Oyuncak Bebek Nasıl Yapılır?

oyuncak-bebek-nasil-yapilir-78118

Oyuncak Bebek Nasıl Yapılır? Oyuncak bebekler çocukların Özellikle de kız çocuklarının vazgeçilmez oyuncaklar arasında yer alır. Çok sayıda çocuğumuzun bebek m..

Oyuncak Bebek Nasıl Yapılır?

Oyuncak bebekler çocukların Özellikle de kız çocuklarının vazgeçilmez oyuncaklar arasında yer alır. Çok sayıda çocuğumuzun bebek merakını ve oyun isteğini eğlenceli bir aktiviteye çevirebilmek için evinizde bulunan malzemeler sayesinde çocuklarınız için uygun olacak oyuncak bebekleri kendiniz de evde yapabilirsiniz.

Çocuklarınızla birlikte vakit geçirirken bu vakti keyifli hale getirebilmek için oyuncak bebek yapmak oldukça eğlenceli bir aktivite olacaktır. Bu sayede hem bilmiş olduğumuz malzemelerden sağlıklı ve güvenilir oyuncak üretebilir ve bu sağlıklı güvenilir malzemeden üretilmiş olan oyuncaklarla çocuklarınızın eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda çocuğunuza kendi emeğiyle bir şeyler yapma algısını geliştirmesinde oldukça faydalı bir aktivite olacaktır.

Oyuncak bebek yapmak için evinizde bulunan bazı Tuhafiye malzemelerini kullanmanız yeterli olabilir. Fazla kaygan yapıda olmaması suretiyle her türlü kumaş oyuncak bebek yapımı için uygun olabilir. Seçmiş olduğunuz kumaş türü yarım metrelik boyutlar halinde bir ya da iki oyuncak bebek yapmak için kullanabilirsiniz.

Oyuncak bebeğin yapım aşamasında elinizde ya da dikiş makinesi ile istediğiniz boyutlarda bir dikdörtgen kumaş parçasını kesip enlemesine ikiye katlayarak uçları açık kalacak şekilde sadece yan kısımlarını birleştirerek biliyorsunuz.

Açık kalan kısmına da Evinizdeki eski yastıkların içerisinde bulunan dünyada elyafları koyup diktiğiniz torbanın içerisine dolduruyorsunuz. Torbanın ağzı iyice donduktan sonra küçük bir yastık formu ortaya çıkacaktır ve bu oluşan kabarık kumaş kılıfının ortasından bir kurdele ile düğümleyerek iki oval çıkıntı yapacaksınız.

Bundan sonra isterseniz düğmelerle istersiniz boya kalemleri ile ya da çeşitli danteller yardımıyla bebeğin yüzü ve kıyafet objelerini çizerek görüntüyü tamamlayabilirsiniz.

Boya kalemleri yüz hatlarını oluşturmada oldukça etkili olacaktır. Dantellerle bebeğin saçını atkı ve şapkası yapabilirsiniz. Düğmelerle alt bölgesindeki yelek iliklerine oluşturabilir ve Bebeğinize bir yelek kıyafeti de yapmış olursunuz.

Sizler ana iskeleti oluşturduktan sonra Gerisi tamamen çocukların Hayal dünyasına kalmıştır. Süslemeleri çocuğunuzla beraber yaparsanız onun istediği tarzda bir bebeğin ortaya çıkmasını sağlarsınız.Tahta oymacılığı ile de çok hoş oyuncaklar yapabilirsiniz. Marangozların kullanmak istemediği küçük tahtaları falçata yardımıyla olarak ortaya oldukça güzel oyuncak bebekler çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol