Özlem İsminin Anlamı

ozlem-isminin-anlami-73855

Özlem İsminin Anlamı

Kız çocuklar için isim arayışı içerisinde olan anne ve baba adaylarının sık sık klasik isimleri tercih ettiği görülebilmektedir. Bu bağlamda en sık tercih edilen isimlerden bir tanesi de Özlem ismi olmaktadır. Bu ismi hemen hemen her yerde duymak mümkündür. Pek çok kişi tarafından Özlem isminin anlamı nedir, sorusunun cevabı sıklıkla araştırılmaktadır. Gerekli incelemeler yapıldığında Özlem isminin anlamı için hasret duyulan birinin yokluğunu hissetme gibi yorumlar getirilebilmektedir.

Yorumcular tarafından bakıldığında Özlem isminin anlamı ile ilgili olarak hem olumlu hem de olumsuz yorumların yapılabildiği görülmektedir. İsimlerin çocuğun karakteristik özelliklerine ve hayatına etkisi olacağı için, çocuğun yaşantısında kadersel bir sıkıntı oluşmaması adına Özlem isminin konulup konulmaması durumu sıklıkla tartışılmaktadır. Bu konu kesin bir karara bağlanmamış olsa da Özlem ismi ile ilgili merak edilen bir diğer konu ise Özlem ismi Kuran’da geçiyor mu? sorusunun cevabıdır. Bu ismin Kuran içerisinde yer almadığı görülmektedir. Kur’an’ın herhangi bir yerinde Özlem ismine rastlanmaz.

İsim araştırması gerçekleştirirken, öncelikle ismin kişilik özelliklerine olan etkisi ele alınmaktadır. Buna bağlı olarak Özlem isminin kişilik özellikleri de anne ve baba adayları tarafından sıklıkla merak edilerek araştırılmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin son derece yardımsever, fedakâr, iyi niyetli, anlayışlı, sabırlı, empati yapabilen, azimli, çalışkan, gelişime açık ve yenilikçi kişiler olduğu görülmektedir.

Bu isme sahip olan kişilerde genellikle olumlu özellikler görülüyor olsa da Özlem isminin olumsuz yönleri de bulunmaktadır. Buna bağlı olarak inceleme gerçekleştirildiğinde aşırı kuşkuculuk ve manipülasyonlara açık olmak Özlem ismine sahip olan kişilerde görülebilen olumsuz özelliklerdir, denilmektedir. Bu isme sahip olan kişilerde genellikle olumlu özelliklerin çok daha baskın olduğu görülmektedir. Bu sebeple yorumcular Özlem isminin anlamları için olumlu şekillerde yorum yapmaktadır.

Özlem ismi ile ilgili merak edilen ve cevabı araştırılan bir diğer konu ise Özlem isminin fiziksel özellikleri olmaktadır. İsimlerin kişilerin fiziksel görünümlerine etkisi olduğu da bilinmektedir. Bu bağlamda Özlem ismine sahip olan kişilerin büyük gözlere, benlere, kumral veya kestane rengi saçlara ve ince dudaklara ve de kemikli bir yüze sahip olduğu görülmektedir. Genel itibariyle Özlem ismine sahip olan kişilerin dış görünüşleri beğenilmektedir.

Özlem ismi ile ilgili olarak dikkati çeken ve merak edilen diğer konulardan bir tanesi Özlem isminin numerolojisi olmaktadır. Astrolojiye ilgi duyan bazı ebeveynlerin isimlerin numeroloji ile ilgisi üzerine inceleme yaptığı görülmektedir. Buna bağlı olarak Özlem isminin numerolojisini tespit eden anne ve baba adaylarının uzman bir astrologdan yardım alarak bu sayıyı yorumlatması mümkün olmaktadır. Tutarlı ve doğru bir yorum yapılabilmesi ve gerekli öngörülerde bulunabilmesi için bir astrolog yardımı muhakkak şart görülmektedir. Bu sebeple ebeveynlerin numerolojik incelemeler sırasında astrologlarla iletişim kurması gerekmektedir.

Çocuğuna direkt olarak Özlem ismini koymak istemeyen kişilerin ya da Özlem ismi ile uyumlu olabilecek bir isim arayışı içerisinde olan anne ve baba adaylarının ise farklı alternatifleri tercih etmesi mümkündür. Güzel, Özgür, İlkim, İzmir, Özüm gibi isimler bu ismin yerine kullanılabilecek olan alternatiflerdir. Anne ve baba adaylarının çocuklarına direkt olarak Özlem ismini koymak istemeleri halinde bu alternatiflerden yararlanması mümkündür.

Aynı zamanda Özlem ismi ile uyumlu olabilecek erkek isimlerine rastlanmaktadır. Özgür, Özünç Özdemir, Özkan gibi isimler bu isimle uyumlu olabilecek erkek isimleri alternatifleridir. Bu alternatiflerin artırılabilmesi mümkündür. Fakat en bilinen ve en çok beğenilen alternatifler bu şekilde sıralanabilmektedir. Bu alternatiflerden anne ve baba adaylarının istedikleri şekilde yararlanabilmesi mümkündür.

ozlem-isminin-anlami-73855
Özlem İsminin Anlamı

Özlem isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yiğit, Cesur, Pehlivan Kimse.
  • 2 – Yeniden Görme, Tekrar Kavuşma, Arzu, Hasret.
  • 3 – Bir kimse veya bir şeye duyulan aşırı görme, kavuşma arzusu, hasret.
  • 4 – Yeniden görme, tekrar kavuşma arzusu, hasret tahassür. Bir şeye karşı duyulan istek, meyil

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Özlem ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Özlem ismini kullanan 234.151 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Özlem ismini kullanan 49.112 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Özlem ismini kullanan 16.992 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Özlem ismini kullanan 16.158 kişi bulunmaktadır.

Özlem isminin Türkiye sıralaması

Özlem en çok kullanılan 28. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 11. isimdir.

Özlem ismini kullananların sayısı, son bir yılda 292 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Özlem isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Özlem isminin Harf Analizi

Kişiye Özlem ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ö : Gizemli bir kişiliği çağrıştırır, o harfi isimde olmazsa iyidir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Özlem İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Özlem ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Özlem isminin anlamını gözden geçirin!

Özlem İsminin Numerolojisi

Özlem isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ö: on dokuz
Z: yirmi dokuz
L: on beş
E: altı
M: on altı
TOPLAM: 85

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap