Paye İsminin Anlamı

Paye İsminin Anlamı Nedir?

Zekâ ile kısa sürede problemlere kendi gücü ve zekâsıyla hızlıca çözüm bulabilir. Paye isminin analizi bakıldığında sağlam yapısıyla her türlü başarıyı elde ettiğinde, kariyerinde de hızlı adımlarla üst sıralara tırmanıyor. Ayrıca iyi gözlem sayesinde iyi analiz yapar ve ona göre davranır.

Karakteri ailesi ve çevresi tarafından her zaman beğenilmiş olsa da sağlam temeller üzerinde dostluklar kurulmasında öncüdür. Sosyal ortamlardan hoşlandığı gibi yalnızlık da onu karamsar duruma düşürür. Paye isminin anlamı Her zaman geriye değil her zaman ileriye bakan kişi demektir. Karakteri sayesinde her alanda başarılı olur.

Paye isminin anlamı eğitimli bir insandır demektir. Bilgelikleri onu ileriye taşımaktan vazgeçmeyecektir. Üstelik çevrenizdekilere karşı sıcak ve samimi tabiatı ile birçok sağlam arkadaşları vardır. Sakin kişiliği nedeniyle, çok iyi çözümler bulma yeteneğine sahiptir. Bu, çevrenizdeki güvenilirliği artırır. Kararlarına her zaman saygı duyulur.

Kimseyi suçlayacak durumda değildir. Kin tutmak ve insanları dinlemeden yargılamak ona göre değildir. Paye isminin anlamı Karşısındaki baştan sona dinleyerek doğru kararları veren kişi demektir.  Bu kadar iyi ve güvenilir bir arkadaş olduğun için kimse onunla arkadaş olmaktan korkmuyor. Çevrenizi sürekli destekleyebilen biri olduğu için herkesin yardımına koşabilen kişidir.

Paye ismi ile uyumlu yani paye ismine benzer isimler bakılırsa en popüler isimler arasında Masal, Asel, Eymen, Elif, Umay, Ada, Lina, Doruk, Eslem gibi isimler yer alır. Gaye, Feraye, Piraye, Mekiye, Asiye, Atiye, Semaye, Daye, Behiye, Bediye, Ferdiye, Huriye, Rukiye, Şaziye, Vasfiye, Aliye, Kadriye, Fehmiye, Sadriye, Zülfiye, Kaniye, Raciye, Nazmiye isimleri yine paye ismi ile uyumlu isimler arasında yer alır.  Paye ismine sahip ünlüler, araştırıldığında kayıtlara geçen paye isminde herhangi bir ünlü bulunmamaktadır.

Farsça kökenli olan Paye isminin anlamı basamak, rütbe ve aşama anlamlarına gelmektedir. Ebeveynler çocuklarına isim koymadan önce araştırma yaptıkları konular arasında konulacak ismin dine uygun olup olmadığıdır. Paye ismi caiz mi? Paye ismi kuran-ı kerimde geçmiyor. Kız çocukları için en çok konulan isimlerden biri olan paye isminin konulmasında dinen bir sakınca görünmemektedir.

Paye ismini araştıranlar paye isminin kişilik analizi araştırabilirler. Paye isimli kişiler genelde inat, macera sever, haylaz ve aynı zamanda çalışkan bir yapıya sahiptir. Paye isminin sayısı 4 rengi ise pembedir. Onlar çok geniş genel bilgi ve kültüre sahip insanlardır.

İnsanların ilk izlenimleri çok olumlu ancak bunu biraz abartılı bulabilirler. Duygularına çok güvenirler ve duygularına göre hareket ederler. Bununla birlikte, bazen sabırsız olabilirler ve yalnızca duygularına güvenmeyi başaramazlar. İşlerin akmasını sağlamaları ve biraz hava koşullarına dayanmaları gerekebilir. Doğuştan liderdir. Kendi görüş ve düşünceleri vardır.

Başkalarının etkisi altında karar vermez. Sorumluluklarını ve görevlerini yerine getirmekten çekinmez. Paye isminin anlamı Özgürlüklerini çok ciddiye alan ve kuralları seven kişiler anlamına gelir. Bildiklerini yapmayı severler. Tutkuları ve cesaretleri, özgürce hareket etmelerini sağlar. Başkalarının ne düşürdüğü konusunda çok fazla endişelenmezler.

Zarif insanlardır. Karar verme konusunda biraz sabır, onu hata yapmaktan alıkoyabilir, ancak sezgilerinize güvenmeyi asla bırakmaz. İnsanları severler ve aşk için yaşarlar. Özgürlüklerini çok ciddiye alırlar. Hayatı yaşamayı severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeyi severler. Olayları farklı açılardan görme ve değerlendirme yeteneğine sahiptirler. Paye isminin TDK’ deki anlamı 3 çeşittir. Birinci Paye isminin anlamı, rütbe ve Dereci’dir. İkinci anlamı; önem, verilen değer, Kıymet’tir. Üçüncü anlamı; merdivenlerdeki basamaklara verilen isimdir.

paye-isminin-anlami-54653
Paye İsminin Anlamı

Paye isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Derece, rütbe, aşama
  • 2 – Basamak, Merdiven Basamağı.
  • 3 – . İkizlerin Bir Yıldızı, Cevza Burcu. -Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Farsça
Söylenişi: pa:ye
Kuran ‘da geçmiyor.

Paye ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Paye ismini kullanan 19 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Paye ismini kullanan 10 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Paye ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Paye ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Paye isminin Türkiye sıralaması

Paye en çok kullanılan 9051. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 702. isimdir.

Paye ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Paye isminin Harf Analizi

Kişiye Paye ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Paye İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Paye ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Paye isminin anlamını gözden geçirin!

Paye İsminin Numerolojisi

Paye isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
A: bir
Y: yirmi sekiz
E: altı
TOPLAM: 55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap