Parfüm Nasıl Seçilir?

Bayanlar ve erkekler karşı cinse çekici, etkileyici kokmak için doğru parfümü bulmak için birçok arayışa girerken bazıları başkasında beğendikleri parfümü kull..

Bayanlar ve erkekler karşı cinse çekici, etkileyici kokmak için doğru parfümü bulmak için birçok arayışa girerken bazıları başkasında beğendikleri parfümü kullanarak aynı kokuyu hissetmek isterler fakat kişilere özel kokular farklı insanlarda farklı kokular verirler yani bir başkasında beğendiğiniz koku sizde istediğiniz hissi yaratmaz.

Parfüm nasıl seçilir?

Sorusuna yanıt kesinlikle ten renginiz, beslenme şekliniz ve hormonlarınızla ilgili gerçeği ortay koymaktadır.

Kişilerin ten rengi parfüm seçerken etkilidir bunu yanında nasıl beslendiğinizde önemli bir detaydır.

En önemli detaysa hormonal olarak ter içeriğinizdir.

Parfüm seçerken dikkat etmeniz gereken parfüm almaya karar verdiğiniz saattir yani sabah saatleri seçim için uygun değildir.

Yemek yedikten sonra da parfüm seçmeyi uygun bulmayan uzmanlar genelde yemek yemeden burnun kokularda daha etkili olacağı vurgusunda bulunuyorlar.

Parfüm seçimi yaparken iç el bileğinizi kullanmalısınız bunun sebebi tamamen iç bileğin diğer farklı kokuların yerleşmediği bir nokta olmasıdır.

Test edeceğiniz parfümü el üstünde denediğinizde ise farklı kokuların el üstünde olması sebebiyle kokuda değişik gözlenebilir.

Parfüm banyosu yaparmışçasına testlerden kaçının sadece iki parfüm seçerek bileğinizde test ederek başlayın ve hemen karar vermeyin kokunun teninize nüfuz etmesi için bir süre bekleyin yarım saat yeterli olacaktır.

Kadınlar parfüm seçerken daha çok detaya dikkat etmelidirler özelliklede giyim tarzlarıyla ilgili seçimler parfüm tercihini belirlemektedir.

Örneğin klasik giyinen bir iş kadını topuklu ayakkabı tercih ediyor olması sebebiyle kaslarının yorularak daha farklı ter salgısı yayacağı için sandal, paçuli, oryantal, baharat tarzı kokuların kullanıldığı parfümleri kullanması daha uygun olacaktır.

Günlük hayatta spor yapan ya da düz raht ayakkabılar kullanmayı tercih eden bir kadınsanız tamamen ferahlatıcı fresh kokular ve okyanus tarzı kokuları iç kol içine sıkarak kullanmalısınız.

Akşamları ise daha baskın ve yoğun kokular kullanabilirsiniz.

Fresh kokulardan sonra yoğun kokular daha kalıcı etki yaratacaktır.

Sakin ve mütevazı bir kişiliğe sahipseniz baharatlı, vanilya ve çiçek kokuları sizin için daha uygun olacaktır.

Baskın bir karaktere sahipseniz mutlaka etkileyici oryantal ve sert kokuları tercih etmelisiniz. Kişiliğinizi bu baskın kokularla karşı tarafa nasıl bir kişiliğiniz olduğunu anlatmak hiçte zor olmayacaktır.

Parfümle ilgili tüm merak ettikleriniz

Parfümler kalite, koku çeşidi olarak birçok farklılıkları içinde barındırıyor.

Sağlıklı ve sağlıksız olduğu konusunda farklı birçok tezi bulunan parfüm içeriklerinde farklı birçok madde yer alıyor.

Bayanlar parfüm seçerken oldukça zorlanıyorlar parfüm alırken özellikle kalıcılığına dikkat eden bayanlar için öncelikle aldığınız parfümün kalıcılığının artması için kesinlikle kremini ya da losyonunu da almayı ihmal dermemeleri konusunda uyarmak istiyorum.

Banyoda losyonunu banyo sonrasında parfümlü kreminin kullanımın ardından parfümünüzü sıkarak uzun ve kalıcı bir etki yaratabilirsiniz.

Kişilerden kişilere değişen kokular özellikle ten rengi, ter içeriği ve kişinin hormonal dengesiyle ilgilidir. Beğendiğiniz bir parfüm sizde farklı başka bir bayanda farklı kokular yayabilir.

Parfüm seçerken ten testi yaptırabilirsiniz bu sayede size yakışacak kokuların içeriklerini kapsayan bir parfüm alabilirsiniz.

Parfüm alırken dikkat edeceğiniz teninizde farklı bir koku varken parfüm testti yaptırmanız olacaktır. Yani teninizde farklı bir parfüm içeriği varken sizin farklı bir kokuyu test ederek doğru sonuç almanız imkânsızlaşacaktır.

Parfüm alırken en az 3kez parfüm testi yapmaya çalışın fazlası burunda etkisini yitirecektir.

Parfümün kalıcılığı artırmak için doğru bölgelere uygulamakta oldukça önemlidir. Bilinen bölgeler olarak genelde el bilekleri ve boyun bölgesine uygulanabilen parfümler saçlarda da oldukça kalıcı etkiler bırakacaktır.

Parfümü direk olarak sıkmayın parfümü havada sıkın ve içinden geçeceğiniz doğrultuda ayarlayın.

Parfüm alerjisi genelde ciltte ya da kokuya duyarlı astım hastalarında görülür. Bu kişiler ağır kokular yerine hafif ferahlatıcı kokular tercih etmeli ya da parfüm içerikli hafif olan kremleri kullanmalıdırlar.

Cilt alerjisi olanlar ise parfümü direk ciltlerine temas ettirmekten sakınmalıdırlar. Daha çok kıyafet üzerinde kullanmaya çalışmak doğru olacaktır.

Parfümün kullanılırken en önemli detaylardan biride parfümün bozulup bozulmayacağı konusudur parfümler bozularak size zararlı bir etki yaratmazlar sadece içerikleri yani koku esansının yok olur yani parfümlerinizi kullanmaya başladığınız süre içinde 6 ayda bitirmelisiniz aksi halde kokuları eskisi gibi olmayacaktır.

Uzun süre etkisini yitirmeden kokularını muhafaza edeceğiniz parfümlerinizi genelde serin ve karınlık ortamlarda saklamaya özelliklede buzdolabında koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap