Parla İsminin Anlamı

parla-isminin-anlami-67296

Parla İsminin Anlamı Nedir?


İsim seçiminde telaffuzdan önce anlamına önem veren anne babalar için Parla isminin anlamı nedir diye araştırdık. Parla savaşçı, mücahid, derviş demektir. Türk Dil Kurumu “ışık saç, ışılda, ün kazan, tanın” anlamlarında kullanılmaktadır. Türkiye’de 209 kişi Parla ismini kullanmaktadır. 209 kişinin 89’i İstanbul’da, 23’ü Ankara’da, 25’i İzmir’de yaşamaktadır. Parla ismi Türkiye’de en çok kullanılan isim sıralamasında 4966. sıradadır.  Son bir yılın isim tercihlerine bakıldığında Parla ismini tercih eden toplamda 34 kişi vardır. Kişilere isimleriyle hitap edildiğinde harf titreşimleri hitap edilen kişinin kişiliğine anlamlar yükler. Bu noktada Parla isminin harf analizi yapıldığında P harfi kendine güvenen ve kendinden emin kişileri ifade eder. A harfi kişiye atılgan ve enerjik bir hâl yükler. Ancak bir isimde iki taneden fazla kullanılmaması önerilir.

 R harfi tereddüt eden kişilik ifadesidir. İsimlerde kullanılmasa daha iyidir. L harfi sanatsal bir yeteneğe işaret ettiği için isimlerde kullanılması önerilir. Her harf bir karakter özelliğini temsil ettiği için isim seçiminde içinde bulunan harflerin de analizi yapılarak isim tercih edilmelidir.


Dini bir isim arayanlar için Parla Kuran’da geçiyor mu? Sorusunun cevabı ise Parla Kuran’da geçmemektedir. Ancak anlam olarak da İslam dinine göre de Parla isminin yeni doğan çocuklara verilmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Parla ismi anlam olarak da analiz olarak da pozitif bir isimdir. İsim seçiminde anlam olarak çocukların kişiliği üzerindeki etkisi düşünülerek mutlaka kontrol edilmelidir. Parla ismine benzer isimler; Pars, Pırıl, Parıl ve Parlanur’dur. 


İsimlerin kişilikler üzerinde etkili olduğundan bahsetmiştik. Özellikle Parla isminin kişilik analizi yapıldığında bu kişilerin detaylara çok takıldığına ve detaylar içinde kaybolduklarına rastlanır. Yaptıkları her ise mükemmeli ararlar. Espri anlayışları gelişmiş olup eğlenceli kimselerdir. Etrafındaki insanları bolca eleştirirken kendileri eleştiriye açık değildir. Duygusal ilişkilerinde seçici davranarak partnerlerinin temiz ve şık olmalarını isterler.


Bu isme sahip insanlar öfkeli yapıya sahiptir. Hırslı yapıları sayesinde iş hayatında başarılıdır. Özel hayatında sevdiklerine karşı kendilerini daha yakın hisseder. Yaptığı işi önemseyerek en iyisini yapmanın yollarını arar. Titiz, düzenli, tertipli, yetenekli, sabırlı ve yardım sever insanlardır. Sağlığına önem verir ve sağlıklı beslenir. 


Parla ismi uzmanlar tarafından analiz edildiğinde yaptığı işlerde esnek davranan, zeki, mantıklı, yetenekli ve çalışkan oldukları gözlemlenmiştir. Detayları görebilen, anlayışlı kimselerdir. El becerileri konusunda yetenekleri vardır. Hayalperest olmayan gerçekçi insanlardır. Sevdiklerine çok değer vererek onların kırılmaması için her türlü fedakarlıkta bulunurlar.Bu kişi eleştirilerden hoşlanmaz. Aşırı gururlu ve hırslıdırlar. Geri planda kalmaktan hoşlanmazlar ve ön planda olmak için ellerinden geleni yapar. Fiziksel özellikleri incelendiğinde büyük ve etkileyici gözleri vardır. Bakışlarıyla insanları etkilemektedir. Bütün yapısı aşağı kıvrımlı olup geniştir. Köşeli çenesi yüzüne sert bir ifade kazandırmaktadır. Pürüzsüz bir cilde hakim olup kaşlarının arası geniştir. Göz renkleri genellikle koyu renklidir. Yuvarlak omuz ve kısa bir gövdeye sahiptir. Ses tonları ise kısıktır. Ülkemizde Parla isminde ünlüler araştırıldığında karşımıza sinema ve tiyatro oyuncusu aynı zamanda seslendirme ve dizi sanatçısı olan Parla Şenol Türk çıkmaktadır. Parla ismi Türkçe kökenli bir isimdir. Genellikle kız çocukları için  tercih edilir. Parla isminin numerolojisi yani isimde geçen harflerin alfabede karşılık gelen numarası sırası şu şekildedir; P yirmi, A harfi bir, R harfi yirmi bir, L harfi on beş ve A harfi bir. Toplamda ise 58 yapmaktadır.

parla-isminin-anlami-67296
Parla İsminin Anlamı

Parla isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Savaşçı, mücahdi, derviş
  • 2 – Işık saç, ışılda, ün kazan, tanın anlamlarında kullanılan bir ad.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Parla ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Parla ismini kullanan 209 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Parla ismini kullanan 89 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Parla ismini kullanan 23 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Parla ismini kullanan 25 kişi bulunmaktadır.

Parla isminin Türkiye sıralaması

Parla en çok kullanılan 4966. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2134. isimdir.

Parla ismini kullananların sayısı, son bir yılda 34 kişi artmıştır.

Parla isminin Harf Analizi

Kişiye Parla ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Parla İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Parla ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Parla isminin anlamını gözden geçirin!

Parla İsminin Numerolojisi

Parla isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
A: bir
R: yirmi bir
L: on beş
A: bir
TOPLAM: 58

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap