Pasta kreması nasıl sürülür?

Yaş pastaların düzgün ve pürüzsüz şekilde görünmesi için kremasının eşi şekilde dağıtılması gerekir. Pasta kreması kullanım yolları hakkında bilgi yazımızda.

Yaş pastaların çok daha lezzetli bir hale gelmesini sağlayan kremalar pastaların üzerine yerleştirilen tatlandırıcılar olarak nitelendirilmektedir. Pastalarınızı güzel bir şekilde yapmak için kremasını doğru bir şekilde yerleştirmeniz ve sürmeniz gerekiyor. Kreması nasıl sürülür bu konudaki teknikleri şimdi hep beraber bakalım

Pasta kreması nasıl sürülür?

Pastanın tadını oluşturacak en önemli etkenlerden birisi olarak bir ama eğer kötü olursa ve az kalırsa pastanın tadı doğrudan bozulacaktır. Pasta kreması fazla konulduğu zaman da ağır az konulduğu zaman da tatsız olmaktadır bu nedenlerden dolayı ölçüsü tutturulması gereken önemli bir etkendir.

Krema orantılı olarak sürüldüğü zaman pastanın kreması pastayı daha lezzetli hale getirir. Pasta kreması ne hazırladıktan sonra kekinizi sürmek için zemini yatağı olan uzun cisimleri kullanmanız oldukça etkilidir. Bıçaklar bu iş için uygun olacağı gibi eğer bulunuyorsa sıfatına tarzı mutfak araç gereçleri de son derece etkilidir.

Kremalı sürmeden önce kremanın katı halde olmaması gerekiyor çünkü eğer katıysa yumuşak kıl alma gelebilmesi için blender kullanmanız şart…

Aksi takdirde doğru bir sürme işlemi gerçekleştirebilecek siniz. Krema kekin üzerine doğrudan koyulup dağıtılmaması gerekmektedir çünkü bu kekin çökmesine ve bir kısmının da fazla kremalı olmasına sebep verir.

Yumuşak kıvamda bulunan kremayı bölge bölge her yere eşit şekilde dağılacak biçimde sürmeniz gerekiyor. Krema sürüldükten sonra çekin üzerinde oval desenler çizerek keke iyice kaymalı ve yan kısımlarının da kremalı olmasına özen göstermelisiniz.

Bu kısımları zeminin krema kaplı olması ile fazla karıştırmayın. Etrafında fazla krema kalırsa pastada ağırlık olacaktır ve yine güzel olmayacaktır. Basit mantı şudur ki kremalı sıvı halde sıfat olayla beraber pastan hep etrafına homojen bir şekilde yaymak gerekiyor.

Krema kek zeminde fazla sürülürse bir sonraki kek üzerine geldiği zaman krema taşıyacaktır bu nedenlerden dolayı her alanda orantılı bir şekilde sürme işlemini gerçekleştirmeniz çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap