Paha İsminin Anlamı

paha-isminin-anlami-18894

Paha İsminin Anlamı

Ülkemizde isim anlamlarının merak edilmesi, büyük bir şekilde artış göstermiştir. Birçok kişi taşıdıkları ismin ne anlama geldiğini merak etmektedirler. Aynı zamanda anne ve babalar açısından çocuklarına koymayı tercih edecekleri ismin de anlamlı ve güzel olması büyük önem taşımaktadır. Bu noktada Paha isminin anlamı nedir? açıklanacak olursa; Değer, fiyat, eder ve tutar anlamlarına gelmektedir. Paha TDK’deki anlamı ise, aynı şekilde tanımlanmaktadır. Hem erkek hem de kadın adı olarak kullanılan bu isim, üniseks bir isimdir. Kökeni Türkçedir. Tercih edilecek ismin Kuran’da geçip geçmediği konusu da önemli bir noktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda paha isminin Kuran’da geçmediği görülmüştür.

Dikkat çeken ve birçok kişinin önem verdiği konulardan bir tanesi de, isimler hakkında yapılan kişilik analizleri olmaktadır. Paha isminin kişilik analizi hakkında detaylı bir açıklama yapılacak olursa; Bu isme sahip kişiler, genellikle duygularını çok yoğun yaşayan ve heyecanlı kişilerdir. Kin tutma özellikleri yoktur ancak bazı durumlarda çok fazla sinirlenebilirler. Kendilerini sanat alanında geliştirmeyi severler ve duygularını dışa vurma konusunda başarılılardır. Başkalarının etkisi altında çok fazla kaldıkları için, bu konuya dikkat etmeleri gerekmektedir. Dışarıdan bakıldığında samimi olmayan, soğuk kişiler olarak görülmektedirler. Ancak uzun süre tanıştıkları kişilere karşı, saygılı ve bağlı bir tavır içinde bulunurlar.

Paha isminin olumlu özellikleri arasında hırslı, neşeli, sosyal, yaratıcı, mert, açık, güçlü, kendine güvenen, kendinden emin, ön planda olmayı seven, engel tanımayan, sadık, eğlenceyi seven, iş bitiren ve dürüst olmaları yer alır.

Olumsuz yönlerinde ise etkiye açık, hassas, alıngan, tutucu ve fazla sahiplenici gibi özellikler yer almaktadır.

Paha isminin fiziksel özellikleri açıklanacak olursa; Bu isme sahip kişiler, genellikle ebeveynlerinden daha uzun bir boya sahiptirler. Orantılı ve düzgün bir görünüşleri vardır. Dolgun ve uzun bir yüz yapısına sahiptirler. Boyun yapıları ince ve uzundur. Aynı şekilde ayak ve el parmakları da uzun ve incedir. Çene yapıları olukludur. Genellikle bu isme sahip kişilerin, saç renkleri açık kestane olmaktadır.

Yapılan kişilik analizlerinin ardından, isimlerin harf analizi yapılmaktadır. Paha isminin harf analizi yapılacak olursa; P: Kendinden emin olan kişileri temsil etmektedir. A: Enerjik ve atılgan olan kişileri çağrıştırmaktadır. H: Durağan ve sakin yapıdaki kişileri temsil eder. A: Enerjik ve atılgan olan kişileri temsil etmektedir.

İlk çocukları için Paha ismini tercih edecek olan anne ve babalar açısından önemli olan konulardan bir tanesi de, bu isme benzer olan isimlerin hangileri olduğu konusudur. Kız ve erkek çocuklar için kullanılan benzer isimler, oldukça dikkat çekmektedir. Paha ismine benzer isimler arasında yer alan erkek isimleri açıklanacak olursa; Taha, Mintaha, Baha, Evaha, Muhammed Taha, Emir Taha, Mustafa Taha, Ahmet Taha ve Mehmet Taha yer almaktadır. Benzer kız isimleri arasında ise, Bahar, Perihan ve Feriha yer almaktadır.

Birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konulardan bir tanesi de, çocukları için tercih edecekleri ismin dininden caiz olup olmadığı konusudur. Baha ismi caiz mi sorusu kapsamında yapılan araştırmalar doğrultusunda, bu ismin caiz olmayan ve sakıncalı isimler arasında yer almadığı görülmüştür.

Anne ve babalar çocukları için bir isim tercihinde bulundukları zaman, o isme sahip olan ünlüler konusunda da kapsamlı bir araştırma yapmaktadır. Paha ismine sahip olan ünlüler konusunda yapılan araştırmalar sonucunda, bu isme sahip olan herhangi bir ünlünün varlığına rastlanmamıştır. Ülkemizde Paha ismine sahip olan bir ünlü bulunmamaktadır.

Paha isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Değer, Fiat, Eder, Tutar. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Eder, fıat, tutar, değer

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Paha ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Paha ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Paha ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Paha ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Paha ismini kullanan bulunmamaktadır.

Paha isminin Türkiye sıralaması

Paha en çok kullanılan 41323. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 1106. isimdir.

Paha isminin Harf Analizi

Kişiye Paha ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Paha İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Paha ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Paha isminin anlamını gözden geçirin!

Paha İsminin Numerolojisi

Paha isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
A: bir
H: on
A: bir
TOPLAM: 32

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap