin varlığı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bu noktada Pegasus ismine benzer isimler hakkında açıklama yapılacak olursa, şu şekilde sıralanabilir; Pegalesharro, Damasus, Nisus, Lovesus, Rhesus, Jocosus, Mopsus, Blaesus, Cassus, Pleus, Perpetuus, Persius, Petronius, Pentheus, Pelagius, Perditus, Photos, Plys, Peers, Pyrs, Panos, Pons ve Piers olarak ifade edilebilir.

Bu isimle ilgili olarak merak edilen bir diğer konu ise, caiz olup olmadığı konusu olmaktadır. Pegasus ismi caiz mi sorusu hakkında ayrıntılar belirtilecek olursa; Pegasus ismi caiz olmayan ya da sakıncalı olan isimler arasında yer almamaktadır. Yani bu ismin kullanımında dinen bir sakınca görülmemektedir. Ancak bu ismi kullanmak isteyen ebeveynler, analizlere ve anlamına bakarak bir tercihte bulunmalıdırlar.

Ülkemizdeki pek çok kişi, Pegasus ismine sahip olan ünlüler konusu hakkında araştırma yapmaktadır. Kullanmak istedikleri bu isme, hangi ünlülerin sahip olduğu hakkında bilgi alınmak istenmektedir. Açıklanacak olursa; Ülkemizde Pegasus ismine sahip olan herhangi bir ünlü isim yer almamaktadır.

Pegasus isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – kanatlı atı

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Pegasus ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Pegasus ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Pegasus ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Pegasus ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Pegasus ismini kullanan bulunmamaktadır.

Pegasus isminin Türkiye sıralaması

Pegasus en çok kullanılan 28906. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 21749. isimdir.

Pegasus isminin Harf Analizi

Kişiye Pegasus ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Pegasus İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Pegasus ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Pegasus isminin anlamını gözden geçirin!

Pegasus İsminin Numerolojisi

Pegasus isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
E: altı
G: sekiz
A: bir
S: yirmi iki
U: yirmi beş
S: yirmi iki
TOPLAM: 104

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap